Awatar użytkownika
jankastrzela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2016, 00:33

Kawa w ciąży i po porodzie

20 mar 2017, 13:45

Hej! Moja siostra jest w ciąży i jest kawoszką. Tak się zastanawiałyśmy ostatnio jak to jest z kawą w ciąży i po urodzeniu dziecka. Już zrezygnowała z picia kawy tak często, jak to robiła kiedyś i boi się, że po urodzeniu malucha w ogóle nie będzie mogła jej pić. Czy znacie jakiś odpowiednik kawy, np. zbożowy, bo wiem, że niewielka ilość kofeiny raczej nie zaszkodzi, ale komu wystarczy filiżanka dziennie? ;) :ico_kawa:

Chwilunia17
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2017, 13:38

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

20 mar 2017, 14:06

inka?

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

21 mar 2017, 16:31

Znam ten ból ;) Ostatnio czytałam, że jest jakaś tam ilość kofeiny, którą można przyjąć w ciąży i podczas karmienia piersią. Ale niestety nie ma jednoznacznych badań, więc i tak dobrze jest po prostu porozmawiać ze swoim ginekologiem. Jeśli chodzi o kawy zbożowe, to widziałam w rossmannie ostatnio mama coffee. Możesz spróbować podrzucić kilka saszetek siostrze i sama oceni czy jej to pasuje :)

Awatar użytkownika
jankastrzela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2016, 00:33

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

21 mar 2017, 16:35

Często jestem w rossmannie, ale nie trafiłam na mama coffee. Być może dlatego, że jeszcze nie potrzebuję zagłębiać się w półki z produktami dla kobiet w ciąży i karmiących :P Znalazłam tę kawę na stronie rossmanna i widzę, że tam jest sporo witamin i minerałów. Nawet kwas foliowy :)

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

21 mar 2017, 16:38

No tak :) Właśnie dlatego, jeśli posmakuje Twojej siostrze, to warto ją pić. A myślę, że posmakuje, bo próbowałam i dla mnie smakuje trochę jak takie delikatne latte lub cappuccino.

Awatar użytkownika
jankastrzela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2016, 00:33

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

21 mar 2017, 16:41

Hm… OK, kupię sama lub powiem siostrze niech to zrobi, kiedy będzie na zakupach. Jeśli okazę się, że mama coffee będzie podobna w smaku do kawy to super, bo wiem, że Anka chyba zwariuje bez kawy. Pozdrawiam!

tolinka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 19 paź 2016, 12:12

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

15 maja 2017, 21:38

byłam wczoraj w rossmanie i kupiłam kilka saszetek waniliowej, dobra jest :) w moim rossmanie była tutaj obok rzeczy dla dzieci, chusteczek, kremów itp.

Awatar użytkownika
jankastrzela
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 28 lis 2016, 00:33

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

13 cze 2017, 11:32

A ja piłam u siostry :) Rzeczywiście, nieźle smakuje. Piłyśmy z lodem i miodem. Ona zachwycona. Powiedziała lekarzowi, że zamienia kofeinową na zbożową, to tylko jej pogratulował.

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

13 cze 2017, 11:33

Mówiłam, że jest smaczna :) Ale najważniejsze jest jednak to, że ma sporo błonnika i kwas foliowy. Marzy mi się jeszcze smak truskawkowy, zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Kawa w ciąży i po porodzie

25 cze 2017, 23:24

Ja też ją bardzo lubię, szczególnie waniliową, piłam w ciąży i teraz, jak karmię to też po nią sięgam. Nie chcę dziecka faszerować kofeiną, bo potem pewnie nocka zawalona. Wolę nie ryzykować, więc smacznego ;)
Obrazek

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość