jaramona
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2011, 11:22

Co na grzybicę paznokci?

13 paź 2014, 13:38

Znacie jakieś skuteczne preparaty na grzybicę paznokci (stopy)? Myślałam, że to może siniak po wyprawie po górach, ale niestety chyba jednak się nie ustrzegłam i złapałam gdzieś grzybicę :(

malinowa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 paź 2014, 10:37

Re: Co na grzybicę paznokci?

16 paź 2014, 10:41

Wiesz co moja mamcia brała taki lek na receptę trioxal z rok temu i jej pomógł. Bierze się go z przerwami i kuracja trochę trwa...ale jest skuteczna. Mimo wszystko uważam, że powinnaś iść do dermatologa...wiesz nigdy nie wiadomo co to jest bez konsultacji z lekarzem.

marekotowicz
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2014, 19:38

Re: Co na grzybicę paznokci?

24 paź 2014, 19:47

Może jakieś dermokosmetyki, czyli kosmetyki, które mają w swoim składzie leki do pielęgnacji paznokci.

zwiewna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2014, 14:00

Re: Co na grzybicę paznokci?

27 paź 2014, 16:24

Coś bez recepty możecie polecić? Albo najlepiej żeby kupić w internecie, bo trochę wstyd iść do apteki.

Merrick
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2014, 15:23

Re: Co na grzybicę paznokci?

28 paź 2014, 14:45

W ogóle nie powinnaś się wstydzić. W okół grzybicy narosło wiele mitów a prawda jest taka, że na jakiś jej rodzaj choruje około 30% dorosłego społeczeństwa. Grzybica paznokcia sama nie przejdzie, a jeśli nic nie zaczniesz z tym robić to potem będzie dużo trudniej. Jeśli to początek możesz spróbować smarowania olejkiem z drzewa herbacianego (kupisz w aptece, albo w sklepie zielarskim). Najprawdopodobniej jednak trzeba będzie zastosować leczenie wewnętrzne. Jeśli to tylko na skórze to unikaj przemaczania stóp i spróbuj Undofen (mi pomógł), albo Terbinafinę Ziaji. Obydwa dostaniesz bez recepty. Jeśli jednak paznokieć jest zaatakowany to nie zwlekaj z wizytą u dermatologa.

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Co na grzybicę paznokci?

28 paź 2014, 15:23

Dokładnie, nie powinnas lekceważayć choroby i wstydzić się. Najlepiej idź do dermatologa, żeby dostać profesjonalną pomoc i receptę.

Poki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 17 mar 2015, 11:03

Re: Co na grzybicę paznokci?

18 mar 2015, 11:19

Mój tata od powrotu z ostatnich wakacji borykał się z problemem grzybicy na trzech paznokciach u prawej stopy. Dermatolog, jeden drugi, drogie leki na receptę i po wszystkim skutek niewielki. Zaczęłam, więc sama szukać rozwiązań. Kupiłam mu preparatu URGO, który tak wogóle jest bez recepty :) I przyznam, że cieszę się, że spróbowała,. Pierwsze efekty zaczęły być zauważalne po mniej więcej 2 tygodniach. Jeśli chodzi o sam produkt to pozostawia on na paznokciu taki ochronny film, który chroni paznokieć przed wilgocią i szybko się wchłania (na opakowaniu napisane jest, że ten preparat nazywa się filmożel). Wzmacnia i regeneruje płytkę, a paznokieć odrasta już zdrowy. Nie trzeba też przed użyciem preparatu nie trzeba ścierać pilnikiem górnej warstwy paznokcia. Dla kruchego i słabego paznokcia to bardzo ważne, bo oszczędza to zniszczony paznokieć, a także pilnik;-)

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Co na grzybicę paznokci?

20 mar 2015, 15:36

Poradziłaś sobie już?

prenta
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2015, 12:46

Re: Co na grzybicę paznokci?

28 mar 2015, 12:54

A czy któraś z was słyszała o propolis? to taki wyciąg z substancji wydzielanej przez pszczoły, zostawianej między innymi na kwiatach, by te mogły dobrze kwitnąć :) z tej substancji powstaje lek, który słuzy do leczenia grzybicy, polecam o tym poczyać: http://www.biomedical.pl/zdrowie/grzybi ... -2534.html a sama miałam ten problem po powrocie z gór, byliśmy na tanim wyjeździe z koleżankami same, warunki średnie, łazienka wspólna o grzbicę nie trudno i w sumie 2 znas dorwała grzybica, mnie paznokci a koleżanke stóp, mnie uratował właśnie propolis, który kupiłam w jednym ze sklepów internetowych, wiec poelcam przestestować :)

karolgrzelak10
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:54

Re: Co na grzybicę paznokci?

22 kwie 2015, 12:32

Jak najszybciej powinnaś udać się do dermatologa. Jest wiele leków które pomagają w przypadku grzybicy, trzeba tylko trafić na dobrego specjalistę. Dodatkowo możesz dbać o kondycje i budowę swoich paznokci, stosując odżywki. Dzięki temu odnowisz paznokieć i zwiększysz jego grubość.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość