Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Szpecące brodawki

18 cze 2015, 15:28

Na dłoniach mojego partnera pojawiły się szpecące brodawki. To mogą być kurzajki. Nie mam jednak pewności.
Pytać w aptece czy od razu udać się do lekarza?

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Szpecące brodawki

19 cze 2015, 11:44

Kurzajki to wywołane przez wirusy brodawki.
Niestety kurzajki są bardzo zaraźliwe i czasem dość trudno się ich pozbyć.

Na pewno trzeba zadziałać szybko i skutecznie, aby uniknąć rozprzestrzeniania ich wśród rodziny czy znajomych.
Zapytaj partnera o to, czy mu dokuczają - czy kurzajki swędzą go na przykład – bo ważne jest, aby ich nie rozdrapywał!!!
W aptece dostaniecie środki do domowego użytku, jednak jeśli te nie pomogą, trzeba będzie skonsultować się z lekarzem.

dopasowana21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:45

Re: Szpecące brodawki

24 cze 2015, 09:00

Najlepiej od razu udaj się do dermatologa, najlepiej od razu z prywatną wizytą. Nie zawsze, to co wydaje się kurzajką, musi nią być.
Możesz również poradzić się farmaceuty w aptece, ale bez gwarancji rzetelnej oceny.

Każdy z nas profilaktycznie powinien odwiedzić dermatologa po okresie letnim, aby rzucił okiem :) na nasze znamiona.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Szpecące brodawki

29 lip 2015, 14:14

Jeśli nie macie pewności, że są to na pewno kurzajki, to lepiej się jednak wybrać do dermatologa. O tych preparatach do smarowania to słyszałam, że działają dość słabo, więc tym bardziej opłaca się iść do lekarza, który pewnie przepisze coś mocniejszego, albo po prostu wymrozi brodawki.
Ja sama kiedyś myślałam, że mam kurzajki i smarowałam je jakąś maścią, ale nie schodziły, więc przemogłam się i poszłam do lekarza i okazało się, że to nie żadne kurzajki tylko kłykciny kończyste, które leczy się czym innym: http://klykcinyhpv.pl/klykciny-konczyste-leczenie/
Teraz się cieszę, że te środki na kurzajki nie miały jakichś skutków ubocznych.

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: Szpecące brodawki

14 lip 2016, 23:04

Taka brodawka może byc spowodowana wirusem hpv dlatego warto się przebadać pod tym kątem.
Na http://e-wenerolog.pl/ możesz zamówić test do wykonania w domu. Ja mam hpv od kilku lat, ostatnio choroba nawróciła i było podejrzenie raka szyjki macicy. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło.

eweli13
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:06

Re: Szpecące brodawki

26 sie 2016, 10:14

Z takimi sprawami zawsze warto iść do lekarza!!

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość