Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Jak często się badacie?

12 kwie 2016, 21:48

Jak często robicie badania profilaktyczne?
Prosicie lekarzy same o skierowania czy wyłącznie badacie się, kiedy lekarz zleci takowe?

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Jak często się badacie?

13 kwie 2016, 13:28

Nie mam najlepszych doświadczeń, jeśli chodzi o skierowania w służbie publicznej.
Albo trzeba prosić o dodatkowe badania, albo w ogóle nie można się na nie dostać lub trzeba czekać miesiącami.
A przecież badania takie mają zwiększać nasze szanse na leczenie różnych schorzeń, albo we wczesnym stadium, albo jak w przypadku na przykład badań genetycznych - informować nas o ewentualnych mutacjach genów, które mogą wywoływać poważne schorzenia.
Dla kobiet szczególnie ważne są badania, które oznaczają ewentualne mutacje na przykład genu BRCA1. Dlatego na zdrowegeny.pl można takie badania zamówić od ręki i to jest chyba najlepsze wyjście dla osób, które dbają o swoje zdrowie i nie jest im ono obojętne.
Fakt, że są płatne, też nie jest obciążający, bo płaci się za nie tylko raz w życiu, bo tylko raz trzeba je wykonać. A spokój i zdrowie, jak wiem, jest bezcenny!

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Jak często się badacie?

21 kwie 2016, 21:27

Ja staram się robić badania raz w roku. Kiedyś sobie to lekceważyłam ale na szczęście zrozumiałam, że zdrowie jest jedno i trzeba o nie jak najlepiej dbać. Ostatnio trafiłam na Gabinet USG i chyba wybiorę się tam na usg tarczycy - http://www.gabinetusg.com.pl/oferta-usg ... -tarczycy/ Mam niedoczynność, ostatnio TSH znacznie się podwyższyło i chcę sprawdzić czy na USG jest wszystko w porządku.

krystyna123
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2016, 09:35

Re: Jak często się badacie?

24 kwie 2016, 20:43

Ja już staram się robić badania raz na rok, choć nienawidzę tego. Ale na całe szczęście zawsze okazuje się, że wszystkie wyniki mam dobre, wiec się nie martwię. I przede wszystkim uspokajam całą rodzinę. I robię to z własnej inicjatywny, proszę lekarza o skierowanie, i jak do tej pory zawsze je dostaje.

stokrotka21
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2016, 13:50

Re: Jak często się badacie?

26 kwie 2016, 13:56

Ja również staram się raz w roku robić badania, choć nie przepadam za tym. jak na razie wszystko zawsze było okej, wyniki itd. Oby jak najdłuzej ;)

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Jak często się badacie?

27 kwie 2016, 07:38

ja robię cytologię każdego roku i sprawdzam sobie piersi

Awatar użytkownika
anuska96
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 28 kwie 2016, 14:04

Re: Jak często się badacie?

28 kwie 2016, 14:20

Ja staram się robić wszystkie ogólne badania przynajmniej raz w roku. Zawsze dobrze wiedzieć, co się dzieje w organizmie. ;)

kasiowska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2016, 10:19

Re: Jak często się badacie?

29 kwie 2016, 10:22

Raz w roku.

____________________________________________
http://calominal.encyklopediasupli.pl
http://apetiblock.encyklopediasupli.p

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość