Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

04 cze 2007, 14:16

Hej Monika, jakbym siebie czytałą, tylko ponad 2 lata temu.
Jak mój synek miał 2 latka i zaczęlismy myślec o rodzeństwie dla niego okazało się, że mam ogromną nadczynnośc tarczycy. Załamałam się totalnie, bo bardzo pragnęłam 2 dzieci z małą różnica wieku a tu zakaz starania się o dzidzie i perspektywa leczenia 1,5 do 2 lat i nie wiadomo z jakim skutkiem....... no i 31 lat na karku......W grudniu 2006 w końcu odstawiono mi leki, hormony wróciły do normy juz po kilku miesiącach leczenia ale potem było stopniowe zmniejszanie dawki, kontrole co 2- 3 miesiące i w końcu po 1,5 roku leki odstawione ale kontrole nadal, czy hormony znów nie "wariują" bez leków po odstawieniu (nastepna wizyta za 2 tygodnie) :ico_olaboga:
Jak tylko łyknełam ostatnia tabletkę zaczelismy się starac o dzidzie, choc oczywiscie lekarz zalecał jeszcze czekanie itp, ale ja nie moge czekac bez końca....wyniki w normie, leków brak to na co czekać......
Ale chyba jednak mi przyjdzie poczekac jeszcze na tą dzidzię, bo już 7 mies. staran i nic z tego, choc i hormony w normie i cykle regularne.......mam nadzieje, że ta nadczynnośc nie narobiła zbytniego spustoszenia w moim organizmie i że jeszcze uda mi się zajśc w ciąże. Ale poczekam do roku, na razie staram się nie martwić, ale uwierz mi, że po 3 latach czekania na własny brzuszek, mam już dość, wszędzie widze ciężarne i powoli wariuję......
W każdym razie jeśli coś będzie nie tak (czego ci nie życzę !!!!!) to musisz się leczyć!!! Ja nie miałm żadnych objawów, czułam sie świetnie, tylko mogłam jesć bez przerwy i nie tyłam ( co mi bardzo odpowiadało :ico_oczko: ), ale to jest taka choroba, że jej czasem nie czujesz a ona "robi swoje" i skutki widac po latach, nie mówiąc o tym, że nadmiar hormonów ma wpływ na dzidzię w brzuszku.
Teraz jestem po leczeniu, 7 kg mam więcej a jem 1/3 tego co wcześniej :ico_zly: :ico_zly: , ale wienm, że jeśli zajde w ciążę, to nie zaszkodze dzidzi swoimi "zwariowanymi" hormonami.
Trzymaj się i mam nadzieje, że twoje wyniki będą w normie.
Pamiętaj, że jeśli TSH będzie poniżej normy to jest NADCZYNNOŚĆ a jeśli powyżej to NIEDOCZYNNOŚC (tak na odwrót) :ico_oczko: . Za to FT3 i FT4 to juz jest "normalnie" jak powyżej normy to nadczynnośc i na odwrót.
Jakby co to pytaj, może będe mogła w czymśc pomóc, bo niestety troche z tą tarczycą przezyc juz miałam :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

04 cze 2007, 20:49

jasma spadlas mi z nieba chyba bo ja mam nadczynnosc tarczycy po urodzeniu Adrianka i chcielismy sie starac o drugie bobo ale niestety to dziadostwo sie przyplatalo lecze sie od lutego tego roku biore Thyrozol 5mg dwa razy dziennie lekarz tez mi mowiz ze to potrwa ok 1,5 tez sie kochana zalamalam bo chcialam juz dzidzie druga dobrze ze chociarz mam adrianka bo bym sie juz calkiem zalamala moja tarczyca takie spustoszenie mi sieje ze juz powoli zalamuje rece bylam u okulisty i mam podejrzenie jaskry :ico_olaboga: zobaczymy za tydzien co dalej bedzie oby sie nie sprawdzilo :ico_placzek: ja mialam tsh 0,014 ale to bylo robione w grudniu do tej pory endo.mnie nie wyslal na żadne badania ide 11 czerwca do niego i bede sie domagala.Ja mialam widoczne dolegliwosci niedosc ze sie bardzo pocilam to rece mi sie trzesly i mialam wysoki puls koszmar mam nadzieje na szybkie wyzdrowienie jak tylko hormonki beda ok to szybciutko bede sie starala o drugie ciekawe czy mi w ciazy nie wroci oby nie!!!Pozdrawiam

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

05 cze 2007, 09:18

:-)
Witam
Mam już wyniki ja robiłam tylko na TSH
jasma,
Widzę że bardzo wiele wiesz na ten temat czy mogłabyś mi choć troche powiedzieć pomóc w odczytaniu wyniku....
Wybieram się do lekarza ale u nas w pobliżu nigdzie nie przyjmuje endokrynolog najbliżej 100 km od nas lub jeszcze dalej.....bo co mi gin.powie na to nic ?
Robiłam też poziom hormonów :progesteron
Ale z tym ide do wojej pani gin.ale jak dobrze pójdzie to dopiero w piątek.....jak uda mi się zapisać bo dużo osób do niej chodzi prywatnie

Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

05 cze 2007, 10:03

Hej, dziewczyny, witajcie.
Cieszę się , że mogę pomóc. Tez brałam Tyrozol i chyba zaczynałam od podobnych dawek.
Agnes powinnas żądać wizyt i badań kontrolnych minimum co 3 mies, szczególnie na początku leczenia !!! żeby dobrze dobrac dawki, bo to się waha i jak sie nie kontroluje i bierze za dużo, to można się wpędzić w niedoczynność i rozchwiac zupełnie organizm.i wg mnie nawet 3 mies. to ciut za długo.
Monika pewnie, że ci pomogę jak potrafię, możesz mi przesłać na PW wyniki albo tutaj - jak wolisz :ico_oczko:
Ja miałam TSH na początku takie jak Agnes 0,01 i wyszłam z tego, więc głowa do góry, jak sie leczysz od lutego to juz powinny hormony drgnąć i wracac do normy. Ponadto wg mnie lekarze powinni zlecać i TSH i FT4 razem, bo dopiero daje pełny obraz stanu hormonów, ale wiem niestety jak jest w praktyce....Ja czasem dorabiałam sobie prywatnie ten drugi hormon a moja siostra (lekarz rodzinny) to oceniała i miałam pełna wiedzę o tym co sie dzieje.
Musze leciec na wykład w pracy - jestem naukowcem :ico_oczko: - pa
pa

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

05 cze 2007, 10:14

jasma dzieki za potrzymanie na duchu :ico_buziaczki_big: 11 ide do endo.to powiem mu zeby w koncu dal mi na badania sama jestem ciekawe jakie mam wyniki?a mialas robiona biopsje bo ja na nia nie poszlam :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

05 cze 2007, 10:21

jasma,
Moje wyniki TSH w surowicy: 0,538 uIU/ml
Norma dorośli 0,4-4,0
Więc jak amm to rozumieć
A na badanie tarczycy chodziłam sama prywatnie do laboratorium bo d ponad dwóch lat mam b.nieregularne cykle dość długie ponad 80 dniowe a nawet 90 dniowe tak jak ten obecny.....

Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

06 cze 2007, 09:52

Hej Monika. A kto ci powiedział, że masz nadczynność ?????? jak masz TSH w normie???? :ico_szoking: Fakt, że raczej w dolnej granicy, czyli jakby zeszło poniżej 0.4 to juz by była nadczynność, ale obecnie jej nie ma???? Ważne jaki masz poziom FT4, badałaś??? Bo może być tak, że TSH w dolnej granicy a FT4 powyżej normy i wtedy można mówić o nadczynności.
Nie wiem, czy chcecie, żeby wam wytłumaczyc dlaczego to jest tak jakby "na odwrót" jedne wyniki powyżej, drugie poniżej, a swiadczą oba o nadczynności/niedoczynności ale to jest proste jak się zrozumie mechanizm i może wtedy będzie wam łatwiej ale nie chce was zanudzać :ico_oczko: :ico_oczko: jestem biologiem i moge o tym długo :ico_oczko: :ico_oczko:
Co do biopsji to nie miałam, bo nie miałam zalecen. Miałam kilka razy USG, bo ja mam chorobe Graves-Basedowa (autoimmunologiczną) , powiększona tarczycę ale nie guzy (biopsje, się zleca przy guzach, które tez mogą byc powodem nadczynności, bo jest przerost gruczołu tarczycy i nadmiar hormonów tarczycy. To jest choroba genetyczna i w sumie nieuleczalna, ale może być skutecznie zachamowana leczeniem na co liczę

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

06 cze 2007, 13:54

na pewno z tego wyjdziemy nie ma innej opcji :-D :ico_brawa_01: mam nadzieje ze wyniki bede miala lepsze niz poprzednio zobaczymy najpierw musi mi dac na badania skier.jak bede miala juz wyniki to ci je przedstawie to jakbys mogla to mi napisz czy sa w miare ale to pewnie pod koniec czerwca :ico_noniewiem: także nie uciekaj od nas!!! :-D pozdrawiam

Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

06 cze 2007, 14:01

Oki nie uciekne, bedę zaglądac :ico_oczko:
Tzn uciekne ale na początku lipca na całe wakacje, bo zawsze uciekamy od miasta i spędzamy lato na wsi, bez netu i innych wygód :ico_oczko:
pozdr. i życze ..........wyższego TSH :-D :-D

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

06 cze 2007, 14:08

ale macie fajnie moze cos zdzialacie :ico_brawa_01: wyniki w razie czego beda czekaly :-D dzieki :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2007-06-11, 21:03 ]
jasma bylam u endo.dzis i z tarczyca lepiej zmniejsza sie robil mi usg ale badan nie zlecil a ja glupia zapomnialam :-) ale w sierpniu mu powiem teraz mam zmniejszona dawke biore 5 mg ale raz dziennie a nie dwa :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-06-22, 15:06 ]
jasma i jak staranka ida pelna para pozdrawiam i zycze milego wypoczynku

[ Dodano: 2007-07-24, 13:49 ]
jasma i jak tam u ciebie staranka ida pelna para a hormonki juz ok?

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość