papla
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016, 13:18

Ktory orbitrek lepszy?

07 lis 2016, 13:19

Czesc, nie ogarniam czym sie rozni orbitrek mehaniczny od magnetycznego a juz wogole czym magneyczny od elektr.magneycznego i jakie znaczenie ma ta roznica, w sensie ktory najlepszy? Kupilabym sobie bo slyszalam wiele dobrego ze dziala cuda w krotkiim czasie i takie tam, mysle sprbouje co mi tam, tylko jak juz mowilam nie ogarniam jaki, wiec bede wdzieczna za rozjasnienie ;)

paniforrestowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:03

Re: Ktory orbitrek lepszy?

08 lis 2016, 10:02

Ja wiem tylko ze mechaniczne to są jakieś stare modele, nawet nie wiem czy jeszcze to produkują, i strasznie głośne, jak się jechało na tym to jakbyś sieczkarnie włączyła (chociaz nie wiem czy wiesz co to jest sieczkarnia jeżeli z miasta jesteś ;p no ale na pewno jest tanszy bez 2 zdan

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: Ktory orbitrek lepszy?

10 lis 2016, 13:34

Już wyjaśniam. Orbitrek mechaniczny to najprostszy z modeli, regulowany za pomocą paska klinowego, zwykle niedrogi, ale faktycznie dość hałaśliwy, bywa też awaryjny. Model magnetyczny wyposażony jest w magnesy umieszczone w kole zamachowym, które generują opór. W efekcie zminimalizowane są drgania i dźwięk. Elektromagnetyczne orbitreki to najwyższa półka cenowa, bo też najwyższy poziom zaawansowania. Sterowane są komputerowo, co umożliwia szeroki wybór programów ćwiczeniowych i treningów tematycznych. Wybór zależy więc od potrzeb użytkownika oraz jego budżetu.

papla
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 lis 2016, 13:18

Re: Ktory orbitrek lepszy?

14 lis 2016, 10:43

O dzięki bardzo za wyjaśnienie, to celowałabym w ten środkowy magnetyczny. One też się między sobą jakoś różnia?

AniaABCfitness
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:31

Re: Ktory orbitrek lepszy?

15 lis 2016, 13:52

Zwykle takimi parametrami jak waga koła zamachowego, dopuszczalna waga użytkownika oraz liczba funkcji, za pomocą których można regulować pracę urządzenia. Z konkretnych orbitreków magnetycznych mogę polecić Sapphire SG-511E THUNDER II: http://www.abcfitness.pl/sprzet-fitness ... r-ii-p1524. To jeden z najnowszych, a już pozytywnie ocenianych modeli, wyposażony w 8-stopniowy system regulacji, komputer monitorujący spalone kalorie, przebyty dystans i czas ćwiczeń, sensory pomiaru pulsu, antypoślizgowe pedały i rolki transportowe. Dobrze sprawdza się w warunkach domowych i estetycznie prezentuje ze względu na nowoczesny desing. W razie pytań lub chęci zakupu zapraszam do kontaktu.

Daniela
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 13:38

Re: Ktory orbitrek lepszy?

20 mar 2017, 14:40

dla mnie duzo lepsze sa cwiczenia na innych maszynach bardziej wielofunkcyjnych albo w ogole najlepiej na wolnych ciezarach lub na salce jakies zajecia grupowe. W Saturn Fitness jest fajnie bo wlasnie mam taka mozliwosc bez zadnego doplacania do karnetu

internautka
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 05 paź 2018, 10:31

Re: Ktory orbitrek lepszy?

19 paź 2020, 13:38

Duży wybór orbitreków różnego typu jest w sklepie internetowym, https://www.hop-sport.pl/.

Awatar użytkownika
6revoo6
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 16 gru 2020, 14:17

Re: Ktory orbitrek lepszy?

24 gru 2020, 11:53

czyli lepiej kupić ten magnetyczny z tego co czytam :D

Awatar użytkownika
Hurkocz19
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 12 kwie 2021, 12:46

Re: Ktory orbitrek lepszy?

14 kwie 2021, 12:56

ja nawet nie wiem jaka to różnica xd

Kucharka261
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 19 kwie 2021, 11:52

Re: Ktory orbitrek lepszy?

20 kwie 2021, 13:38

Magnietyczne bardziej nowoczesne :)

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość