sylwii75
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2007, 10:52

Wakacje z niemowlakiem

27 cze 2007, 08:49

Pod koniec lipca wybieramy się z naszym synkiem nad morze do Pobierowa. Będzie miał 3,5 m-ca. Mamy pokój w prywatnym domku 300m od centrum. Bardzo cieszę się , że jedziemy, ale mam też obawy, bo to moje pierwsze wczasy z dzieckiem. Mam też nadzieję, że małemu miną do tego czasu kolki.
Kiedy Wy byłyście pierwszy raz z dzidziusiami na wakacjach?
Czy 3,5 miesięczne dziecko nie jest jeszcze za malutkie?
O czym muszę pamiętać i co ze sobą zabrać? Chodzi mi przede wszystkim o apteczkę dla malucha.

Bardzo chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat.

Obrazek

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

27 cze 2007, 09:08

Ja wyjeżdżałam z Dominiką pierwszy raz jak skończyła 3 miesiące, mam teściową w Beskidach. Musisz zabrać wszystko to, co używasz w domu, ubranka na różną pogodę, wszystkie olejki, smarowidła, gruszki itp. My bierzemy łóżeczko turystyczne, ale może też spać na wersalce, tylko z jednej strony musi być od ściany a z drugiej trzeba coś podłożysz np. krzesła żeby było troszkę podniesione. Co do apteczki to coś przeciw gorączce, vit. D jak masz przepisaną, maść przeciw komarą i taką po ukończeniach. Wejdź też książeczkę zdrowia dziecka, bo nigdy nic nie wiadomo a szczerzonego Pan Bóg szczerze.

Ale się rozpisałam mam nadzieje, że choć troszkę pomogę

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

27 cze 2007, 09:35

W apteczce powinny się znaleźć pewne grupy leków:

Środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
Najbezpieczniejszym lekiem z grupy przeciwbólowych, skutecznym również przy obniżaniu gorączki jest paracetamol. Zawierają go: zawiesina doustna CALPOL (120mg paracetamolu) i czopki dla dzieci do 12 miesiąca życia CALPOL 80 (80mg paracetamolu), a dla starszych CALPOL 125 (125mg paracetamolu).

Środki na przeziębienie
Tradycyjnie witamina C, wapno, ale również niezawodny w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych syrop ACTIFED, który łagodzi kaszel i katar u dorosłych, ale może być też stosowany u dzieci od siódmego roku życia.

Środki przeciwdziałające chorobie lokomocyjnej
Rozdrażnienie, uczucie niepokoju, mdłości czy wręcz apatia to tylko niektóre objawy choroby lokomocyjnej, którym możesz skutecznie zapobiec podając dziecku jeszcze przed podróżą lek przeciw wymiotny np. homeopatyczny. Nie zapomnijmy zabrać go również na drogę powrotną.

Środki przeciwalergiczne
Jako pierwsza pomoc przy uczuleniu doskonale sprawdza się wapno. Jeśli wiemy, że dziecko jest alergikiem trzeba pamiętać o zabraniu odpowiednich leków przeciwalergicznych, przepisanych przez lekarza.

Środki przeciw biegunce oraz zapobiegające odwodnieniu
Szczególnie w przypadku małych dzieci warto jest zawsze mieć je pod ręką.

Środki na ukąszenia owadów
Przydatne tu mogą się okazać różnego rodzaju kremy, płyny czy żele przeciw komarom i kleszczom, przeznaczone specjalnie dla najmłodszych.

Żel do smarowania dziąseł
Dla dzieci boleśnie ząbkujących zalecany jest CALGEL – znieczula miejscowo, łagodzi podrażnienia dziąseł i działa też odkażająco.

Preparaty ochronne
Wiemy jak szkodliwe dla skóry jest promieniowanie UVA/UVB, a w szczególności dla młodej skóry dziecka. Wystawianie skóry na słońce bez ochrony grozi poparzeniem, którego należy za wszelką cenę unikać. Dlatego na wakacje koniecznie zabierzmy ze sobą kremy i balsamy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi przeznaczonymi specjalnie dla dzieci.

Środki opatrunkowe i dezynfekujące
Niezbędne przy różnego rodzaju skaleczeniach, obtarciach, stłuczeniach czy poparzeniach, o które nie trudno podczas wakacyjnych szaleństw. Warto wówczas, aby w naszej apteczce były woda utleniona, spirytus salicylowy, gaza wyjałowiona, plastry opatrunkowe i bandaże.
Dodatkowo w apteczce powinny się znaleźć termometr lekarski, nożyczki, strzykawka lub inna miarka do dawkowania leków.
Podany zestaw jest tylko przykładem, pamiętajmy o lekach przyjmowanych przez dziecko stale, zgodnie z indywidualnymi zaleceniami lekarskimi.
(http://babyonline.pl/johnson_maluszek_artykul,3595.html)

Garderoba dla malucha
To nie tylko koszulki, sukienki i spodenki. Pamiętaj, by wziąć:
– Plastikowe sandałki na plażę i pod prysznic. Są wygodniejsze niż klapki. Dzięki nim dziecko nie poślizgnie się na mokrej posadzce i nie skaleczy stópki na piasku.
– Nakrycie głowy. Czapka z daszkiem albo kapelusik – osłonią też oczy i buzię.
– Kurtkę wiatrówkę lub polar. Na wypadek chłodniejszych dni.
– Kaloszki. Przecież może padać.
– Szlafrok. Przyda się, gdy malec wyjdzie z basenu lub morza. W przypadku młodszych dzieci wystarczy dobrze chłonący wodę miękki ręcznik z kapturkiem.

Restauracja w walizce
Nie musisz pamiętać o jedzeniu, gdy karmisz piersią. Jeśli jest inaczej, zabierz ze sobą:
– Mleko modyfikowane i jedzenie w słoiczkach. Nie wszystko można kupić na miejscu. Jedzenie zabierz też dla starszego smyka, jeśli jest alergikiem.
– Przynajmniej dwie butelki ze smoczkami. Oczywiście jeśli maluch dostaje mieszankę.
– Termos. Przyda się do przechowywania ciepłej wody potrzebnej do przygotowania mleka.
– Podgrzewacz. Niezbędny do podgrzania zupki ze słoiczka lub wody.
– Kubek niekapek lub bidonik. Zabierzesz w nim picie na spacery. Przydadzą się też praktyczne pojemniczki z łyżeczką, z których zje kaszkę czy zupkę.
– Czajnik elektryczny. Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy nie ma go na miejscu.

Kącik pielęgnacyjny
Dziecku nie wystarczy tylko woda i mydło. Do torby spakuj:
– Pieluchy jednorazowe. Na miejscu mogą być zbyt drogie albo w złym rozmiarze.
– Przewijak. Najlepiej nadmuchiwany albo kawałek grubej ceraty.
– Nocnik albo jednorazowe nakładki na sedes. Przydadzą się i w podróży, i na miejscu.
– Nawilżane chusteczki. Praktyczne są też płyny oczyszczające do twarzy i pośladków.
– Krem z filtrem. Bez niego smyk nie może wyjść na słońce.
– Żel do mycia lub mydełko. Jeśli kupisz nowy specyfik na miejscu, może się okazać, że uczuli malca.
– Krem przeciw odparzeniom. Gdy maluch spędza cały dzień w wodzie i na piasku, pupa może się szybko zaczerwienić.
– Porcja proszku do prania. W sklepach można kupić wygodne „podróżne” saszetki.

Wakacyjna apteczka
Do walizki koniecznie wrzuć pudełko z najpotrzebniejszymi medykamentami. Nie licz na to, że w razie potrzeby kupisz je w miejscowej aptece (przecież biegunka może dopaść malucha w środku nocy i trudno wtedy biegać po sklepach).
– Termometr i środki na obniżenie gorączki. Wybierz paracetamol (np. Apap, Panadol, Efferalgan) lub ibuprofen (Ibufen, Nurofen, Ibum – działają także przeciwzapalnie).
– Opatrunki. Plastry, jałowe gaziki, pęseta (może się przydać do wyciągnięcia drzazgi).
– Środek do dezynfekcji. Woda utleniona (może być w żelu), Leko – jałowe gaziki nasączone spirytusem, Rivel – żel do odkażania skóry. Przyda się też preparat łagodzący skutki oparzeń (np. Panthenol forte).
– Preparaty łagodzące swędzenie. Może być np. Fenistil. Jeśli malec jest alergikiem, zabierz lek przeciwhistaminowy (Zyrtec albo Claritina).
– Probiotyki. Czyli środki z tzw. dobrymi bakteriami (np. Lakcid, Lacidofil, Enterol). Pomogą, gdy malca rozboli brzuszek lub dopadnie biegunka.
– Leki łagodzące objawy przeziębienia. Witamina C, wapno, sprej do czyszczenia zakatarzonego noska.
– Środek przeciw chorobie lokomocyjnej. Jeśli malec na nią cierpi (np. Cocculine).
– Książeczka zdrowia i numer PESEL. Bez nich nie ruszaj się z domu.
(http://babyonline.pl/twoj_maluszek_piel ... ,3149.html)

milych wakacji! :ico_brawa_01:

boranna
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:10

27 cze 2007, 15:51

My zabraliśmy Wojtusia nad morze, gdy miał 2 miesiące! Super to zniósł, mimo że warunki mielismy takie sobie. Spał bardzo dużo na świeżym powietrzu, myślę, że dobrze mu to zrobiło :-)
A co do rzeczy, które trzeba zabrać - mielismy samochód zapakowany po dach. Nawet wanienke zabralismy. I oczywiście łóżeczko turystyczne. Zapas jedzonka i ciuszków, wszystkie kosmetyki, leki.
Tak więc odwagi i powodzenia! Na pewno będzie dobrze!

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
silhana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:11

27 cze 2007, 17:42

Hei Sylwi74 ! Ale zbieg okolicznosci ja tez jade do Pobierowa :D tylko, ze ja w sierpniu :D Jest tam bardzo fajnie:D, byłam tem już kilka razy. Ja bede mieszkać w domkach wypoczynkowych " Daman". I też to beda moja pierwsze wakacja z dzieckiem:). Pozdrawiam i zycze milego wypoczynku na wakacjach :)

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

28 cze 2007, 13:02

Oj, a my dopiero w tym roku jedziemy na wakacje. Kinga urodziła się w ubiegłym roku, w czerwcu, jeździliśmy z nią tylko na takie jednodniowe wypady. A w tym roku jedziemy w lipcu na dwa tygodnie nad morze do Karwii. Też czytałam, że malutkie dziecko łatwiej zniesie podróż, niż starsze... Mam jednak nadzieję, że droga minie nam szybko i bez niespodzianek. Kinga w samochodzie zawsze (no, prawie zawsze) śpi i niech się jej to nie zmieni w ciągu najbliższych 2 tygodni. Wyjedziemy pewnie bladym świtem, aby nie było dużego ruchu na drodze i nie było za gorąco (chociaż na dzień dzisiejszy nie wygląda nawet, że będzie ciepło :ico_haha_01: )

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

28 cze 2007, 13:29

My w tym roku wyjeżdżamy w sierpniu z Alą do Karpacza. Trochę się obawiam jak zareaguje na zmianę klimatu. Będzie miała 4miesiące.

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

28 cze 2007, 15:42

Ja z moim mężem i córeczką pojechaliśmy w czerwcu na 5 dni nad morze, było wspaniale i Agatka jaka grzeczna, drogę też zniosła spokojnie - jechaliśmy w nocy, zatem spała cały czas. Z początku miałam zostawić ją w domu z moimi rodzicami i jechać tylko z Piotrem, ale nie wytrzymałabym takiej rozłąki...i nie żałuje, było wspaniale! Jesli chcecie obejrzeć kilka fotek z tej wycieczki zapraszam na www.Agatka2007.bobasy.pl

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

03 lip 2007, 08:55

Ja bez wahania pojechałabym z Jaśkiem, który jak widzę jest starszy od Twojego synka zaledwie o dwa dni:) Niestety mamy za mały samochód i nie pomieścilibyśmy wszystkiego. Do bagażnika wózek nie wejdzie:(

sylwii75
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2007, 10:52

03 lip 2007, 09:25

Dziękuję, Dziewczyny za Wasze wypowiedzi. Trochę mniej mam już obaw dotyczących tegorocznych wczasów. Mam nadzieję, że po wakacjach pokażę Wam wspaniałe fotki i opowiem o wrażeniach.
silhana , szkoda, że jedziesz w sierpniu, bo mogłybyśmy się spotkać :-))) :ico_haha_01: :ico_haha_01: - zostajemy do 5 sierpnia.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość