geminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2007, 13:41

skad ta temperatura?????

08 maja 2007, 12:45

Moj maly od wczoraj ma lekka temperature i zastanawiam sie skad bo na oko nic mu nie jest tyle ze wiecej spi i jest mniej rozmowny...noi jego gazy i kupki okropnie pachna,sa zielone a pod koniec takie wodniste jakby troszke..zastanawim sie czy to moze byc alergia na mleko?? karmie go Nan1 prawie od urodzenia....dzis rano zwymiotowal mi i tak samo bylo w niedziele... dzis ide z nim do lekarza to oze sie wyjasni...

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

08 maja 2007, 13:04

jesli do tej pory nie mial alegii to watpie :ico_noniewiem: ale moze zabkuje?albo uczy sieczegos nowego-obracania?Mat tak mial-wtedy wszystko mu sie rozstrajal... :ico_olaboga:

geminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2007, 13:41

08 maja 2007, 13:10

nie moj Michalek napewno nie zabkuje bo ma dopiero 3 miesiace,nie probuje sie narazie obracac ani nic podobnego.... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

08 maja 2007, 13:34

a mi sie wydaje, że to może jednak alergia - moja Jagódka reagowała bardzo podobnie, tyle, ze krostki jeszcze miała. Alergia nie musi się zaraz po narodzinach ujawnić. U nas dopiero w trzecim miesiącu życia wyszła...
Ale objawy mogą być związane z jakąś infekcja albo bakteriami lub wirusami w brzuszku, dlatego wydaje mi się, ze lekarz zleci badanie moczu i kału. wtedy się wszystko wyjaśni...Może to rotawirusy? Objawy by pasowały...
ale nie ma co gdybać. Główka do góry :ico_haha_02: doczekaj do wizyty u lekarza, tylko pamiętaj, żeby dużo płynów podawać maluszkowi, chociażby wodę, bo przy obfitych luźnych kupkach i wymiotach u takiego maluszka łatwo o odwodnienie. A to ze dużo śpi - to bardzo dobrze. podczas snu organizm lepiej walczy z infekcją :-)
Pozdrawiam i 3mam kciuki za zdrówko Małego :ico_brawa_01:

geminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2007, 13:41

08 maja 2007, 19:10

Maly przed samym pojsciem do lekarza dostal biegunki brzydkiej...noi moga to byc te rotawirusy jednak...ponoc to panuje u mnie w miescie nawet moja pani doktor wyladowala w szpitalu na kroplowkach . Jakby sie nie polepszalo to mam dawac smecte i oslonowo acidolac noi zamiast mleczka wtedy kleik na wodzie....no ale naszczescie goraczka juz spada noi kupki poki co niema :-)

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

08 maja 2007, 19:14

oj to trzymamy kciuki i zyczymy duuuuuzo zdrowka :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

08 maja 2007, 22:47

niektóre dzieci w wieku 3 miesięcy mają juz ząbki...

geminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2007, 13:41

09 maja 2007, 12:46

a ja chyba wczoraj sie przechwalilam ze lepiej....dzis jak mierzylam mu temperature to zaczal strzelac wodna kupke :ico_olaboga: wiec nie mogla mu jej zmierzyc bo co wkladalam termometr to leciala kupka,ale nie nabilo nawet 37... noa niedawno temu okropnie zwymiotowal zaraz po jedzeniu.....potem dalam mu smecte,to ciutke tego wypil....a potem tylko 20ml mleka...martwie sie aby sie nie odwodnil...a to taki cwaniak ze samej wody nie wypie bo zaraz sie okropnie krztusi i zawsze sie boje mu dawac

[ Dodano: 2007-05-09, 12:53 ]
a co do zabkow to wczoraj pani doktor ogladala mu dziasla i to napewno nie zeby....moze to ta "3-dniowka"...

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

09 maja 2007, 18:52

geminka, trzydniówka objawia sie bardzo wysoka goraczka prze ztrzy dni, a potem wysypka....wiec jesli niedługo pojawi sie na ciałku Michałka wysypka to bedzie to trzydniówka.....
chyba ze piszesz o trzydniówce...żołądkówce...co moze sie zgadzac biegunka i goraczka mały tez czesto na to na chorował, zawsze dostawalismy leki przeciw odwodnieniu, i jak najwiecej trzeba dziecko wtedy poic....
trzymam kciuki :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

09 maja 2007, 19:48

MI TEŻ TO NA TRZYDNIÓWKĘ NIE WYGLĄDA BO PRZY NIEJ GORĄCZKA JEST WYSOKA o sorki za capsa :ico_wstydzioch: ja bardziej obawiałabym się tego rotawirusa,Zuza go kiedyś miała.Oby nie.Oczywiście nawadniać trzeba ale ja bym nie zwlekała i pojechała do szpitala zrobić badania.Przeszłam rotawirusa i trzydniówkę.Jedno z jedną drugie z drugą córką i obie były odwodnione,gdzie Zuza w wieku 2 lat ważyła 8kg :ico_szoking: Nie straszę ale ostrożności nigdy za wiele.Życzę aby to nie było nic poważnego :ico_sorki:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości