Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Czy tylko ja tak się stresuję?

22 lis 2015, 18:17

Od jakiegoś czasu mam problem - skonfliktowałam się z koleżanką z pracy o drobiazg w sumie, ale konsekwencje prześladują mnie do dziś.
Koleżanka jest dość uparta i w zasadzie od tamtego czasu nie potrafi odpuścić. Na początku odgrywała się tylko bezpośrednio na mnie - była niezbyt przyjemna, pozwalała sobie na dość nieprzyjemne komunikaty i komentarze. Teraz jej rozgoryczenie eskaluje i zaczyna wciągać w tę całą sytuację osoby trzecie - rodzą się plotki.
Od jakiegoś czasu żyję w związku z tym w takim stresie, że nie mogę normalnie funkcjonować - spać, jeść, cieszyć się. Boli mnie brzuch non stop, schudłam kilka kilogramów.
Co robić? Jak bronić się przed taka osobą? Myślałam, że jeśli wyjaśnimy sobie problem, porozmawiamy o nim otwarcie, omówimy, co nas zabolało i dojdziemy do porozumienia to będzie po sprawie.
Jak mam dalej funkcjonować, kiedy nie wiem, o co teraz chodzi i dlaczego tak się dzieje?
Czy tylko ja tak się stresuję, czy ktoś miał podobną sytuację? Jak sobie poradziłyście?

Awatar użytkownika
bluepens
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lis 2015, 18:46

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

23 lis 2015, 12:32

Gdy nie będzie świadków weź ją na rozmowę i delikatnie powiedz że jeśli sytuacja się nie poprawi zgłosisz to do kierownika.

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

23 lis 2015, 23:13

Przede wszystkim nie wolno pozwolić, aby dalej sytuacja tak się toczyła, musisz zadziałać tak, aby przerwać zachowanie koleżanki i zakończyć ten konflikt.
Trochę to niejasne, dlaczego dorosła osoba nosi w sobie tyle żalu i rozgoryczenia, skoro piszesz, że już wyjaśniałyście sobie, o co chodzi i skąd wzięło się Wasze nieporozumienie?
Przede wszystkim jednak zadbaj o zdrowie, te objawy, skurcze brzucha, chudnięcie to bardzo zły znak. Możesz nabawić się depresji przez tę sytuację, niestety.
Jeśli zajdzie taka potrzeba – zrób kolejny krok w stronę tej koleżanki – spróbuj jeszcze raz z nią porozmawiać, wyjaśnić, powiedz jej, co Cię niepokoi, co powoduje stres, że nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje, skoro wyjaśniłyście już problem.
Jeżeli to nie pomoże – spróbuj zaangażować jakąś osobę trzecią – mediatora, który pomoże Wam wybrnąć z tej sytuacji.

basnas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 13 lut 2015, 12:45

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

26 lis 2015, 11:46

Nie nie tylko ty, to normalna reakcja każdego człowieka.

happy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:35

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

11 gru 2015, 04:05

Ja jestem mega zestresowanym człowiekiem. Każda pierdoła jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Piję czasem melisę:)

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

29 gru 2015, 13:27

postaraj się nie brać wszystkiego tak do siebie, zacznij ją olewać to może odpuści

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

29 gru 2015, 16:00

Myślę, że warto podjąć kolejną próbę wyjaśnienia tej sytuacji. Za po wszelkich konfliktach staram się wszystko wyjaśnić, chociaż nie zawsze mam wpływ na to, co ta druga strona tak naprawdę myśli. Dlatego warto popracować nad sobą - znaleźć spokój na wyciszenie się, uspokojenie, nabranie dystansu. To nie jest łatwe, ale da się :) w międzyczasie postaraj się jakieś uspokajające herbatki pić.

---
mateusz grzesiak opinie

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

30 gru 2015, 12:57

no dokładnie, nie należy wszystkiego tak barć do siebie bo można zwariować. Do pewnych rzeczy i ludzi trzeba podchodzić z tzw. wrażliwością papieru ściernego.

Awatar użytkownika
wiktoria007
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2014, 11:08

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

19 sty 2016, 17:05

ja też się często stresuję, nervomix, melisa to moja codziennosc niesteyu :( nie potrafie sobie z tym poradzic... probuje jakos na codzien nie myslec o problemach, nie stresowac sie, ale wstaje rano przez jakis czas sie udaje a potem znowu to nieprzyjemne uczucie w środku ... :(

inka26
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 21 sty 2016, 11:31

Re: Czy tylko ja tak się stresuję?

21 sty 2016, 11:44

Moim zdaniem powinnaś przy wszystkich powiedzieć że zachowuje się jak dziecko, które obgaduje kogoś za plecami i jak nie przestanie rozsiewać plotek na Twój temat to zgłosisz sprawę do kierownika. Musisz przy tym być pewna siebie i przestać chodzić z podkuloną głową, bo jak będziesz tak dalej panikowała to zrobią z Ciebie kozła ofiarnego.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość