Dessi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 16 paź 2014, 22:48

Re: Prezent dla fana motoryzacji :)

20 sty 2015, 12:16

My z mężem kupiliśmy dla naszego syna taki samochód zdalnie sterowany. I w sumie to mąż sam też się tym bawi :P Wydaje mi się, że prezent jak najbardziej mieści się w obrębie motoryzacji, a powinnaś łatwo móc coś wybrać. My zamawialiśmy z https://zdalnehobby.pl/ :)

kmbd
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2015, 10:59

Re: Prezent dla fana motoryzacji :)

27 sty 2015, 11:18

Albo jakiś model bburago lub powiedzmy jakąś grę komputerową o tematyce wyścigowej:)

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Prezent dla fana motoryzacji :)

21 sty 2016, 13:09

Ja bym proponowała taki samochód z Burago ale nie gotowy, a do złożenia. Będzie mógł od podstaw po części zmontować swój własny samochodzik. Telewizor plazmowy Panasonic TH 42PV60 jest jednym z najlepszych modeli dostępnych obecnie na rynku. Rozdzielczość 1024 x 768 (HD) Real Black: kontrast 10 000:1 HD Ready, wejście HDMI x 2, wejście PC Wejście komponentowe, wejście SCART x 3
Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją oraz sprzedażą pilotów zdalnego sterowania do telewizorów, magnetowidów, tunerów SAT, DVD, CD, AUDIO. DIP jest to skrót od angielskiej nazwy obudowy dwurzędowej czyli DUAL IN LINE PACKAGE, czasami spotyka się również nazwę DIL. W obudowach typu DIP są umieszczane układy scalone do montażu tradycyjnego (przewlekanego) co oznacza, że w obwodzie drukowanym w miejscu pod montaż takiego układu są otwory w takim rozstawie i ilości jakie ma układ scalony. Przykład jak wyglądają typowe układy w obudowie DIP jest pokazany na zdjęciu obok. W obudowach DIP umieszczane są układy scalone o ilości wyprowadzeń od 4 do 48. Wśród obudów typu DIP rozróżnia się jeszcze obudowy DIP-300 mil oraz DIP-600 mil - różnią się one rozstawem dwóch rzędów wyprowadzeń układu scalonego. Szczegółowe dane dotyczące wymiarów w zależności od ilości wyprowadzeń podane są na poniższych rysunkach i w tabelach.
Przyjęło się używać określenia pin dla wyprowadzeń elementów elektronicznych, będę więc również z tego korzystał, czyli pin oznacza wyprowadzenie, nóżkę, końcówkę elementu. Jeszcze jedno wyjaśnienie, mianowicie co to jest mil - to określenie oznacza jedną tysiączną cala (1 cal = 2,54 cm), czyli 100 mil = 2,54 mm. Przy projektowaniu obwodów drukowanych pod układy scalone umieszczone w obudowach typu
DIP-300 przygotowuje się rozmieszczenie rzędów otworów w rozstawie 300 mil czyli 3 • 2,54 = 7,62 mm, dla DIP-600 będzie to 15,24 mm. Na rysunku obudowy DIP pokazany jest znacznik identyfikujący pin 1 układu, czasami jest to kropka usytuowana bezpośrednio przy pinie 1. W tabelach kolorem czerwonym zaznaczyłem najważniejsze wymiary.
Posiadamy największy wybór pilotów, gwarantujemy wysoką jakość naszych produktów oraz atrakcyjne ceny. Naszym celem jest systematyczne rozszerzanie oferty pilotów oraz trafopowielaczy. Na bieżąco dodajemy do niej piloty do nowego, produkowanego na świecie sprzętu. W najbliższym czasie wprowadzimy do oferty tranzystory (np. BU508) i podstawowe układy scalone. Nawet najlepsze symulatory programowe nie zastąpią rzeczywistego układu, w którym będzie można sprawdzić doświadczalnie wyniki swojej pracy. Dlatego jestem zdania, że niezbędnym dla każdego chcącego dobrze poznać mikrokontrolery jest wyposażenie swojego warsztatu w odpowiednie narzędzia, takie jak zestawy uruchomieniowe i programatory. Jak je zdobyć? Dla elektroników mających pewne doświadczenie i czas rozwiązaniem jest zaprojektowanie samemu takiego zestawu. Uważam jednak, że lepiej zaopatrzyć się w gotowe układy (najbardziej kosztowna opcja) lub kupić same obwody drukowane pozostawiając sobie montaż i uruchomienie. Ja skorzystałem z ostatniej możliwości czyli kupiłem obwody opracowane pod konkretne zestawy uruchomieniowe, następnie zaopatrzyłem się w potrzebne elementy i wykonałem montaż we własnym zakresie. Zestawy przy poprawnym montażu nie wymagały żadnych zabiegów przy uruchamianiu. Dokładniejszy opis tych zestawów uruchomieniowych

Samodzielna naprawa pilota do telewizora
Czasami, gdy nasz podręczny przyjaciel odmawia posłuszeństwa, gdy przestają działać niektóre przyciski, albo reaguje dopiero po silnym naciskaniu na poszczególne przyciski, w większości przypadków lekiem na całe zło, jest prosta czynność naprawcza, którą możemy wykonać samodzielnie. W pierwszej koleności należy jednak sprawdzić baterie, które należy wymieniać okresowo (jeden komplet baterii nie powinien być używany dłużej niż sześć miesięcy). Najtrudnieszym etapem i jednocześnie wyzwaniem dla naszych zdolności manualnych jest demontaż naszego urządzenia. Aby dostać się do jego wnętrza, należy pozbyć się ewentualnych śrubek mocujących, a następnie przy pomocy małego wkrętaka, podważając plastikowe zaczepy obudowy (zatrzaski), delikatnie rozłączyć połączone części obudowy. Wprawne ręce dokonają takiej czynności bez użycia narzędzi, naciskając obudowę palcami w odpowiednich miejscach. Z uwolnieniem laminatu (płytki drukowanej z całą elektroniką) oraz samej klawiatury z przyciskami, nie powinniśmy mieć większych problemów. Te dwa bowiem elementy należy teraz poddać krótkiej kąpieli w ciepłej wodzie, przemywając lekko namydlonym pędzelkiem (mydło rozpuszczone w wodzie stworzy odczyn zasadowy, który będzie doskonałym neutralizatorem dla kwaśnego środowiska przewodzącego, powstałego na naszych elementach w efekcie normalnej eksploatacji). Po przepłukaniu, należy wytrzeć wstępnie nasze elementy bawełnianą ściereczką, a potem wysuszyć, aby szybko pozbyć się resztek wody z miejsc niedostępnych.
Po tym zabiegu składamy urządzenie w całość, dbając o to, aby "elektrody - sprężynki" znalazły się we właściwym miejscu i zapewniły skuteczne połączenie z odpowiednimi biegunami baterii.
Proces przemywania wewnętrznych części pilota jest skuteczną metodą na większość jego dolegliwości, jednak musimy pamiętać, aby nie używać do tego celu żadnych specyficznych środków, takich jak alkohole czy rozpuszczalniki.
Standardowy ekran kineskopowy CRT (ang. cathode-ray tube). Kineskop jest lampą elektronową, w której elektrony emitowane przez podgrzewaną katodę formowane są w uporządkowaną wiązkę przez działo elektronowe, następnie przyśpieszane przez anodę uderzają w powierzchnię ekranu pokrytą luminoforem, wywołując jego świecenie.Kineskop kolorowy zawiera trzy niezależne działa elektronowe, po jednym dla każdego koloru. Wiązki odchylane są przez to samo pole magnetyczne w taki sposób, że trafiają pod różnymi kątami w ten sam punkt, znajdującej się kilka centymetrów przed ekranem, maski. Po przejściu przez otwór maski każdy ze strumieni pada na plamkę odpowiedniego luminoforu - czerwonego, zielonego i niebieskiego.Technologia zwykłego kineskopu próżniowego umożliwia realizacje telewizji trójwymiarowej bez okularów. Telewizja taka zamiast jednej kamery używa siatki kamer np 4x4, 8x8 lub 4x8 i sygnał z każdej kamery przesyłany jest jednocześnie w innym paśmie częstotliwości. Kineskop taki ma wtedy 3x16 lub 3x64 wiązek elektronowych i każda z trójek dział elektronowych wyświetla niezależnie obraz paralaksy z odpowiedniej kamery z siatki. Przy opracowywaniu teorii oprócz wiedzy i umiejętności, które posiadam posłużyłem się również informacjami zawartymi w literaturze, którą wymieniam na końcu każdego działu, mając nadzieję, że zachęci to do sięgnięcia po te pozycje w celu pogłębienia swojej wiedzy.Aby przejść do interesującego Cię zagadnienia wybierz go z rozwijanego menu działu "teoria" albo naciśnij strzałkę "dalej" (w tym przypadku przejdziesz do następnego tematu w ustalonej kolejności).

Wróć do „Starsze dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość