Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

23 lis 2007, 21:00

Witajcie moje drogie Majóweczki :ico_haha_02:
Byłam dziś u lekarza,bo jak wcześniej pisałam,ciągnie mnie nonono i boli mnie lewa strona od pachwiny do biodra,tak jakby ucisk na nerw.No to poszłam i myślałam,że da mi jakies lekarstwa i zwolnienie,a ona dała mi skierowanie do szpitala.Normalnie jestem w szoku,bo się tego nie spodziewałam.Stwierdziła jeszcze,że mam polipa i nadżerkę(chociaz wymrażałam 29 marca i było wszystko ok)Więc jutro jak zawieziemy Zuzę mojej mamie to mężu zawiezie mnie do bielańskiego.Mam nadzieję,że mnie tylko zbadają i wypuszczą do domciu,bo nienawidzę szpitali. :ico_placzek: Mam nadzieję,że z Maluszkiem wszystko w porządku.
bebe_boom ja właśnie mam takie ciągnięcia pochwy jak Ty i dlatego poszłam do gina.Najgorzej było jak stałam,bo wtedy ciągnie najbardziej.Dobrze,że idziesz niedługo do lekarza.
Trzymajcie się,napiszę jak wrócę,buziaki(przyznam się,że sie boję :ico_placzek: )

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

23 lis 2007, 21:09

zulcia, :ico_pocieszyciel:nie spodziewalam sie ze skieruja cie do szpitala :ico_szoking: ... ale wiesz, chyba lekarka chce miec pewnosc ze wszystko ok, bo tak napewno jest, nie przejmuj sie kochana... zobaczysz ze cie przebadaja i szybciutko wrocisz do domku :ico_pocieszyciel:

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

23 lis 2007, 21:24

Zulciu wsyztsko będzie dobrze :-) Trzymam za Ciebie i Dzidziusia kciuki :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2007-11-23, 20:26 ]
MONIKAB fr pisze:k@tk@; wkrotce bedzie tez zdjecie twojej niuni, zobaczysz :-)



:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

23 lis 2007, 22:46

K@tk@, dziekuje bardzo za dopisanie do lista buziaczki dla Ciebie i milego weekendu zycze :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

23 lis 2007, 23:24

Zulcia napewno będzie ok-trzymam kciuki,ale dla samej siebie dobrze zrobiłaś,że poszłaś do lekarza i masz to skierowanie-przebadają cię i będziesz spokojniejsza :ico_oczko:

Do góry głowa :588:
pozdrawiam

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

24 lis 2007, 11:15

witam was kochane z rana... jak dzis samopoczucie? ja mam straszliwego lenia... dzisiaj jakies szybkie porzadeczki mnie czekaja i nic nie robienie... w przyszlym tygodniu bedziemy miec goscia- przyjezdza moj tesc :ico_noniewiem: to chalupke trzeba bedzie wysprzatac elegancko jak na przyjazd papieza :-D :-D :-D
powiem wam, ze nie specjalnie chce mi sie cokolwiek robic na "starych smieciach" bo mam juz perspektywe wyprowadzki :ico_brawa_01: w niedziele jedziemy kupic mega duze (najwieksze w sklepie :-D :-D :-D ) lozko do naszej sypialni :ico_brawa_01:

Zulciu, jak bedziesz miec tylko jakies wiesci to pisz kochana...mocno trzymam kciuki za Ciebie i twoje malenstwo

Zycze wam majowki milego weekendu

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

25 lis 2007, 17:43

o ja Zulcia w szpitalu, mam nadzieję, że wszystko wporządku. Kurcze od kiedy widać płeć?

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

25 lis 2007, 18:11

Witajcie :ico_haha_02:
Jestem już w domku :ico_haha_02: Pan doktor na izbie przyjęć mnie dokładnie zbadał i zrobił usg,naprzepisywał mi różnych lekarstw i pozwolił mi wrócić do domku,ale muszę leżeć.Zresztą jak leżę to mi się brzusio tak nie napina,więc chyba jest dobrze.Ale strachu sie trochu najadłam,bo miałam tak samo w ciąży z Zuzą,tylko że w 23 tc i wtedy leżałam na patologii.Mam nadzieję,że już do maja będzie wszystko w porządku i dzidzia zechce wyjść z brzuszka dopiero w maju!A,zapomniałam dodać,że o pracy na razie mogę zapomnieć.A na kontrolną wizytę idę 14 grudnia.
A co u Was moje drogie?
babe_boom, płeć chyba już można zobaczyć tak około 18 tyg.Nie jestem pewna.
I dzięki dziewczynki za pocieszenie i kciukasy. :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
emalia30
4000 - letni staruszek
Posty: 4924
Rejestracja: 09 lis 2007, 11:51

25 lis 2007, 18:32

Niestety, w pierwszych tygodniach ciąży nie ma co liczyć na odpowiedź: jaka płeć? Fasolka w brzuszku nie przypomina jeszcze dzidziusia. Choć decyzja o tym, czy rośnie chłopiec, czy dziewczynka, zapadła już w chwili zapłodnienia.

Wszystko bowiem zależy od rodzaju chromosomu. Jajeczko zawiera X, plemnik zaś – X lub Y. Jeśli do jajeczka „dobiegnie” plemnik z chromosomem X, szykuj imię dla córeczki. Gdy X połączy się z Y, miłością obdarzysz synka.

Pierwsze jąderka
Narządy płciowe chłopca powstają około dziewiątego tygodnia. Są to jąderka. Żeńskie kształtują się kilka, a nawet kilkanaście dni później (od 10.-11. tygodnia). Gdyby sporządzić uproszczony harmonogram rozwoju narządów płciowych u chłopczyka i dziewczynki, wyglądałoby to mniej więcej tak:
- 7. tydzień ciąży: powstają gruczoły płciowe,
- 9. tydzień: jeśli to chłopiec, kształtują się jąderka,
- 10. tydzień: u maleńkiej dziewczynki rozwijają się jajniki,
- 12. tydzień: genitalia, czyli zewnętrzne narządy płciowe, stają się męskie lub żeńskie,
- 14. tydzień: u chłopca pojawia się gruczoł prostaty, u dziewczynki jajniki zstępują do miednicy,
- 18. tydzień: jąderka zaczynają powoli przemieszczać się z brzuszka do worka mosznowego.
Pierwsze oznaki tego, czy urodzi się synek, czy córeczka, powinny być dostrzegalne na USG już w 14. tygodniu ciąży. Czasem udaje się to tydzień wcześniej! Wiarygodność takiej oceny zależy od doświadczenia lekarza oraz warunków badania – ułożenia płodu i jakości ultrasonografu.

Już coś widać
Zewnętrzne narządy płciowe u maluszka są widoczne ok. 16. tygodnia. Choć możesz mieć wrażenie, że to, co widać na ekranie USG, to tylko plamy, jednak ginekolog bez problemów pokaże Ci tę ważną część. Na wydruku jeszcze łatwiej będzie Ci to zobaczyć.
Jaką masz pewność, że lekarz nie pomylił się w swojej ocenie? Cóż... Dziś pomyłki zdarzają się naprawdę rzadko. Prawdopodobieństwo błędu jest tym większe, im wcześniejsza ciąża i im bardziej przestarzała aparatura USG. Jeżeli maleństwo w łonie akurat tak się ułoży, że nie będzie widać narządów płciowych, lekarz oznajmi, że trudno rozpoznać płeć.

[ Dodano: 2007-11-25, 17:37 ]
Hej Zulcia
Cieszę się,że jesteś w domku cała i zdrowa i że z dzidzią jest wszystko ok.
Teraz tylko relaks,relaks i jeszcze raz relaks kochana-pamiętaj o tym.Dla dobra Was obojga:)
Mężuś zapewne pomoże a Zulcia jest dużą pannicą:)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-11-25, 17:41 ]
hej babe_boom znalazłam jeszcze cosik na temat jak i kiedy rozponać płeć-

Zawieś obrączkę na nitce...
...i potrzymaj chwilę nad brzuchem. Jeżeli porusza się wahadłowo, będzie dziewczynka, jeśli koliście – chłopiec. Z tradycyjnych i baaardzo zawodnych metod masz jeszcze do dyspozycji wróżenie z kształtu brzuszka (usytuowany wysoko i okrągły zwiastuje córcię), chętkę na kwaśne (przepowiada chłopca). :-D
Wierzyć czy też nie nie zaszkodzi spróbować hehe :ico_oczko:

Od 16. tygodnia narządy płciowe zewnętrzne u maleńkiego człowieczka są już naprawdę dobrze widoczne na monitorze USG – ale dla doświadczonego lekarza.
Ty i tata maleństwa rzeczywiście możecie mieć wrażenie, że to, co widać na ekranie, to tylko plamy. Jednak ginekolog na monitorze dokładnie pokaże Wam tę ważną część bobaska. Na wydrukowanym zdjęciu jeszcze łatwiej będzie ci to dojrzeć.

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

25 lis 2007, 18:57

Zulcia, dobrze, że jesteś :-D to teraz się oszczędzaj Kochana

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość