Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

19 sty 2010, 18:15

a planujemy też następne więc nie ma różnicy BYLE ZDROWE ;D
pewnie, przy pierwszym to nie ma różnicy co się urodzi. później tak kobietki sobie marzą co urodzą. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

19 sty 2010, 18:32

heheh ja wlasnie przy pierwszym bardzo chcialam dziewczynke a teraz mi obojetne :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

19 sty 2010, 20:00

MI najpierw było bez różnicy, przy dwóch ciążach. Teraz dla odmiany mogłaby być dziewczynka, tak dla odmiany i złagodzenia relacji rodzinnych ;) a jak będzie chłopiec to też super. Mam dwóch i są cudni!
Poza tym mam utkane bo brzegi szafy z chłopięcymi ciuszkami :ico_haha_01: byłoby łatwiej Jaśka ubrać. A jak będzie dziewczynka, to wymiana garderoby :ico_olaboga: no nie całej, bo te bobaskowe ciuszki mam w sumie z misiami, beżowe, lub wielokolorowe. Tylko część mam typowo chłopięcych :) A szału na róż też nie mam ;)

Idę, wyjmować z piekarnika ciacha


Ewusiek, mam to samo zdanie co Samanta nt. lekarki. Przesadza.
Nawet rower- czemu nie skoro stacjonarny!! W jeżdzie na rowerze nie wskazane są mikrowstrząsy, a w stacjonarnym tego nie ma ;)
I z moich obserwacji, im więcej ruchu w ciąży tym lepsza kondycja do rodzenia ;) Oczywiście wsłuchując się w swoje ciało, bo ono da znać, że już dość hasania na dziś :D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

19 sty 2010, 20:12

No i wrócilam. Laski, było super! :ico_brawa_01: Chyba się tam zapiszę, bo to były próbne zajecia bezpłatne. Sala jest ogromna, więc nie brakuje tlenu, a zarazem ciepła. Kobitka prowadząca bardzo miła. A najważniejsze oczywiscie zajęcia - czuje jak całe ciałko delikatnie bez nadmiernego wysiłku popracowało, no i na kręgosłup lżej - wszytskie cwiczenia były wykonywane przy pomocy dużych gumowych piłek - na stojąco, siedząco, leżąco, z ciężarkami - jednym słowem fajnie! :ico_brawa_01: Nie żałuję, że tam poszłam - żałuję, że nie poszłam wczesnej :-)

ewusiek, ja na Twoim miejscu zmieniłabym ginekologa. "Nie farbować włosów, nie malować paznokci... :ico_puknij: - jakbym słyszała siostrę mojej babci... Mój ginekolog wręcz zabronił mi bezczynnego siedzenia w domu, powiedział, ze spacery to absolutne minimum, kótre powinnam robić. Ponadto mogę chodzic na zajecia dla kobiet w ciaży i pływać na basenie - jest to bardzo wskazane! Powiedział mi tylko, że nie wolno biegać, jeździć na rowerze i jeździć konno. Poza tym nie wyobrazam sobie żeby nie zrobić usg wykluczające wady genetyczne, które można zrobić tylko pomiędzy 12 a 14 tc. Dziewczyno, na Twoim miejscu nie ryzykowałabym i zmieniłam lekarza prowadzącego, ale wybór oczywiscie należy do Ciebie!

Samanta, podziwiam Cię, że postanowilaś nie wiedzieć płci. ja bym chyba nie wytrzymała. Ba... ja jeszcze jak ja, ale moja rodzina za nic w świecie :ico_nienie: . Chodzi o to, że w mojej rodzinie nie ma maluskich dzieci - wszyscy juz podorastali i moje bedzie pierwsze, więc wszyscy są podekscytowani i juz pomijając mamę to i ciotki z zachwytem śmigają po sklepach z dzieciecymi ciuszkami i nieźle sie przy tym bawią. A ileż da się kupić rzeczy w kolorze kremowym? :ico_oczko: Chociaż z drugiej strony, uważam, ze tylko różowy nie pascuje dla chłopaków i tylko niebieski dla dziewczynek - reszta kolorów chyba jest uniwersalna, ale co z kokardkami, kwiatuszkami itd.. na ubraniach? Ach ... rozpędziłam się :ico_haha_01: Kazdy oczywiscie ma prawo zafundować sobie tego typu niespodziankę, ale nie każdego psychicznie na to stać - mnie nie stac, bo starsznie ciekwaska byłam w tej kwestii :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

19 sty 2010, 20:48

ja mam jedno body białe w małe rożówe motylki, ale na szczęście rozmiar 56, więc szybko zostanie odizolowane od reszty "męskich" ciuszków 8-) :ico_haha_01:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

19 sty 2010, 22:40

Hehe u mnie w rodzinie to też pierwsze takie maleństwo i wszyscy są zaskoczeni, że nie będzie wiadomo kto jest w środku ale ja z natury jestem trochę przekorna i nie odkryję tej tajemnicy wcześniej niz przy porodzie, a ciuszki hm...teraz nabywamy te neutralne, a po porodzie rodzinka będzie miała pole do popisu.

julchik22 a mówiłam, że będzie przypływ endorfin :P super, że jesteś zadowolona

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

19 sty 2010, 23:40

Samanta, ja tez Cie podziwam ze nie chcesz wiedziec co w brzuszku siedzi :ico_haha_02:
wiec wczorej u mnie byla cisz w brzuchu a dzis to normalnie jakies biegi sie rozgrywaja :ico_haha_01:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

19 sty 2010, 23:55

:ico_ciezarowka: W brzuszku siedzi sobie od 18 tygodni ktosiek, ma dwie rączki, dwie nózki u każdej kończyny po pięć paluszków, serduszko czterokomorowe, nerki, żebra, nosek i inne narządy prawidłowo się rozwijające, na tym etapie zaspokaja to naszą ciekawość :ico_haha_02: nie uważacie, że to takie wszystko jest tajemnicze, całe te 40 tygodni? taki jeden wielki nieodgadniony cud. Może tak myśle, bo to pierwsza ciąża, nie wiem...

Alkasbir
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2115
Rejestracja: 01 cze 2009, 18:46

20 sty 2010, 00:32

to takie wszystko jest tajemnicze, całe te 40 tygodni? taki jeden wielki nieodgadniony cud.
ja też tak uważam, a jakie to wszystko fascynujące - jak maleństwo zaczyna buszować w brzuszku to już w ogóle....
że wtrącę swoje skromne zdanie, zaglądając do Was z kwietniówek :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

20 sty 2010, 10:20

No właśnie, mmarta, Alkasbir, tego buszowania to chyba Wam na tym etapie najbardziej zadroszę, bo ja jeszcze żadnych ruchów nie czuję :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość