monkis
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 14 sie 2015, 15:00

Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

16 sty 2016, 11:42

Szukamy jakiegoś korzystnego ubezpieczenia zbiorowego dla pracowników w firmie. Dodam, że firma składa się obecnie z 14 osób. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

19 sty 2016, 11:02

Mamy ubezpieczenie zbiorowe w PZU. Z pensji potrącają mi około 50 zł miesięcznie. Jest to typowa zbiorówka czyli wypłata następuje od zdarzeń losowych: śmierć, narodziny dziecka itd itd
Część osób było zainteresowanych pakietem medycznym, ale okazało się, że nie wszystkim koszta odpowiadają, dlatego nic w tym kierunku nie zrobiliśmy.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenia grupowe, to pytaj o nie tutaj: http://premium-broker.pl/uslugi/ubezpie ... ia-grupowe
Jest to broker ubezpieczeniowy, ale obsługuje jedynie firmy. Powinien zaproponować coś ciekawego.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

30 maja 2016, 10:13

Są zawody podwyższonego ryzyka, gdzie takie namiary jak dom pogrzebowy babice to zawsze mieć pod ręką.
To bardzo trudny temat i nie każdy chce o takich rzeczach słyszeć za życia, ale kiedyś i tak wszyscy odejdziemy z tego świata. :(

MarLenka75
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2016, 20:15

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

09 cze 2016, 20:17

Witam! Jeśli chodzi o ubezpieczenia bagażu, turystyczne o z ręką na sercu moge polecić Liberty Ubezpieczenia. Już nie raz nie dwa ratowało mnie z opresji za granicą :)

EwaWarszawa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2016, 11:54

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

10 cze 2016, 12:06

Ja polecam nasze polskie PZU

Cyraneczka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2016, 21:52

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

10 lip 2016, 21:54

Nasza firma ubezpiecza się w Liberty Ubezpieczeniach. W naszej firmie szef jest bardzo oszczędny, żeby nie powiedzieć skąpy, więc pewnie wybrał najtańsze.

eweli13
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:06

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

30 sie 2016, 12:19

Ja się zastanawiam czy takie ubezpieczenie wykupić. Ale muszę dopytać o to. Ostatnio czytałam o tym co wchodzi w skład ubezpieczenia społecznego. Myślę, że warto takie grupowe ubezpieczenie wziąć dodatkowo pod uwagę.

misqa123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2016, 12:01

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

04 wrz 2016, 13:09

My też mamy ubezpieczenie w liberty LU, i już zdarzały nam się potwierdzone wypadki to z tą firmą nie mieliśmy żadnych problemów z wypłaceniem odszkodowań.

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

04 wrz 2016, 18:26

Taką umowę jednak najlepiej skonsultować zawsze z prawnikiem.
To zbyt duże nakłady i zbyt poważne zapisy, żeby pozostawiać je bez konsultacji.
W przypadku podmiotów gospodarczych możesz napisać do: https://lwb.com.pl.
Kancelaria specjalizuje się właśnie w takim doradztwie.
Na pewno nie warto ryzykować, jeśli chodzi o ubezpieczenia dla pracowników,
że cokolwiek zostanie niedopatrzone lub niewłaściwie zinterpretowane.

dott
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 09 gru 2012, 20:35

Re: Ubezpieczenie zbiorowe w firmie

25 wrz 2016, 10:49

Mam takie ubezpieczenie ale bardziej nurtuje mnie teraz to co przeczytałam na blogu AXA https://blog.axa.pl/blog/bezpieczenstwo ... la-dziecka teraz myślę że powinnam wykupić synowi dodatkowe ubezpieczenie, zapisałam go na zajęcia pozalekcyjne, uprawia sport a wszystko może się zdarzyć i o kontuzję łatwo.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość