mwini
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2007, 07:15

6,5 miesiąca a nie przewraca się z brzucha na plecy!

12 wrz 2007, 16:22

Mój synek Kacperek ma teraz 6,5 miesiąca. Bez przerwy przewraca się sam na brzuch i od razu jest krzyk bo na plecki nie potrafi. Denerwuję się też tym że wogóle nie próbuje siadać. Nie chwyci się szczebelków żeby się podciągnąć. Jak się go posadzi to siedzi ale żeby sam to nie ma o czym mówić. Czy to jest powód do nerwów czy przesadzam i mam cierpliwie czekać.

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

12 wrz 2007, 16:31

spokojnie bez obaw niektóre dzieci pózniej wszytko robią napewno niedługo zacznie :) moja Amelka z brzuszka na plecki nauczyła sie przewracac jakis tydzien temu ,coś próbuje tez sie przytrzymywac i siadać sama , ale jeszcze troche jej to zajmie czasu ta nauka i wiele tródu chociaz bardzo ładnie sama już siedzi i potrafi utrzymać równowage długo natomiast w wózku jezdzimy juz na siedząco w pasach bo niechce lezec i sie podnosi

mwini
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2007, 07:15

12 wrz 2007, 16:40

I martwi mnie jeszcze to że nie gaworzy! Jak miał 5 miesięcy to "mówił": ga go gu ma. A teraz nic!! Chyba się cofa w rozwoju!! :ico_placzek:
Beatris 75 a Twoja córeczka gaworzy?

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

12 wrz 2007, 16:48

tak gaworzy :) krzyczy głośno adaaaa....adaaaa , agaaaa ....agaaa auuuu ... auuuu.... wczoraj tata jej sie udało wymówic przez przypadek :ico_haha_01: a gdy płacze to mama jej sie wymawia ,ale to chyba u wiekszosci dzieci tak jest

[ Dodano: 2007-09-12, 16:50 ]
mwini spokojnie i nie panikuj ,może poprostu mu sie coś odmieniło i ma lenia :ico_oczko:

mwini
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2007, 07:15

12 wrz 2007, 16:55

Czyli mówisz żeby się na razie nie martwić tylko czekać cierpliwie?

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

12 wrz 2007, 17:00

jasne :-) moi chłopcy też potrzebowali wiecej czasu ,dziewczynki inaczej sie rozwijają

Awatar użytkownika
Paulina82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2301
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:26

13 wrz 2007, 16:09

Nie ma co sie martwic moja lekarka od Oli zawsze mi mówi że każde dziecko to indywidualność !!!!Ja to miałam odwrotny problem bo ona strasznie zsybko wszystko robiła i tez martwiłam sie czy to dobrze :ico_olaboga: jak miała 2 miesiace to sztywno trzymała główke jak miała 5 to juz sama siedzała wstawała jak miała 6,5 a teraz ma skonczone 11 i juz sama chodzi :ico_szoking: ale moge ci podac pare rad zeby pomóc Kacprowi w tym wszystkim :-) na wstawanie pomaga podciaganie za raczki z siedzenia a na obracania sama kulaj dziecko raz w jedna strone raz w druga tak zeby zrobił pełny obrót na leżąco moja Oliwia to do dzisiaj uwielbia :-D a jesli chodzi o gaworzenie to musisz duzo mówic do niego tak normalnie opowiadaj mu co robisz jak nosisz go na rekach to mów mu gdzie idziesz pokazuj przedmioty i mów do czego one służą masz wielkie pole do popisu :-D i dzieci bardzo lubia jak powtarza sie to co one mówią czyli jak ja to nazywam rozmowa po hebrajsku heheheh ale tak naprawde to wszystko w swoim czasie zobaczysz chłopcy puzniej to wszystko robia podobno od dziewczynek g:D>

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

14 wrz 2007, 22:37

mwini, w ogóle się nie przejmuj. My na przekręcanie się na boki czekaliśmy chyba do piątego miesiąca, gdzie w drugim już główkę sztywno trzymała. A potem poszło jak z płatka, z tym , że najpierw z brzuszka na plecy, bo na brzuszku nie cierpiała leżeć. Siedziała jak skończyła 6 miesięcy. Teraz już raczkuje i wstaje. A z tym gaworzeniem to też tak u nas było, że najpierw dużo gadała, później prawie w ogóle nic nie mówiła a teraz znowu dużo gada. Może w tym czasie po prostu nie miała zbyt wiele do powiedzenia :ico_haha_01:

rawenika
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2007, 11:25

17 wrz 2007, 11:15

moja Ola też na początku nie chciała przewracać sie z brzusia na plecki i odwrotnie a teraz ma 9 miesięcy i czasami nie mogę za nią nadążyć . Turla się niesamowicie szybko i sprawia jej to wielą frajde . Spokojnie i cierpliwie czekaj na wszystko przyjdzie czas.

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

03 paź 2007, 13:34

mwini, poczekaj jeszcze troszke a jak dalej nie bedziesz widziala postepow to idz po prostu do pediatry tak dla spokojnosci.Zobaczysz ze cie uspokoi bo wszystko na pewno jest ok,moze twoje malenstwo po prostu jest malym leniuszkiem :-) Glowa do gory!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość