malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

grzybica w ciąży

12 wrz 2007, 19:47

...
Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, 15:33 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

12 wrz 2007, 20:15

malgoska, ja grzybice miałam od 4 miesiaca ciazy... pojawiło się także zapalenie pochwy... oj wiem jakie to jest meczące... Clotrimazolum mi akurat nie pomagał... mało silny jak dla mnie chyba...
Moge cię uspokoic.. leczona grzybica nie zaskzodzi dziecku !!! zatem zaufaj lekarzowi i lecz sie- ja bym tak zrobiła. Wiem że sie martwisz, bo to całkiem normalne.. ja tez przez braniem jakiego kolwiek lekarstwa dokładnie przestudiowałam ulotke i tez zdarzało mi sie ponowni dzwonic do lekarza i pytac czy napewno moge brac dany lek, bo na ulotce sa przeciwskazania.... zawsze uspokajano mnie... ja tez ufałam :)

Napisze jeszcze ze dzien przed porodem dopadła mnie poraz kolejny :ico_noniewiem: grzybica.. nie zdąrzyłam jej wyleczyć... rodziłam naturalnie i dziecko nie zarazilo się zadna bakterią.

malgoska
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1756
Rejestracja: 25 sie 2007, 10:10

12 wrz 2007, 20:37

...
Ostatnio zmieniony 27 maja 2009, 15:34 przez malgoska, łącznie zmieniany 1 raz.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

12 wrz 2007, 21:30

malgoska, ja moge sie tylko zgodzic z przedmowczynia :ico_oczko: ma rzeczywiscie racje i rzeczywiscie nie ma obawy ,ja sama rowniez w czasie ciazy bralam ten sam lek co ty i absolutnie nic nie bylo a tez szczegolnie przygladalam sie ulotkom ,wiadomo ze jakby cos bylo nie tak to zawsze mozesz zadzownic do lekarza i powiedziec o swoich watpliwosciach co do dalszego stosowania leku ..grunt to informacja :ico_oczko:

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

12 wrz 2007, 22:44

Hej ja niestesty te s na pocz atku stosowałam clotrimazolum tyle ze w maści także posluchaj lekarza

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 wrz 2007, 23:20

malgoska Zgadzam się z dziewczynami!

Awatar użytkownika
Asikk
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1129
Rejestracja: 23 sie 2007, 18:02

13 wrz 2007, 09:37

Małgośka myślę,że lekarze ktorym powierzamy nasze rosnace brzusie z naszymi kochanymi maluszkami są doświadczonymi lekarzami i można im zaufać !!!! Dziewczyny ufajmy troszke naszym lekarzom :ico_noniewiem: w końcu same ich wybarłyśmy!!!!!! :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

13 wrz 2007, 13:35

Witam!
Jesli chodzi o grzybice w ciazy to bardzo dobrze wiem przez co przechodzisz :ico_noniewiem: Dokuczalam mi w traakcie trwania dwoch ciaz i radze Ci zebys jak najszybcie zastosowala te globulki bo bedzie coraz gorzej!Moj lekarz tez mi je przepisywal dodatkowo stosowalam tez masc o tej same nazwie.No i na koniec dodam ze grzybica nawracala co jakis czas takze musisz uzbroic sie w cierpliwosc i jakos przez to przejsc!Po porodach problem zniknal wiec glowa do gory :-)

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

13 wrz 2007, 19:11

malgoska, nic się nie martw! Mi też ginekolog przepisał globulki z clotrimazolum i wiem, że ginowie to czesto przepisują ciężarnym. Nie powinno być żadnych powikłań. Musimy ufać naszym lekarzom, bo inaczej oszalejemy biedne z troski o nasze maleństwa! Wylećz grzybice, bo wiem jaka jest dokuczliwa, jesli współzyjesz z mężem, to radzę Ci, żebyś przekonała go, żeby też posmarował członka maścią clotrimazolum przez jakiś czas, ponieważ bardzo prawdopodobne,ze jest nosicielem skoro ty masz grzybice, a u mężczyzn czesto przebiega ona bezobjawowo (tzn oni się nie orientują, że coś jest nie tak). Jeśli on się nie wyleczy to zaraz jak Tobie przejdzie zarazisz się znowu poprzez współżycie. No chyba, że nie współżyjecie w ciązy.
Główka do góry! Dobrze, że pytrasz jak masz wątpliwości, przezorny zawsze ubezpieczony :ico_oczko:
Buziaki

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

13 wrz 2007, 21:36

Magda Sz. pisze:na koniec dodam ze grzybica nawracala co jakis czas takze musisz uzbroic sie w cierpliwosc


oj cierpliwośc ta powinna trwac do końca ciąży.. u mnie bylo tak : tydzień leczenia grzybicy... 3 dni spokoju.. i znow tydzien leczenia i znow pare dni spokoju... i tak w kółko od 4 mies do końca ciązy :ico_olaboga: a lato było wtedy takie upalne.. namęczyłam się nieziemsko :( ale po porodzie... naszczęście wszystko powrocił odo normy :-)

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość