Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Trzeba wyleczyć przed ciążą

29 paź 2015, 19:29

Czytałam ostatnio, że przygotowując się do ciąży należy wyleczyć wszystkie infekcje skórne.
Moje pytanie zatem, kurzajki jak usunąć?
W domu samodzielnie czy lepiej u lekarza?
Są ponoć w aptece środki na to i można w warunkach domowych?
Tylko, czy są skuteczne i jest pewność, że do końca zostało się wyleczonym?

Boska112
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:01

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

12 lis 2015, 17:14

Witaj ja generalnie nie miałam kurzajek więc do końca nie wiem jak to jest. Generalnie słyszałam , że zęby musisz mieć wyleczone. Natomiast jeśli chodzi o kurzajki to faktycznie spróbuj sama w domu za pomocą specyfików z apteki. Na pewno pomoże. Jest teraz coraz więcej innowacyjnych leków. Powodzenia.

ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

14 lis 2015, 13:11

no powiem ci że z kurzajkami może być ciężko bo masz wirusa w sobie no i zawsze go będziesz miała :) może się w ciąży odnowić i wtedy już nic z tym nie zrobisz niestety :( Ja boję się bo nie zdążyłam przed ciążą wyleczyć jednego zęba i codziennie się zastanawiam kiedy zacznie mnie boleć :( Póki co szczoteczka elektryczna poszła w ruch, żeby dokładnie domywać tego ząbka ale strach pozostał niestety :(

MartynaS
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2015, 04:36

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

18 lis 2015, 22:17

Przed ciążą powinno się powymieniać wszystkie plomby amalgamatowe bo są źródłem rtęci. Poleczyć też wszystkie zęby i jeść produkty bogate w kwas foliowy aby prawidłowo u dziecka rozwinęła się cewa nerwowa. Zadbać o odpowiednią ilość ruchu fizycznego aby organizm był w dobrej kondycji i nie groziła zakrzepica w ciąży. Ciągłe siedzenie w jednej pozycji nie jest dobre dla żył i może doprowadzić do zakrzepicy.

Annielka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2015, 16:42

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

14 gru 2015, 16:56

Przed ciąża nie trzeba wyleczyć kurzajek, ale zębami na pewno warto się zająć. Dzięki temu nie będzie trzeba się nimi przejmować w takcie ciąży.

iga32
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:28

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

25 mar 2016, 14:04

Z tego co wiem, to niektóre schorzenia warto wyleczyć przed zajściem w ciążę. Wiem o zębach - o kurzajkach akurat nie słyszałam. Ale tutaj http://emaluszki.pl/ masz fajny portal parentingowy i tam poszukaj informacji na ten temat. Jest sporo ciekawych artykułów dotyczących planowania ciąży.

olunka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2016, 11:47

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

01 kwie 2016, 11:49

Czy są jeszcze jakieś dolegliwości które koniecznie trzeba wyleczyć przed zajściem w ciążę?

szpila33
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:41

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

15 kwie 2016, 21:59

Ja miałam kurzajki podczas ciąży i raczej to nie zagraża dziecku, bo mam zdrowego synka. A mam kurzajki od 6 roku życia i nie da się tego wyleczyć, bo to wirus chyba raczej na całe życie.

http://markop.biz.pl/zwir-radom
Ostatnio zmieniony 05 sie 2016, 10:55 przez szpila33, łącznie zmieniany 1 raz.

iga32
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:28

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

21 lip 2016, 11:32

Jeśli chodzi o wyleczenie dolegliwości różnego rodzaju prze zajściem w ciążę, to myślę, że w niektórych przypadkach jest to konieczne, a w innych zalecane. Warto dowiedzieć się co i jak, bo wiadomo, że w ciąży niektórych zabiegów lekarz nie wykona czy też nie poda niektórych leków. Tutaj http://emaluszki.pl/ jest ciekawy portal parentingowy gdzie znaleźć można sporo informacji o tym jak przygotować się do ciąży.

didibaby
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2016, 13:12

Re: Trzeba wyleczyć przed ciążą

05 sie 2016, 13:21

Najlepiej o wszystko wypytać lekarza.
Wszystkim przyszłym mamom polecam

http://didibaby.pl

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość