Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Języki obce

05 wrz 2016, 15:31

Jak spowodować, żeby zachęcić dziecko do nauki języków obcych i zaszczepić mu takie hobby?
Macie jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Języki obce

06 wrz 2016, 09:07

To chyba trudne zadanie... może zrobić coś, co sprawi, że ta nauka, podobnie jak inna będzie zabawą? Gdzieś słyszałam na przykład o takim sposobie, że nawet idąc z dzieckiem ulicą można je uczyć, na przykład zadając mu pytania odnośnie przedmiotów i ludzi, ale pewnie są jeszcze inne, pewnie lepsze sposoby.

Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Re: Języki obce

06 wrz 2016, 14:49

Dokładnie tak! Nauka przez zabawę to najlepszy sposób,
a odnoszenie się do otaczającej rzeczywistości i nazywanie jej po angielsku,
to chyba najefektywniejsza metoda, bo dziecko zdobywa wiedzę poprzez doświadczenie.
Możesz też skorzystać z zajęć w szkole językowej: http://www.personaltutor.edu.pl/ .
Oferta takich szkół jest bardzo atrakcyjna dla dzieci, a kadra przygotowana do tego,
aby zachęcać dzieci efektywnie do nauki języka obcego.

Chantarella
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2017, 15:52

Re: Języki obce

12 paź 2017, 15:54

może na przykład dawać mu bajki po angielsku, jakieś książeczki z ulubionymi bohaterami żeby miały coś ,,swojskiego" albo tłumaczenie razem ulubionych piosenek?

elelewirka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2017, 16:45

Re: Języki obce

02 lis 2017, 16:57

Nie można w nikim zaszczepic hobby, dziecko samo sobie wybierze czym sie będzie interesowało, nie można go do tego przymusic, nawet sami siebie nie mozemy przymusic do interesowanie sie czym.s Mozemy mu co najwy zej pokazywac rózne możliwosci , przedstawiać zalety, pomagac no i wtedy można liczyc ze to polubi.

soczystapomarancza
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2017, 16:31

Re: Języki obce

03 lis 2017, 15:57

Nic na siłę - można mu jedynie pokazać drogę, zachęcić. Dziecko musi samo to polubić.

Awatar użytkownika
Laubutain
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2017, 15:18

Re: Języki obce

16 lis 2017, 15:51

Szczerze, nic nie zrobisz. Dziecko samo musi chcieć, albo motywować w sposób pozytywny, własnym przykładem też. Moja matka zawsze krzyczała że ja nie chce się uczyć języków, wytykała mi, że "Patrz, Gośka z 9 piętra mówi po-niemiecku i uczy się chińskiego, a ty?? A ty nic nie potrafisz!"
To wkurzało mnie jeszcze bardziej, zaczęłam nienawidzić tą biedną Gosię, i tak to było dopóki nie wyrosłam i nie zaczęłam sama interesować się językami. Dobrze że mam zdolności, łatwo mi poszła nauka, teraz mówię w 5 językach i jest super, ale to podejście mojej matki nadal uważam za najgorsze

adriann
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 62
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:20

Re: Języki obce

19 lis 2017, 22:36

Ja przygodę z angielskim zacząłem od oglądania bajek oraz filmów z napisami. Trochę tak można "liznąć" języka.

DobraDama31
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2017, 22:31

Re: Języki obce

18 gru 2017, 00:30

Poprzez gry komputerowe w tym języku.

jadzka67
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2017, 14:27

Re: Języki obce

18 gru 2017, 14:53

Ja sama nigdy nie lubiłam uczyc sie języków obcych wiec trudno byłoby mi kogoś do tego zachecić. W momencie gdy sie jako tako umiałam dogadać to nie szlifowalam języka dalej, taki pseudo komunikatywny mi wystarczy. Znam w takim stopniu rosyjski i angielski.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość