mohissa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2014, 14:17

Pies- czy to dobry pomysł?

27 lis 2014, 16:28

Witajcie. Mam dwójkę małych dzieci. Bliźniaki mają 2,5 roku. Myślałam, że jest to dobry czas, żeby kupić im zwierzaka. Chcę nauczyć dzieci życia ze zwierzętami. Chcę, żeby w przyszłości nie bały się zwierząt, umiały się nimi opiekować. Myślałam, żeby miały jakiegoś malutkiego psa, który będzie się z nimi wychowywał. Tak się zastanawiałam, że jeśli kupię większego to mogą nie znaleźć wspólnego języka. Nie chciałabym, żeby pies coś zrobił dzieciom. Czy jakieś psy są wyjątkowo przyjazne dla dzieci. Czy kupując psa nie sprowadzę na dzieci jakiegoś zagrożenia. Głównie nastawiam się na szczeniaczka, gdyż będzie mógł rosnąć razem z dziećmi i się przyzwyczajać. A może wziąć pieska, który jest już nauczony życia z dziećmi. Macie jakieś rozeznanie? Możecie mi coś podpowiedzieć.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

28 lis 2014, 16:01

Z tego co wiem najłagodniejsze są labradory i goldeny. Koniecznie weź szczeniaka - niech się przyzwyczaja do dzieci, a one do niego.

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

02 gru 2014, 16:57

To bardzo dobry pomysł, ale powinnaś przemyśleć jeszcze bardzo ważną sprawę. Piesek to nie zabawka na chwilę, więc bierzesz na siebie sporą odpowiedzialność. Musisz pamiętać, że ten obowiązek to każdy dzień opieki, jaki będziesz musiała zapewnić pieskowi. Bez względu na urlopy, wakacje, wyjazdy czy chorobę.
Mam nadzieję jednak, że skoro tak pięknie piszesz o tym, że chcesz od małego uczyć dzieci odpowiedzialności to jesteś dobrą i odpowiedzialną osobą, która wie doskonale, co robi.
Najlepiej wziąć szczeniaczka ze schroniska :)

Awatar użytkownika
Loczek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 27 maja 2014, 19:00

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

09 lut 2015, 18:56

Jestem za. Szczególnie teraz jak sama od niedawna jestem właścicielką dwóch szczeniaków. Każdy z nich w inny sposób znalazł się u nas w domu ale widzę, że nawet po krótkim czasie pies potrafi być bardzo wdzięcznym towarzyszem domu. A w szczególności jak będzie u Was od maleńkości. A to chyba bardzo ważne. Bo nasza suczka trafiła do nas niedawno i ma ok 6 m-cy i jest naprawdę uparta. Jak wyjdzie na dwór pochasać nie ma innej siły niż nasz drugi pies aby zwabić ją do domu - no chyba że już jej się znudzi na dworze. Tu po prostu nauka pewnych zachowań będzie dłużej trwała.
W Twoim przypadku to Ty będziesz musiała zapanować nad całą gromadką ale na prawno warto podjąć się takiego wyzwania

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

11 lut 2015, 16:45

Jak masz czas, by go poświęcać dla niego i jesteś odpowiedzialna to decyduj się.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

27 lut 2015, 14:52

Zwierzęta uczą odpowiedzialności, ale wiadomo, trzeba poświęcić im sporo czasu;) więc jeśli znajdziesz dla niego czas to jak najbardziej:)

tobi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 20 sty 2015, 19:01

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

27 mar 2015, 22:52

Zwierzę to nie zabawka, będzie trzeba go też wyprowadzać, ale sądzę, że to mały problem. Piesek nauczy odpowiedzialności, co dobre jest dla dzieci :)

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

30 mar 2015, 11:54

W ogóle da mu więcej korzyści ze swojej osoby niż jego brak. Często rodzice z wygody- własnej nie chcą pupila w domu. No a jak się zadba o odpowiednie zabawki dla psa to nie będzie niszczył tych od dziecka! Wiadomo, że szczeniaki lubią się bawić, a jak rosną im kły to i wszystko gryźć. Warto o tym pamiętać!

dudek20
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 31 mar 2015, 14:43

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

31 mar 2015, 14:54

Ja na twoim miejscu wstrzymałbym się z kupnem psa do momentu aż dzieci będą starsze. Posiadanie psa niesie za sobą ryzyko przeniesienia na dzieci różnych chorób. Dziecko może też być uczulone na zwierzęcą sierść.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

03 kwie 2015, 22:35

Witam
Ze sto lat mnie nie było na tym forum i nikogo ze znajomych już nie widzę :cry:
Jeśli chodzi o zwierzęta,to u mnie zawsze jakieś było...świnki morskie,chomiki,a od ponad 4 lat pies.Wzięliśmy Roxi do siebie jak Julia miała 2 lata.Była na tyle duża,że wychodziła ze mną na spacery już bez wózka.Miłość jest obustronna-dzieciaki kochają psa,a pies kocha dziewczynki :-) Roxi jest sznaucerem miniaturą,nie lnieje i nie alergizuje.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość