Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Jak dbacie o siebie w ciązy?

10 lut 2016, 17:11

Czy poświęcacie jakoś więcej uwagi same sobie, czy tyle samo?
Czy zmieniło się coś w Waszym podejściu do tej kwestii odkąd jesteście w ciąży?
Czy wprowadziłyście jakieś nowe nawyki lub coś zmodyfikowałyście?
Chwalcie się :)

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

10 lut 2016, 21:58

Ja mogę powiedzieć, jak widzę to, co robi siostra, która jest w ciąży – bardzo dużo się zmieniło w jej podejściu do samej siebie, do odżywiania, do pielęgnowania, do w zasadzie w każdej sferze.
Mieszkamy z rodzicami, więc ma bardzo dużo wsparcia z ich strony I dzięki temu w zasadzie o nic I nigdy nie musi się zamartwiać czy niepotrzebnie stresować.
Jest absolutnie skupiona na sobie i dziecku, pilnuje diety, karmi dwoje, ale nie je za dwoje, pozbyła się złych nawyków I nałogów.
Poza tym nadal czuje się kobietą, więc od czasu do czasu chodzi na masaże do gabinetu Wyspa Piękna: http://www.wyspapiekna.pl/, gdzie z wagi na cerę naczynkową poddaje się kuracji Lancray Rutilia Actif I z dnia na dzień pięknieje.
Wszyscy się cieszymy z tego, że możemy zapewnić jej taki komfort, a ona ma czas na to, by obserwować ciążę dzień po dniu w spokoju, przeżywać ją tak, jak powinno się przeżywać ten czas.

Awatar użytkownika
Ploteczka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 22 sty 2016, 14:30

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

14 lut 2016, 22:32

Ja częściej sie smaruje oliwkami, staram sie jeść owoce i warzywa ale pozwalam sobie tez na odrobinę szaleństwa typu słodki napój czy łyk coli :) i zaczęłam chodzić na basen :)

iga32
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:28

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

24 lut 2016, 14:47

W tym szczególnym okresie trzeba dbać podwójnie - i o siebie, i o dziecko. A wiadomo, że te dwa tematy są ze sobą nierozerwalne. Warto zmienić dietę, zadbać o ciało, ducha. Pozbyć się nałogów, stresów itp. Sporo porad na ten temat można znaleźć na tym portalu parentingowym http://emaluszki.pl/. Osobiście uważam, że warto wprowadzać je w życie.

jolis
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2016, 19:39

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

28 lut 2016, 19:42

bardzo ponieważ maleństwo najważniejsze!:)

hienko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2015, 15:35

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

08 mar 2016, 19:59

Staram się zdrowo odżywiać, jeść regularnie i produkty dobrej jakości. Jednak mimo wszystko miewam zaparcia w ciąży. Nie wiem czemu. Teraz stosuję dicopeg i już widzę poprawę. Widać taka rola kobiety by wiele w tej ciąży znosić ;) :ico_olaboga:

Rotlomat
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2016, 13:37

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

12 maja 2016, 11:55

kiedys mówiono jedz za dwóch teraz mówią dla dwojga i ta druga wersja jest zdecydowanie lepsza

Mikado
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2016, 00:11

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

12 maja 2016, 19:54

Ja przede wszystkim zmieniłam swoją dietę.Wybieram produkty zawierające te witaminy,które są najbardziej potrzebne przyszłej mamie.Zainspirowałam się tym artykułem http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html może Wam również się przyda :) Dodatkowo staram się jak najwięcej spacerować i zapisałam się na zajęcia fitness dla przyszłych mam :)

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

01 cze 2016, 19:36

zmieniło mi się kompletnie podejście żywieniowe, z czego się bardzo cieszę. w ciąży odstawiłam całe śmieciowe jedzenie (chipsy, fast foody, pizze itp) i napoje gazowane. Starałam się nie jeść słodyczy. Używałam wody rewitalizowanej http://www.familyservice.pl/jakosc-wody ... alizowana/ i do picia i do gotowania. Po ciąży mi te nawyki już zostały i naprawdę czuję się i wyglądam o niebo lepiej.

Awatar użytkownika
madziamichalska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2015, 11:27

Re: Jak dbacie o siebie w ciązy?

03 cze 2016, 12:23

Ja do tej pory byłam bardzo nieregularna w stosowaniu balsamów i oliwek, a teraz widmo rozstępów podziałało na mnie motywująco i codziennie się smaruje :) Do tego jem więcej owoców, bo warzywa zawsze mi smakowały :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość