margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

09 lut 2012, 19:28

hej wieczorowo
Beatka eska świetne fotki :ico_brawa_01:
ja zainspirowana fotkami Beatki stworzyłam swoje :D można je zobaczyć na fb i nk :ico_oczko:

Mad., ślicznie wyglądasz a Martynka i psinka widać że się dogadują idealnie :ico_brawa_01:
Dajecie maluchom witaminę K + D3 ?
tak daję choć zaczynam podejrzewać ze po wit K. Amelię boli brzuszek ;/ wczoraj jej nie dałam i płakała mniej niż zawsze bo tylko 30 min a poprzednio potrafiła 2.5 godz :ico_olaboga: zobaczę jeszcze dziś jak będzie gdy nie dam kropelek
a witaminkę mamy tą
Obrazek

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 lut 2012, 19:40

Mad. potrzebne było:
-dowód osobisty,
-świadectwo pracy,
-skrócony odpis aktu urodzenia dziecka,
-wypis ze szpitala,
-nr konta.
Ewentualnie zadzwoń do swojego oddziału i się upewnij czy jeszcze coś chcą.

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

09 lut 2012, 19:53

Murchinson, dzięki za szczegółową informację ! Chciałam się jutro do ZUSu wybrać, ale czekam na świadectwo pracy, a po wypis ze szpitala muszę podjechać. Więc miałabym wycieczkę na daremno. :ico_sorki:

margolcia, te same kropelki kupiłam :-)

[ Dodano: 09-02-2012, 19:02 ]
O co chodzi z tym "drugim" becikowym?
Są 3 rodzaje becikowego. Jedno te zwykłe które należy się każdemu. Później jest samorządowe - gmina wypłaca. No i jest jeszcze te dodatkowe becikowe na podstawie dochodów. Wg prawa jestem matką samotnie wychowującą. Więc spróbować mogę ;-)

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

09 lut 2012, 20:41

Mad fotki Martynki i psiaka powalają :ico_haha_02: , choć nie wiem czy nie bałabym się ich tak zostawiać :ico_noniewiem:
Kolorek bardzo ci pasuje, taki naturalny jest :-)

Ja mam takie same witaminki jak Gabi i własnie mi się skończyły :-)
Teraz już kupie takie w kropelkach bo podobno wydajniejsze i tańsze

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

09 lut 2012, 21:37

Mad., wow jestem w szoku jak szybko do formy wrocilas,super wygladasz :ico_sorki:

eSKa
4000 - letni staruszek
Posty: 4196
Rejestracja: 10 mar 2007, 20:17

09 lut 2012, 22:17

dziewczyny a jak wy podajecie dzieciom te witaminki?
bo ja małemu bezpośrednio do buzi kapsułki wyciskam ale musze uważać bo cwaniak zbiera śline i potem wypuszcza wszystko bokiem :ico_olaboga:
próbowałam do butelki (bo dziennie daje mu troszke wody z kropelkami wit C i z syropem sanoswit -calcium) ale wydaje mi się ze te wit D i K zostają na ściankach bo są tłuste :ico_noniewiem:
Może macie jakieś inne skuteczne sposoby :-)

[ Dodano: 09-02-2012, 21:18 ]
super wygladasz
zgadzam się :ico_haha_02:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

09 lut 2012, 22:42

choć nie wiem czy nie bałabym się ich tak zostawiać
Samych ich nie zostawiamy, zawsze są pod nadzorem :-)
podobno wydajniejsze i tańsze
Dokładnie. 30zł płaciłam za te wyżej wspomniane i starczają na miesiąc.
a jak wy podajecie dzieciom te witaminki?
Te kropelki w atomizerze można nakrapiać na łyżeczkę i dać do buzi, albo wkropić w mleko odciągnięte. Albo raz dziennie 2 krople. Albo dwa razy dziennie po 1 kropelce :-)
wow jestem w szoku jak szybko do formy wrocilas,super wygladasz
Ajj tam szybko :ico_haha_01: Odrost straszył to trzeba było coś ze sobą zrobić. Jeszcze 4kg mi zostały do wagi sprzed ciąży a chciałabym więcej zgubić :ico_noniewiem:
iw_rybka napisał/a:
super wygladasz
zgadzam się
Dziękuję :-)

[ Dodano: 09-02-2012, 21:44 ]
Mam jeszcze pytanie. Są jakieś sposoby na zapobieganie czkawki u noworodka ? Bo moja mała często ją ma i nie umiem patrzeć jak się męczy.
Jak karmicie piersią to jednym ciągiem czy co jakiś czas sutka wyjmujecie ?

No i jeszcze ma pytanie co do pępuszka. Normalne to że on się sączy taką hmmm jakby ropką ? Bo w sumie nie wiem co to jest ? Robię jej Octeniseptem i czyszczę patyczkami higienicznymi. Boję się tylko by sobie go nie zafajdała !

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

09 lut 2012, 23:44

wtrącę się wam w witaminki :ico_oczko: te w kapsułkach drogie małpy- wit D miałam w buteleczce a K właśnie kapsułki. to wyciskałam kapsulke na malutka łyżeczke i pare kropel mleka z piersido tego, jak łyżeczka zostawała tłusta to kilka razy tym mlekiem "przepłukałam"
ale macie dzieciaki słodziaki!

Awatar użytkownika
Kaja
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2184
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:53

10 lut 2012, 08:57

Witam porannie z :ico_kawa: mnie coś jakies przeziębienie łapie i nie mam weny do niczego

widzę ze o witaminkach piszecie to ja najpierw miałąm ze szpitala pudełeczko 12 kapsułek takich
Obrazek
a potem kupiłam w aptece bobik D+K
Obrazek
i nie całe 20 zł opakowanie kosztowało i też jakoś mi wygodniej z tymi kapsułkami i prosto do buzi wyciskam i raczej się nie zdarza żeby mi Kuba wypluł

Mad ślicznie wyglądasz w tym kolorku

Dziewczyny super zdjęcia maluszków i tych wiekszych maluszków strasznie mi się podobaja te foty w czarno białych kolorach super to wygląda :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

10 lut 2012, 09:29

Mad - mi na jednym turnusie dziewczyny poradzily na czkawke witaminke C ale nie Juvit,bo jest slodki,tylko Cebion - i na ZUzke dzialalo,dawalam jej kilka kropel do buzki,dostawala slinotoku i czkawka przechodzila,co bylo dla mnie duzym wybawieniem,bo czkawka u niej trwala dlugo i zawsze konczylo sie tym,ze wyciagalam cycusia - ale tak,to mozna caly dzien z tym cycusiem siedziec :ico_zly:

A co do Ciebie,to nie tylko okolor mi chodzilo,ale buzka ci tak szybko zeszczuplala :ico_brawa_01:

Odnosnie pepuszka,to musisz powachac,jak brzydko pachnie,to moze warto pokazac poloznej - my tez Zuzce octaniseptem robilismy ale ostatecznie polozna kazala spirytusem przemywac,tzn ona przychodzila 3 dni codziennie i robila spirytusem,a my normalnie po kapieli octanoseptem i bylo po pepuszku :ico_sorki:

znowu sie wcielam wam na watek :ico_wstydzioch: wybaczcie ale jakos przez to,ze planowalam byc zimowa mama,to podczytuje was od poczatku i czuje sie tu jak u siebie :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 10-02-2012, 08:31 ]
a co do witaminy C,to ja pytalam pediatre czy moge tyle razy dziennie podawac i pediatra zapewnila,ze nic sie nie stanie,bo witamina C jest bardzo szybko wydalana z organizmu :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość