Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

refluks

05 lut 2011, 20:18

hej laseczki
co mi poradzicie na refluks zoladkowo przelykowy??

prosze o porady tych osob ktore sie z tym zmagaja i moga cos powiedzuec na ten temat
bo juz nie daje rady nieraz tak mnie pali w klatce jak na zawal a sie okazuje ze to refluks nawet nieraz tabletki mi nie pomagaja..
moze macie jakies sposoby albo znacie dobre leki wyleczylyscie sie kiedys
pomozcie

bede bardzo wdzieczna :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

06 lut 2011, 14:11

bylam iw wydalam 100 zl za wizyte ...a ona polecila mi jakies leki z reklam i dobre odzywianie sie..ehh szkoda gadac ja w necie sie naczytam na ten temat mi chodzi konkretnie o leki jakies ktore wylecza mi ta zgage bo czasem to jakbym umrzec miala tak piecze i kolek w gardle teraz jakos sie zrazilam do lekarzy ludzie mowia ze trzeba odpowiedniego znalezc..mam szukac dalej? wogole nie lubie lekarzy ;/ tylko zeby kase wziac za wizyte ale nie pomoc... :ico_noniewiem:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

06 lut 2011, 14:27

moze skoro ci dała jakies leci to wlasnie one maja pomoc??

a jak naprawde jestes do niego uprzedzona to szukaj nowego. Idz na NFZ do zwyklego rodzinnego, tez ci pomoze.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

06 lut 2011, 14:31

Zgadzam sie jezeli te leki ci nie pomagaja to nalezy isc do innego lekarza. Ja tez przeszlam kilku lekarzy dla corek zanim znalazłam odpowiedniego lekarza.

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

08 lut 2011, 21:52

askra,

dala mi jakies ranigasty to nie pomaga na dluzszy okres...;/
pojde do innego chyba

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

09 lut 2011, 14:44

kasieŃka, idź i to szybko i nie bierz ranigastu
mój tato ma refluks i też zawsze ten ranigast ,lekarka mu ostatnio powiedziała, że jak chce mieć dziurę w żołądku to niech dalej bierze ranigast
są inne leki

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

09 lut 2011, 17:51

kasiekk,

no dokladnie a nie wiesz jakie Twoj tata bierze tavletki i czy mu sie polepsza? dlugo juz bierze? jakie ma ibjawy redluksu?
ja mam pieczenie duze czasm w gardle stoi jakby kolek..wzdecia zaparcia masakra jednym slowem

czara
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 30 sty 2010, 01:49

15 lut 2011, 15:42

Małym dzieciom na taki refluks podaje się coordinax ( nie wiem czy dobrze napisałam) na 15 min przed jedzeniem. Nie wiem czy u dorosłych tez sie sprawdzi.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: refluks

29 maja 2015, 07:17

Ja również odsyłam na stronę, na której można sobie poczytać o metodach leczenia tej dolegliwości:
http://poradnikrefluksowy.pl/

Nie jest ona taka rzadka. Chciałam jednak zacznaczyć ,że jak już raz nabawicie się refluksa to będziecie go miały do kóńca życia. Tak więc warto jest zastosować odpowiednią dietę. Nie jesść produktów
tłustych
pikantnych
mocnej kasy
oraz alkoholu
Powinno pomóc !

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: refluks

02 cze 2015, 09:46

Ja również odsyłam na stronę, na której można sobie poczytać o metodach leczenia tej dolegliwości:
http://poradnikrefluksowy.pl/

Nie jest ona taka rzadka. Chciałam jednak zacznaczyć ,że jak już raz nabawicie się refluksa to będziecie go miały do kóńca życia. Tak więc warto jest zastosować odpowiednią dietę. Nie jesść produktów
tłustych
pikantnych
mocnej kasy
oraz alkoholu
Powinno pomóc !
Patrzą po tym co napisałaś to wychodzi, że co druga kobieta w Polsce powinna mieć refluks :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość