Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Makijaż latem?

17 sie 2016, 12:31

Jaki makijaż preferujecie latem?
A może bez?

Awatar użytkownika
ojenka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2015, 12:30

Re: Makijaż latem?

17 sie 2016, 14:12

Ja zdecydowanie bez! wszystko mi spływa... twarz się poci.. ogólnie mam nieprzyjemne odczucia z makijażem podczas upałów, więc w razie konieczności korzystam tylko z tuszu i pomadki i ewentualnie kremu koloryzującego jeśli mam np jakieś przebarwienia, albo coś. :)

Ale opalona skóra wygląda latem całkiem okej, więc nie wymaga nie wiadomo jakiej ilości kosmetyków :-D

Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Re: Makijaż latem?

18 sie 2016, 11:36

Generalnie, staram się nie malować latem, chyba, że jest to jakieś wieczorne wyjście na kolację, wtedy robię delikatny makijaż, głównie podkreślający oczy.
Co prawda, przez cały rok, nie mam zwyczaju wychodzi z domu bez makijażu, jednak latem, kiedy skóra jest opalona,staram się unikać nakładania ciężkich podkładów czy pudrów.
Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad makijażem permanentnym: http://hairbodydesign.pl/uslugi/makijaz-permanentny/ , bo to dość wygodna opcja właśnie na lato.
Przede wszystkim podczas urlopu, kiedy na przykład w bagażu nie ma za dużo miejsca na kolorowe kosmetyki, taki makijaż może być naprawdę ciekawą opcją, żeby nie wyglądać "nijak i blado".

eweli13
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 07 cze 2016, 13:06

Re: Makijaż latem?

05 wrz 2016, 14:33

Makijaż latem powinien być delikatny, nie wyobrażam sobie przy 40 stopniach nakładać mocny makijaż.

nizia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2016, 13:38

Re: Makijaż latem?

15 wrz 2016, 14:04

Raczej lekki i minimalistyczny, że się tak określę. W sumie jestem osobą, która w ogóle nie używa na co dzień pudry ni podkładu, dlatego latem wygląda to u mnie tak samo jak zimą. Czyli jedynie pomalowane oczy (kreski, rzęsy i tyle). Na szczęście mam dość dobrą i równomierną cerę, dlatego nie muszę niczego zakrywać. Gorzej, gdy ktoś ma naczynkową, wtedy latem leciutki BB lub CC zdałby egzamin. Pod warunkiem, że nie masz problemu z nadmierną potliwością twarzy podczas upałów.

cera
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 19 sty 2016, 20:53

Re: Makijaż latem?

15 wrz 2016, 20:30

Zgadzam się, że makijaż latem powinien być minimalistyczny. Z drugiej strony wszystko zależy od rodzaju cery jaki mamy, jeśli dopasujemy podkład to myślę że nie będzie aż tak wielkich problemów z utrzymaniem go "w ryzach" :)

Majkaaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:49

Re: Makijaż latem?

27 maja 2017, 16:44

Latem stosuję tylko krem bb. Niedawno kupiłam jeszcze świetny puder z Bikora, Tokyo- słyszałyście może o nim?
Nakładam troszkę na krem żeby zamaskował moje niedoskonałości. Wszystko wygląda bardzo naturalnie, makijaż jest bardzo delikatny a dzięki Tokyo nie spływa z twarzy;)

Awatar użytkownika
Maryna30
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 155
Rejestracja: 16 lip 2013, 12:14

Re: Makijaż latem?

31 maja 2017, 14:37

Ostatnio kupiłam świetny bronzer z st.moriz. Złapię trochę słońca i wystarczy tusz na rzęsy i lekkie konturowanie nim i cały makijaż letni gotowy. :)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Makijaż latem?

31 maja 2017, 18:49

Mówisz o takich? Właśnie sobie zamówiłam kolejny i bardzo jestem ciekawa efektu, bo takiego jeszcze nie miałam! <3

Obrazek

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Makijaż latem?

31 maja 2017, 19:23

Fajne są, mają matowy i rozświetlający. Ten drugi fajnie się błyszczy na złoto, świetny efekt na opalonej skórze.

Wróć do „Moda, makijaż i fryzury”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość