eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

09 lut 2012, 13:06

szszeczka trzymaj się, my trzymamy kciuki zeby malutka szybko znalazła się po drugiej str brzuszkka :-)

a u nas wszystko wrociło do normy po szczepieniu i kubus znowu najlepiej na rękach by spał :ico_olaboga:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

09 lut 2012, 13:13

Pamiętaj, żeby złożyć od razu wniosek o te dodatkowe tygodnie macierzyńskiego bo też Ci przysługuje.
To od razu trzeba składać wniosek jeśli ZUS staje się płatnikiem ? Bo normalnie to na końcu podstawowego macierzyńskiego się to składa.

Murchinson, orientujesz się może jakie dokumentacje trzeba wypełnić w ZUS'ie osobiście ? Bo część pracodawca im wysyła, a resztę sama załatwiać muszę.
od tego roku dodatkowe tygodnie to 4 tygodnie. Czyli 20+4
Faktycznie :-D Miesiąc na przód :-D

Te krwaienia u szyszeczki ... trzymam kciukasy by to oznaka była że coś się rusza. &&& :ico_sorki:

Awatar użytkownika
nostromo20
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:45

09 lut 2012, 13:55

a to czemu tak??
Umowę miałam do końca listopada 2011 roku. Została mi przedłużona do dnia porodu z racji, że w ciąży byłam. No i tak to wszystko wygląda...
no to mamy identyczną sytuację :ico_noniewiem: moja umowa była do sierpnia i też mi przedłużono do stycznia z racji ciąży. z tym, że w szkole (gdzie pracowałam) wprowadzono mnie w błąd i zapewniono, że nie przysługuje mi macierzyński. nie dawało mi to spokoju, dowiedziałam się w zusie, i oczywiście, że mi przysługuje! wyobrażacie sobie? jak bym nie drążyła tematu to by kasa przepadła... :ico_puknij:

ja - wczoraj super wyspana - dziś jestem nie do życia :ico_placzek: . młody daje mi popalić, tzn. miewa coraz dłuższe sesje przy cycku, np. 4 godziny ciągiem. czy to jest normalne??? :ico_olaboga: jestem wykończona, niby nic takiego, bo siedzę i nic nie robię, ale nawet do kibla jest problem wyjść. na dodatek jestem tak pogryziona, że wyję na głos z bólu :ico_placzek: w szpitalu też tak było, ale to był początek, więc stwierdziłam, że tak musi być. przyszliśmy do domu, to się unormowało, przestało boleć i się cieszyłam, a tu od przedwczoraj... masakra jakaś :ico_placzek: w nocy Filip nie chciał spać, bo non stop przy cycku wisiał, zaczynam się zastanawiać, czy on się najada w ogóle? naciskam co trochę i pokarm leci - oczywiście po iluś godzinach coraz mniej, no ale jest, więc co jest nie tak? w ogóle jakiś taki niespokojny jest od wczoraj, szarpie się przy tym cycku, krzywi, wypuszcza brodawkę i znowu chce, naprawdę mam dość... :ico_placzek:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

09 lut 2012, 13:59

nostromo20, spróbuj odciągnąć laktatorem mleko z piersi i zobaczysz ile ml dajesz radę ściągać. Mały może faktycznie się nie najadać stąd tyle czasu wisi Ci na piersi.
wprowadzono mnie w błąd i zapewniono, że nie przysługuje mi macierzyński
Oj to ja od razu wiedziałam, że mi przysługuje. Boję się tylko, że będą zwlekać z wypłaceniem kasy...

Orientujecie się czy zasiłki ZUS może przelewać na konto nie należące do mnie, czy musi być moje osobiste ?

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

09 lut 2012, 14:03

Bo nasza pediatra mówi, żeby nie pozwalać na spanie przy jedzeniu, zabierac wtedy piers.
Dokłądnie... ja moją smyram po karczku... jak mimo to przysypia to wyjmuję pierś i koniec jedzenia.

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

09 lut 2012, 14:03

nostromo20, pewnie Twoj młody traktuje cyca jak smoka...ze starszym miałam takie akcje...

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

09 lut 2012, 14:08

A co do sciagania laktatorem, to niekoniecznie to musi byc potwierdzenie, że pokarmu jest duzo czy mało. J
to fakt....najlepszą miarą bedzie waga małego...jezeli wzrostowa czyli sie najada...

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 lut 2012, 14:17

To od razu trzeba składać wniosek jeśli ZUS staje się płatnikiem ? Bo normalnie to na końcu podstawowego macierzyńskiego się to składa.
Możesz teraz, możesz później, jednak nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed zakończeniem zasiłku/urlopu macierzyńskiego. A skoro tam już będziesz to od razu załatwisz.
Nie pamiętam bo załatwiał wszystko mój mąż ale jak wróci z pracy to spyta i dam Ci znać. Jak dobrze pamiętam podpisywał tylko wniosek i podawał numer konta. U mnie w ZUS-ie nie ma znaczenia czy konto należy do mnie czy do kogoś innego.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

09 lut 2012, 14:20

Mad ja pracuje w Banku i powiem Ci że teraz są takie przepisy że trzeba mieć własne konto bo byc może w Zusie by to przeszło ale w banku nie chyba ze przelew byłby na imię i nazwisko posiadacza konta tzn np posiadaczem jest jan kowaski a przelew jest na anna kowalska tak nie może być i bank odrzuca takie przelewy.

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

09 lut 2012, 14:20

dzwoneczek82, hej. Jak sie miewacie? Malutki już w domku? (przepraszam, ale nie czytałam na Wiośnie)
w niedzielkę wróciliśmy...Patryś jest cudny, jak narazie śpi i je, czasem rozglada sie swoimi slicznymi oczkami:). Jest bardzo cierpliwy i spokojny .Jak chce jesc to otwiera swoj dziubek w poszukiwania cyca:). Rozkoszniak

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość