Ona
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 10 lip 2007, 13:00

Brzuszek nie rosnie i straszny bol...

04 lis 2007, 15:49

Witam mam pewien problem jestem w 5miesiacu ciazy i nic po mnie niewidac dlaczego?? i zaznaczam ze za duzo tluszczyku to ja niemam od tyg mam straszny bol w plecach po prawej stronie pod nerka nieumiem sie ruszac chodzic siedziec a nwet lezec bylam u lekarza ale ten przepisal mi tylko nospe ktora niedziala ciagle chodze niewyspana bo tak strasznie boli ze nieumiem spac i slyszalam ze ruchy plodu sa juz wyczowalne w 4miesiacu ja myslalam ze juz czuje ale teraz to zaniklo prosze nich ktos cos naisze na ten temat...

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

04 lis 2007, 15:56

Też jestem w piątym miesiącu ciąży i powiem Ci że dopiero teraz zaczyna mi być widac jakiś mały brzuszek. Jak do tej pory to nic. Co do tych bólów to mnie tez bolało tylko że po lewej stronie (tak jakby kości - trudno powiedzieć co to było) na szcz ęście teraz już mi przeszło. A co do ruchów to już czuję je od około 18 tyg i to coraz mocniej. Skoro byłas z tym u lekarza i lekarz nie widzial nic groźnego to nie martw się albo idź na konsultacje do innego lekarza. Jak Cię tak bardzo boli to możesz brac paracetamol - to jest przeciwbólowe- może pomorze.

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

04 lis 2007, 15:56

Witaj co do widocznosci ciazy u kazdego jest inaczej u mnie brzuszek pojawil sie dopiero w 6 miesiacu jestem tez normalnej postury.A co do tych bolow moze warto pojsc do innego lekarza na konsultacje. Zawsze to lepsze niz stresowanie sie gdyz to napewno nie wplywa dobrzez na dziecko.

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

04 lis 2007, 15:57

Zaqstanawiające jest to że piszesz że nie czujesz już ruchów. Może by warto to sprawdzić.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

04 lis 2007, 16:13

Co do brzuszka to tak jak piszą dziewczyny jest to indywidualna sprawa każdej kobiety. Niektórym brzuszek pojawia się już w 4 miesiącu (tak było w moim przypadku) a niektórym nawet koło 6 miesiąca. Co do tego bólu to najprawdopodobniej Twój maluszek uciska na jakiś nerw i stąd ten ból.
Co do ruchów...
Ja ruchy zaczęłam wyczuwać koło 20 tc. Początkowo były bardzo delikatne ale były. Po jakimś czasie zanikły. Z przerażeniem pojechałam do szpitala obawiając się najgorszego ale okazało się że moje dzieciątko po prostu tak się obróciło że te ruchy były dla mnie niewyczuwalne.

Głowa do góry na pewno wszystko jest wporządku. Dla pewności i przede wszystkim dla spokoju może pojedź do jakiegoś innego lekarza na konsultacje.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

04 lis 2007, 21:54

Ona, oczywiscie podpisuje sie pod tym co pisza dziewczyny... brzuszek to indywidualna sprawa... u niektorych kobiet bardzo dlugo brzuszka nie widac...a potem rosnie jak na drozdzach :-D u innych brzuszek jest malutki przez cala ciaze...ale to ma swoje plusy...BRAK ROZSTEPOW :-D
ja jestem obecnie w 3 miesiacu ciazy...a brzuch mam jakbym byla w conajmniej szostym :ico_szoking: w pierwszej ciazy w trzecim miesiacu jeszcze nic nie bylo po mnie widac... (brzuch zaczal pojawiac sie kolo 4-5 miesiaca) i niby brzucholek nie byl taki duzy... a popekalam okropnie!
skoro jestes pod opieka lekarska... to napewno masz juz za soba conajmniej jedno usg... gdyby cos bylo nie tak... to napewno lekarze by cie o tym poinformowali :ico_oczko:
jesli jestes w dalszym ciagu zaniepokojona to proponuje skonsultowac sie z innym lekarzem...

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

05 lis 2007, 09:56

witam ! tez mialam takie bole jak opisujesz. to bylo w 15 tyg, nie moglam doslownie chodzic. po 2 dobach tych boli pojechalam do szpitala na obserwacjie. gdybym miala pieczenie przy sikaniu to mogloby byc to zapalenie pecherza. ale u mnie bylo z tym ok. porobili mi badania, usg i okazlo sie, ze nic takiego nie widac a brzuch nadl bolal. podawali mi 3 razy dziennie nospe. ja jak szlam do szpitala to prawie nie mialam brzuszka a jak wyszlam zaczal sie bardzo uwidaczniac. jedna laekaraka mi powiedziala, ze to moze byc od kregoslupa i ten bol promieniowal na caly brzuch. albo, ze barzuch jest jeszcze maly a macica roznie i uciska na wszyskie narzady i dlatego mnie boli. i wiesz, ze jak wyszlam do domu i brzuch mi wyskoczy to juz wiecej tych boli nie mialam. moze to samo jest u Ciebie.

Safaryn
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 88
Rejestracja: 14 lip 2007, 17:42

05 lis 2007, 19:22

Idź koniecznie do innego lekarza i się upewnij, czy wszystko ok. Co do brzuszka, nie masz się co martwić. Ja jestem w ciąży podwójnej, to już piąty miesiąc, a na razie to odzyskuję te kilogramy, które straciłam przez I trymestr i nic po mnie nie widać. Może i ty trochę schudłaś przez pierwsze miesiące i teraz to nadrabiasz?

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

07 lis 2007, 20:20

Ona, co u ciebie? jak sie czujesz?

Ona
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 10 lip 2007, 13:00

07 lis 2007, 20:29

Bylam u lekarza okazalo sie ze mam bol miesni przy kregoslupowych przepisal mi eferalgan a brzuszek zaczyna robic sie twardy wszystko w porzadku 15 pojde na usg to zobacze co z dzidziusiem :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość