Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

02 wrz 2007, 15:36

Napewno bedzie wszystko dobrze cierpliwosci tylko. Dziewczyny co tu tak pusto wszystkie gdzies pouciekaly :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

02 wrz 2007, 21:47

Moniś napewno wszystko będzie dobrze, ale dla własnego spokoju poradź się pediatry :). Z pewnością rrozwieje twoje wątpliwości i pewnie powie to co my :).

Nie mam pojęcia gdzie reszta :ico_noniewiem: . Ja zajęta jestem szukowniem swojej córy jutro do zerówki. Mimo, że chodzi już 4 rok to i tak jest trema :).

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

03 wrz 2007, 08:18

Dziewczyny wracajcie !!! Bo tu wieje pustka !!! Chyba ze wiekszosc zaczela ganiac za swoimi maluchami i nie ma czasu na klikanie???

A u nas dzisiaj postep Wiki przespala noc bez zadnego dokarmiania i picia obudzila sie tylko zeby wziasc smoczka. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

03 wrz 2007, 10:53

Dziewczyny jade w środe do lekarki prywatnie o ile nic sie nie zmieni i zobacze co mi powie .
A musze sie pochwalic chyuba to jakis postep bo Kubuś bo tej pory podnosił tylo dupcie a od wczoraj staje na czworaka ale jescze nie umie sie prezemieszczas i strasznie sie denerwuje .
Rzeczywiscie macie racje ze strzaszne pustki tu

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

03 wrz 2007, 12:03

witam!
ja faktycznie ostatnio zaniedbalam tt ale pracy mam tyle ze jak wracam do domu to tylko chce mi sie zajmowac natusiem i tyle :ico_haha_01:
maly dobrze sobie radzi u opiekunki poki co nie bylo problemow a jeszcze tylko 3 dni i lecimy na wakacje do mojej siostry do barcelony!!!
nie moge sie doczekac juz
mam nadzieje ze juz w pazdzierniku mniej bede miec lotow bo sezon sie skonczy wiec jakos to bedzie a i tak chjce przejsc na trzy czwarte etatu bo boje sie ze za duzo bede pradcowac i natus na tym ucierp[i poki co jest ok ale zobaczymy jak bedzie dalej
musze sie pochwealic ze natus juz slicznie sam chodzi a raczej biega :ico_haha_01: jak go sie tylko na ziemi postawi to fruuuu i biegnie przed siebie tak wiec chyba maju skopiuje twoj pomysl i kupie mu jakies szelki bo nie dam rady tak za nim gonic caly czas :ico_haha_01:
pozdrawiamy

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

03 wrz 2007, 12:04

witam!
ja faktycznie ostatnio zaniedbalam tt ale pracy mam tyle ze jak wracam do domu to tylko chce mi sie zajmowac natusiem i tyle :ico_haha_01:
maly dobrze sobie radzi u opiekunki poki co nie bylo problemow a jeszcze tylko 3 dni i lecimy na wakacje do mojej siostry do barcelony!!!
nie moge sie doczekac juz
mam nadzieje ze juz w pazdzierniku mniej bede miec lotow bo sezon sie skonczy wiec jakos to bedzie a i tak chjce przejsc na trzy czwarte etatu bo boje sie ze za duzo bede pradcowac i natus na tym ucierp[i poki co jest ok ale zobaczymy jak bedzie dalej
musze sie pochwealic ze natus juz slicznie sam chodzi a raczej biega :ico_haha_01: jak go sie tylko na ziemi postawi to fruuuu i biegnie przed siebie tak wiec chyba maju skopiuje twoj pomysl i kupie mu jakies szelki bo nie dam rady tak za nim gonic caly czas :ico_haha_01:
pozdrawiamy

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

03 wrz 2007, 16:46

Julie brawo dla Natanka :ico_brawa_01: U nas jeszcze chwilka i Ania też zacznie sama chodzić bo już co drugi krok to bez trzymania jest :ico_szoking:
Moniś myślę że nie masz co się martwić rozwojem Kubusia ale dobrze że idziesz do lekarza to się uspokoisz.Ania ma kuzynkę o 6 tygodni starszą i ona nawet w połowie nie robi tego co Ania a nie była wcześniakiem, więc myślę że u was jest ok.A przepisy masz na PW :-)
Dla Wikusi :ico_brawa_01: za przespaną noc :-)

[ Dodano: 2007-09-03, 16:53 ]
Wklejam tu te przepisy bo jakoś z PW mam kłopot :ico_olaboga:

Pierwsza zupka jarzynowa
1/2 małej marchewki
jeden mały ziemniak
1/4 korzenia pietruszki
łyżeczka oliwy z oliwek lub oleju sojowego
2 płaskie łyżeczki kleiku ryżowego
150-200ml wody
Warzywa myjemy obieramy i płuczemy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy na małym ogniu do miękkości (20 - 30 minut). Uzupełniamy wodą podczas gotowania. Ugotowane warzywa przecieramy bądź miksujemy, a następnie łączymy z wywarem oraz kleikiem ryżowym. Gotujemy całość mieszając dodajemy oliwę. Po schłodzeniu podajemy dziecku.

Zupka jarzynowa z indykiem i ryżem Skład 20g mięso z indyka,
odrobina kalafior,
odrobina kalarepa,
pietruszka - natka
60-70ml. wody (użyta do przyrządzenia),
2 marchewki,
0,5 ziemniaka,
1 łyżeczka kleik ryżowy,
1 łyżeczka masła
Warzywa obieramy, myjemy i drobno kroimy. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem ok 20 minut(zerkaj aby woda się nie wygotowała).Następnie miksujemy Osobno ugotowane mięso drobno siekamy nożem. Następnie mięso, kleik z warzyw oraz masło dodajemy do wywaru z ugotowanego mięsa. Mieszamy gotując. Teraz wystarczy ostudzić do właściwej temperatury i gotowe!

Przecier z marchwi
1 średnia marchew
1 łyżeczka kleiku ryżowego
1 łyżeczka świeżego masła Marchew wyszoruj, oskrob, opłucz, pokrój w cienkie plasterki. Przełóż do rondelka, zalej niewielką ilością wrzącej wody i ugotuj pod przykryciem na małym ogniu. Jarzynkę zmiksuj, dodaj kleik i masło. Starannie rozmieszaj, by uzyskać jednolitą konsystencję i ponownie zagotuj. Podawaj dziecku po ostudzeniu i sprawdzeniu temperatury!

Zupka marchewkowo-jabłkowa z kurczakiem
80 g obranej marchwi
małe obrane jabłko
2 łyżeczki kleiku ryżowego
1 łyżeczka oliwy z oliwek
20 g piersi kurczaka
1/3 szklanki wody
Do wrzącej wody włóż obraną, umytą i pokrojoną marchew oraz mięso.
Gotuj przez 20 minut. Pod koniec dodaj cząstki jabłka. Warzywa i jabłko zmiksuj,
a mięso osobno drobniutko posiekaj. Do zupy dodaj oliwę i kleik, wymieszaj ją
i jeszcze raz zagotuj. Ewentualnie uzupełnij przegotowaną wodą do objętości ok. 180 ml.


Zupka jarzynowa
1/2 średniej marchwi
1/2 małego ziemniaka
1 łyżeczka drobno pokrojonego korzenia pietruszki
1 łyżeczka kleiku ryżowego
1 łyżeczka masła
ok. 100 ml wody
Warzywa starannie umyj, oczyść i opłucz. Włóż do wrzącej wody, gotuj na wolnym ogniu, aż będą miękkie. Potem zmiksuj, dodaj kleik i masło, wymieszaj i ponownie zagotuj. Otrzymasz ok. 180 g zupki. Jeśli będzie jej za mało – dolej wrzącej wody. Sprawdź jej temperaturę!

zupka krem z groszkiem cukrowym
1 łyżeczka pokrojonej w kostkę pietruszki
1 łyżeczka pokrojonego selera
1/2 małego ziemniaka
1 łyżka mrożonego zielonego groszku [20g]
1 łyżeczka masła [ 5 g]
120 ml wody.
warzywa umyj, oczyść i opłucz. przygotuj ilości ja w recepturze. seler, pietruszkę, marchewkę pokrój w kostkę. zagotuj wodę. włóż warzywa i gotuj na wolnym ogniu 10 minut. potem dodaj groszek i ziemniaka pokrojonego w kosteczkę. gdy warzywa zmiękną zmiksuj je.
z podanej proporcji powinien wyjść słoiczek 180 g zagęszczonej zupki

mięsko z jabłuszkiem
Składniki:
1 średnie jabłuszko,
25 g piersi z kurczaka,
1 łyżeczka kleiku ryżowego,
1 łyżeczka świeżego masła,
około 100-90 ml wody. Jabłuszko dobrze myjemy, obieramy, usuwamy gniazda i kroimy na ćwiartki. Z mięska gotujemy wywar. Kiedy będzie już miękkie, będzie go łatwo widelcem podzielić na części, wkładamy jabłuszko i doprowadzamy do momentu aż owoc się rozgotuje.
Następnie całość wlewamy do malaksera i robimy tzw. papkę. Dokładamy kleik ryżowy i masełko.

zupka jarzynowa z porem i żółtkiem
potrzebne składniki:
½ marchewki
½ pietruszki
½ małego ziemniaczka
½ żółtka gotowanego
łyżeczka posiekanego pora
łyżeczka masła
2 łyżeczki kleiku ryżowego
- 1oo ml. przegotowanej wody wykonanie posiłku:
Warzywa pokroić w kosteczkę i ugotować we wodzie przez ok. 20min. Następnie dodać żółtko i wszystko razem zmiksować. Na koniec dodać masło i kleik ryżowy. Wszystko wymieszać i po ostudzeniu podawać


zupka brokułowa
potrzebne składniki:
4 różyczki mrożonych brokułów
½ marchewki
½ pietruszki
½ ziemniaczka
3 łyżeczki kleiku ryżowego
1 łyżeczka masła
110ml wody
ewentualnie ½ żółtka gotowanego
wykonanie posiłku:
kaszkę wymieszać z 30ml przegotowanej wody. Warzywka pokroić w kostkę i ugotować do miękkości. Do wrzącej wody wsypać różyczki brokuły i zagotować. Dodać ewentualnie żółtko i wszystko razem zmiksować. Następnie rozmieszać masło i wsypać kleik ryżowy. Wymieszać i jeszcze raz zagotować.

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

03 wrz 2007, 22:59

Brawa :ico_brawa_01: dla waszych dzieciaczkow za wszystkie postepy .
Margot dostawł PW wszystkie przepisy dziekuje bardzo .
A Kubuś coraz czesciej staje na czworaka ale nie umnie sie przesowac do przodu ale do tyłu zaczyna pełzac hihi jak raczek i zauwazyłm ze dzis z tym siedzeniem juz było lepiej niz wczoraj jak go posadziłm to ta rownowage zaczyna łapac moze sie cos poprawi .
A zpaomniałm sie wam pochwalic zapisałm Kubusia na basen dla takich maluchow turnus zaczyna sie od 1 paź. kazda grupa ma swojego instruktora my jdziemy 3 paź w sobote ciekawa jestem jak to bedzie czy nie bedzie się bał i czy nie bedzie płakał.

A niewiem czy uda mi sie w tą środe isć do tej lekarki bo dzis sie dowiedził ze mój wojek jest w szpitalu w bardzo ciezkim stanie właśnie jutro jade go odwiedzic i nie wim czy wogole zdaze sie z nim zobaczyc .
Pozdrawiam Was.
Julie udanego wypoczyku .

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

04 wrz 2007, 08:30

Widzisz Monis nie ma sie co martwic ani sie obejzysz a twoj maluch bedzie biegal po domku! Julie, Margot ale wasze dzieciaczki urosly :ico_brawa_01: Ja sie ciesze ze Wikusia jeszcze nie biega bo u nas male mieszkanie i malo miejsca, ale pewno juz niedlugo zacznie bo probuje wstawac, a narazie pelza po podlodze bo chyba stwierdzila ze tak jej wygodnie sie przemieszczac. Wyglada zabawnie ale jak jej to szybko idzie!
No i czekamy na drugiego zeba bo z jednym smiesznie wyglada :-D

Margot
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 312
Rejestracja: 30 mar 2007, 16:10

05 wrz 2007, 11:26

Witam :ico_haha_02:
U nas zaczyna się pokazywać lewa dolna dwójka czyli siódmy ząbek Ani.
Mówiłam że Kubuś nadrobi wszystkie zaległości :ico_brawa_01: trzeba mu trochę czasu dać i już.Przykro mi z powodu Twojego wujka Moniś ale może uda Ci się jednak do tego lekarza zdążyć..?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości