Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Bezpieczne zabawy w ogrodzie

08 cze 2015, 15:32

Zrobiło się ciepło i spędzamy prawie całe dnie w ogrodzie. Mam jednak jakiś straszny syndrom przewrażliwionej matki.
Trochę mnie to kosztuje zdrowia, bo niepotrzebnie zamartwiam się wszystkim, co robią dzieci. Oczy mam dookoła głowy i stres, że nie nadążam już za nimi.
Czy ze mną coś nie tak?

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

08 cze 2015, 22:50

Nie jest z Tobą nie tak, ale również nie wszystko jest ok. Wykończysz się, jeśli będziesz się tak zamartwiała na zapas. Uwaga jest wskazana, ale nie paranoja ;)
Zastawiałaś się nad tym, żeby na przykład postawić dzieciom jakąś piaskownicę lub plac zabaw: http://ogrodosfera.pl/plac-zabaw-z-hust ... untry-club , gdzie byłyby przez jakiś czas zajęte zabawą w jednym miejscu, a Ty mogłabyś złapać oddech i choć chwilę odpocząć?
Takie atrakcje ogrodowe mają atesty bezpieczeństwa, więc nie powinnaś odczuwać w tym wypadku potencjalnego zagrożenia ;)

domekback1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2015, 14:25

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

10 cze 2015, 14:34

Ważne, żeby zadbać o to by ogród był bezpieczny bez ostrych narzędzi i głebokich dołów. Jeśli w ogrodzie nie ma żadnych innych niebezpieczeństw to nie powinnaś się tak zamartwiać.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

06 lip 2015, 15:00

Moim zdaniem świetnie można się bawić w domkach ogrodowych z Drewnolandii. Mam taki i wiem jaka to frajda:)

Grimbard
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 sie 2015, 09:41

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

12 sie 2015, 09:47

czy miejskie place są bezpieczne? pytam ponieważ od niedawna mieszkam w dużym mieście, i są tutaj place zabawa, jednak pozostawaiaja one wiele do życzenia.

Awatar użytkownika
melisska
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 18 cze 2014, 10:00

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

13 sie 2015, 12:08

Co do Pani autorki, nie możesz się tak zamartwiać za bardzo, wszystko w granicy rozsądku :) Jeżeli chodzi o post z placami zabaw, wydaje mi się że są dobrym rozwiązaniem, można spotkać inne mamy z dziećmi, z czego maluch jest również zadowolony. A myślę że zjeżdżalnie czy huśtawka pod nadzorem dorosłego, nie są takie straszne. :)

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

30 wrz 2015, 17:47

My mamy w ogrodzie drewniany plac zabaw niestety powoli pogoda się psuje. Jeszcze trochę i zaczniemy pewnie chodzić na sale zabaw. Upatrzyłam sobie fajną na http://www.incaplay.pl/ i chciałabym się tam wybrać z maluchami. Co do bezpieczeństwa to wiadomo jak jest z dziećmi. One potrafią sobie zrobić krzywdę na prostej drodze dlatego choćby nie wiem co to się za bardzo nie uchroni.

bukmarza77
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 22 lip 2015, 22:58

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

08 paź 2015, 17:42

Nie przejmuj się, mamusie już tak mają :) A tak na poważnie, jeżeli obawiasz się, że dzieci mogą zrobić sobie krzywdę, zadbaj o to, by Twój ogród był bezpieczny.

Maybebaby
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2016, 15:43

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

26 kwie 2016, 12:40

Bezpieczne zabawy w ogrodzie to przede wszystkim solidnie wykonany plac zabaw,więc tutaj jestem zdania że najlepiej zrobimy jeżeli wszystko wykonamy sami i wtedy zyskujemy pewność co mamy i na jakiej zjeżdżalni czy huśtawce bawią się nasze dzieci. Latem plac zabaw to coś idealnego aby spędzić czas aktywnie z dzieckiem na dworze:)

karla33
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 97
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:46

Re: Bezpieczne zabawy w ogrodzie

30 kwie 2016, 18:13

Są różnego rodzaju zabawki do ogrodu http://z-jak-zabawki.pl/zabawki-do-ogro ... ke-wybrac/ Ale i tak trzeba pilnować dzieci. Nawe na chwilę nie ma co ich spuszczać z oka :).

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość