karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

Nordic walking

22 mar 2011, 20:17

Planuję zacząć swoją przygodę z nordic walking :) Chciałam Was zapytać czy któraś się w to "bawi"? Nie ukrywam,że chcę zrzucić parę kg i mam nadzieję,że się dzięki nordic walking uda...Może polecicie jakieś kijki,bo ja nie mam pojęcia czy to wystarczy kupić pierwsze lepszy czy jednak warto zainwestować w coś lporządnego...Może któraś z was schudnęła dzięki tej formie aktywności fizycznej.Wszystkie rady będą dla mnie cenne :-) Ile razy w tygodniu?Ile minut taki trening u was trwa?Co uzyskałyście dzięki niemu?

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

22 mar 2011, 23:34

Hej

Moja mama z koleżanką codziennie chodzą z kijkami po 1,5 godz. Mamie już zleciało wagi a jej koleżanka zaczęła wchodzić w kiecki w które już od dawna się nie mieściła. Sama ostatnio stwierdziłam, że kupuję kijki i zaczynam z nimi chodzić :-D
Zaznaczę, że moja mam już po 50 parę latek jest :-D

Także do dzieła nie ma się co ociągać ruch to zawsze zdrowie, w dodatku kijki są dla każdego, pobudzają wszystkie mięśnie do pracy :-D

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

23 mar 2011, 13:17

To może ja tez sie skusze na te kijki :-D

lubie chodzic a ze chodze szybko :ico_noniewiem: to kijki beda ok.

dzieci beda biegły za mamą :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
madzens
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2206
Rejestracja: 09 lis 2009, 15:09

23 mar 2011, 14:00

Nordic walking to fajna sprawa :-) Nie meczy tak jak np. bieganie :-) Bardzo przyjemny sporcik :-D Ja tak mysle ze godzina wystarczy dziennie ale do tego polecam inne dodatkowe cwiczenia tak 30 min:-) Jak brzuszki czy aeurobic tak aby inne partie miesnia wycwiczyc :-D Mysle, ze taki sporcik szybko powinnien dac rezultaty ale wiadomo, ze to trzeba miec duzy zapal :ico_sorki:
Powodzenia zycze :-)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

23 mar 2011, 14:47

do tego polecam inne dodatkowe cwiczenia tak 30 min:-)
Nie koniecznie. Kijki wystarczą, one pobudzą mięśnie do pracy. Można dotatkowo kupić sobie L-karnitynę, lub spalacz tłuszczu w sklepie sportowym przeznaczony dla kobiet. Ja sobie taki kupowałam jak trenowałam 30 km na rowerku szlakiem rowerowym . Super wyrzeźbiłam sobie sylwetkę :-D Ten środek jest bardzo bezpieczny przy czym nie rozbudowywuje tkanki mięśniowej tak bardzo.
Przekonałam się że takie pomoce bardzo pomagają. Ja uwielbiam ćwiczyć. Jak tylko wiosna się zaczyna to trenuję godz dziennie bo tylko tyle czasu naprawdę pomaga i po skończonych ćwiczeniach jeszcze przez 2 godz organizm spala tą tkankę tłuszczową.
Wszystkie wskazówki mam od kolego który jest mistrzem europy w podnoszeniu cięzarów.
Kijki to też super pomysł, chyba w tym roku ten właśnie sposób będę preferować.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

23 mar 2011, 17:29

martaraz, dziękuję za cenne rady ;) mowisz znasz jakiegoś mistrza? Super!!!
Nie zawsze mam z kim dziecko zostawić i tak sie zastanawiam czy gdyby go zapakować w nosidło ergonomiczne to by mógł ze mną uczestniczyć w tym marszu?Jak myślicie?

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

23 mar 2011, 17:52

Tak . rewelacyjny pomysł z tym nosidłem egonomicznym :ico_brawa_01:
myśle ze ci sie uda. a na pewno jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz ;-)

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

23 mar 2011, 17:54

w nosidło ergonomiczne to by mógł ze mną uczestniczyć w tym marszu?Jak myślicie?
Jak najbardziej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Przyjemne z pożytecznym :-D

Ja jako tako staram sie diet nie stosować, ostatnio tylko Dukana zaczęłam wytrzymałam 1,5 tyg. i już podziękowałam. Zero energii, wszystko mnie bolało. Jak coś ćwiczę to mam zawsze bardzo dużo energii, zupełnie inaczej się czuję, o niebo lepiej. Zawsze tracę zbędne kilogramy :-D
dziękuję za cenne rady ;)
A nie ma za co, zawsze do usług :-D

kami111
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6757
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:16

23 mar 2011, 19:18

Ta forma ruchu jest bardzo zdrowa i dobra nawet dla osób z różnymi schorzeniami. Przez instruktorów polecana jako także odchudzająca.
Kije mają bardzo wiele zalet między innymi odciążają stawy co jest właśnie bardzo istotne u osób z takowymi schorzeniami.
Nordic Walking powoduję że pracuje więcej mięśni niż przy normalnym marszu. (zwłaszcza ramiona)

Jeśli chodzi o dobór kij to jest to bardzo istotne. Najłatwiej dobrać stając przed lustrem i stawiając przed sobą kij od szczotki np.:) trzymając kij musisz w łokciu mieć kont prosty.Zaznacz na szczotce gdzie kończy się twoja dłoń potem trzeba zmierzyć wysokość od podłogi do zaznaczonego miejsca i do tego przy małej dłoni dodać jeszcze 5 cm przy dużej 3 cm i to jest odpowiednia długość kija:)

Jak planujesz je gdzieś ze sobą zabierać to lepsze będą teleskopowe:)


Warto też zwrócić uwagę przy zakupie na zawartość włókna węglowego (im więcej tym kije lżejsze)

Mam nadzieję że trochę pomogłam.

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

23 mar 2011, 19:55

Tak . rewelacyjny pomysł z tym nosidłem egonomicznym
myśle ze ci sie uda. a na pewno jak nie sprobujesz to sie nie przekonasz
tylko,że ja jeszcze tego nosidła nie mam :ico_noniewiem:
Dukana zaczęłam wytrzymałam 1,5 tyg. i już podziękowałam. Zero energii, wszystko mnie bolało. Jak coś ćwiczę to mam zawsze bardzo dużo energii, zupełnie inaczej się czuję, o niebo lepiej
ja wytrzymałam dzień,a wieczorem byłąm już padnięta i miałam mega wymioty,więc też podziękowałam.Wolę ograniczyć słodycze,zrezygnować z kolacji i kijki kupić niż katować się.
Mam nadzieję że trochę pomogłam.
bardzo :ico_sorki: a ty trenujesz???

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość