Awatar użytkownika
mika85
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1993
Rejestracja: 08 lip 2008, 21:48

16 sty 2009, 23:36

Sylwia.O. pisze:szybka nasza forumowa salatka to z makaronem ravioli i smaczna

to moja salatka :-D dobra co ??:ico_oczko:
lalunia pisze:acha chciałam dodać że moja mała też nie może zostać sama nawet na sekunde nie może stracić mnie z oka bo zaraz rozpaczliwie płacze - pisze bo pare stron wcześniej ktoś coś chyba pisał o płakaniu za mamą, albo coś pomieszałam

to tez ja pisalam :-) moj Rys wlasnie tak ma ze jak wychodze to jakbym wciskala guzik "płacz" :ico_zly: mam nadzieje ze szybko z tego wyrosnie...
małgoska straasznie wspolczuje :ico_pocieszyciel: biedna Tosienka

ja bylam na urodzinach swojego siostrzenca... stal sie z maluszka nastolatkiem bo skonczyl wlasnie11 lat :ico_haha_01: u mnie zbliza sie "luty" u nas jest 5 osob ma urodziny w lutym i mama ma imieniny i jeszcze walentynki... bankrutem bede :ico_placzek: bo musze jeszcze mezowi urodzinki wyprawic i sobie... ach ten luty :ico_olaboga: a po lutym w marcu Rys ma roczek i dzien pozniej moja bratanica ma 10 lat a przed nimi jeszcze moj tata ma urodziny :ico_olaboga:
a co usypiania... asiab spróbuj mojego sposobu :-D jak Rys nie zasnie przy butli to po butli klade go do luzeczka na boczek siadam przy samym luzeczku na podlodze lapie go za raczke i spiewam kolysanki... i ladnie usypia w ciagu kilku minut :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: to napewno nie taki zly sposob napewno wygodniejszy od lulania na rekach (rece mi odpadaly) spróbuj moze sie uda :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

17 sty 2009, 09:17

:569: :569: :569: POBUDKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :569: :569: :569:

mika85 pisze:to moja salatka dobra co ??:ico_oczko:
pycha

mika85 pisze:siadam przy samym luzeczku na podlodze lapie go za raczke i spiewam kolysanki...
robię tak samo

[ Dodano: 2009-01-17, 08:18 ]
u nas nocka taka średnia. Mała 2 razy wstawala na nogi :ico_zly: i potem nie mogla zasnąć :ico_zly: ale jakoś przetrwaliśmy i pobudka jak zwykle przezd 7 :ico_zly:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

17 sty 2009, 09:49

haha a moja Tosia jak ją wkładam do łóżeczka to jedynie dla zabawy bo jak ma w nim spac to skacze jak oparzona :ico_haha_01: no ale każdy teraz płaci za swe głupotki lub cieszy sie z sukcesów, mi osobiście aż tak bardzo moje głupotki nie ciążą ale mam nadzieje że nauczy sie spać sama w łóżeczku jak już nie będzie potrzebowałą cyca w nocy czy czegokolwiek w nocy i będzie całą przesypiała :ico_haha_01: a jeśli nadzieja matką głupich to ja wierzę że każda matka o swe dzieci dba hihihi :-D

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

17 sty 2009, 10:22

lalunia pisze:asiab a dlaczego chcesz odstawić w ogóle?
dla tego że Franuś już w dzien prawie cyca nie je je może raz czasem wogóle natomiast w nocy mógłby bez przerwy go trzymać w buzi a jest to dla mnie męczące i ma juz 5 zębów którymi juz mnie ugryzł nie raz :ico_olaboga: co bardzo bolało . I tak jak napisała Sylwia że już naszym maluchą cycuś jest nie potrzebny i jeszcze fakt taki że moje piersi wyglądaja jak dwa flaczki :ico_placzek: wiec już chyba dość mają tego ciumkania. Zbliża sie roczek Franka wiec jest już "dużym" chłopcem a im dłużej tym bedzie gożej go odstawić. Nie wiem czy wytrwam , czy dam radę pewnie czeka mnie dużo chwil załamania i sie poddam ale musze spróbować dla samej siebie żebym choć troche pospała w wygodnej dla mnie pozycji a nie z cyckami na wierzchu :ico_wstydzioch: . Uffff....ale sie napisałam na ten temat .

Lalunia, Emilia, Basia a wy kiedy chcecie odstawic od piersi ?

Nocka nawet nie zle mimo wieczornej chisterii 3 pobudkibyły na cyca i kilka na piciu a wstaliśmy po 7.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

17 sty 2009, 11:09

asiab pisze:w dzien prawie cyca nie je je może raz czasem wogóle natomiast w nocy mógłby bez przerwy
Faktycznie męczące to jest tym bardziej że dzieci w tym wieku juz nie powinny jadać w nocy. Żołądeczek powinien odpocząć no i nie jest to dobre dla ząbków.

asiab pisze: im dłużej tym bedzie gożej go odstawić.
święta prawda

[ Dodano: 2009-01-17, 10:10 ]
asiab pisze:Nie wiem czy wytrwam , czy dam radę pewnie czeka mnie dużo chwil załamania i sie poddam ale musze spróbować dla samej siebie żebym choć troche pospała w wygodnej dla mnie pozycji
Asiab trzymam za Ciebie kciuki i wierze, że sie uda

[ Dodano: 2009-01-17, 10:15 ]
A co do spania z rodzicami to wedlug mnie najważniejsze jest żeby dziecko zasypiało w swoim łóżeczku bo faktycznie z czasem jak już nie będzie się budzic w nocy to nie będzie do nas przychodzic spać :ico_brawa_01: Moja czasami jeszcze przyjdzie do mnie spac ale nie zawsze :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

17 sty 2009, 11:16

a mi żal tej bliskości poza tym, jak ona szuka cyca z otwartą buzią jest takie zabawne i chyba ona jeszcze tego potrzebuje, tak czuje, nie wiem kiedy ją odstawie ale nic na siłe, myślę że to jakoś samo bez kontroli zaniknie , przyjdzie taki dzień że nie będzie sie budziła w nocy

ale jest jeszcze coś, jak ja sobie mam pomyslec ze zasusze cycki a ona bedzie sie budzila w nocy i nawet jak dam jej smoczka to dalej bedzie sie budzila z braku cyca czy butli to aż mnie trzesie, ja nie chce latac z butla w nocy , nie chce i juz dlatego ten cyc jest dla mnie tak wygodny :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

17 sty 2009, 11:17

Ale jak dziecko zasypia razem z rodzicami w lóżku to bedzie ciężko. :ico_olaboga: ale to jest tylko moje zdanie. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

17 sty 2009, 11:27

Sylwia no trudno, jak wcześniej napisałam pewnie zapłacę za swoją głupotę ale nie potrafię inaczej postąpić :-)


stawiam wam ciacho i kawe z okazji 10 mies Tosi :ico_brawa_01: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_kawusia: :ico_kawusia: :ico_kawusia: :ico_kawusia:

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

17 sty 2009, 11:28

doberek.

U nas nocka fatalna - Tosia po kąpieli zasnęla w swoim łózeczku, ale po godzinie wylądowała u nas w łóżku. Męczył ją kaszel, gorączka i ogólnie niespokojna była. Całą noc spała z nami, tzn. próbowała spać. Albo leżała obok mnie przytulona do cycków, albo wyciągnięta jak kartka z kalendarza w poprzek łózka, najlepiej spało jej się jednak na mnie - okrakiem na moich biodrach, raczkami na cyckach a buzią przytulona do szyi lub ramienia. Nad ranem spała skulona na brzuszku. I całą noc marudziła, rzucała się w tym łóżku, popłakiwała i pierdziała takie bąki, że P. dostał z łokcia, bo myślałam, że to on. Herbatki to wypiła jakieś 650-700 ml przez noc, oczywiście w kilku podejściach. I dopiero jak jej temperatura zeszła koło 5 nad ranem to w miarę ładnie pospała do 8, zmieniłam jej pieluchę, dałam herbatkę i spała do 9:40. A ja razem z nią. Ale ogólnie niewyspana jestem i bolą mnie wszystkie mięśnie. Nawet te, o których tylko czytałam i nie wiedziałam, że je mam.

A dzisiaj chcę troszkę ogarnąć pokój, poprasować, pranie nastawić, obiad zrobić (ciekawe tylko co?) i jakiś placek albo cuś.

Asiu a Ty kochana bądź twarda i stanowcza w postanowieniu - odstawiam od cyca i koniec. Zero cycka. Zabandażuj jak trzeba, pokaż Franiowi, że się pozbyłaś jego zabawek :-D Pamiętam, że ja jak odstawiałam Tosię to miałam plan - do końca miesiąca, wieczorem ostatni cyc, a potem już tylko butla. Serce mi pękało jak mała szukała cyca, al byłam twarda. I po trzech dniach już się oswoiła z butlą.

[ Dodano: 2009-01-17, 10:30 ]
lalunia pisze:z okazji 10 mies Tosi :ico_brawa_01:
sto lat Tosiu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Sto lat Kubusiu :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

No i my też stawiamy - po torcie za każdy miesiąc
:ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

hehe - niedługo tortów zabraknie :-D

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

17 sty 2009, 11:30

lalunia pisze:myślę że to jakoś samo bez kontroli zaniknie , przyjdzie taki dzień że nie będzie sie budziła w nocy
fajnie miec taką nadzieję :-D ale mi się wydaje że jak ją tak przyzwyczailas to samo to nie zniknie i póki będzie jeść cyca w nocy to jeszcze dlugo nie prześpi nocki :ico_noniewiem: No ale moge się mylić :ico_noniewiem:



Sto lat dla Tosi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-01-17, 10:34 ]
Sto lat dla drugiej Tosi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i dla kubusia tez sto lat :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2009-01-17, 10:35 ]
A ja stawiam torta za 11 miesięcy Julci :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość