Awatar użytkownika
Magda Sz.
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1430
Rejestracja: 23 sie 2007, 13:07

jak pomoc 2-miesiecznemu niemowlakowi na zaparcia???

09 gru 2007, 19:35

jestem wlasnie u kolezanki ktora ma 2-miesiecznego synka.Cierpi niestety na zaparcia strasznie sie prezy nie moze spac.Karmiony jest sztucznym mlekiem juz 3 z kolei i zawsze to samo kupki wygladaja jak plastelinka herbatki nie pomagaja i nie bardzo maluch chce je pic.Infacol lekarka odradza.Znacie jakies sposo by zeby ulzyc maluszkowi?Chcemy mu jak najszybciej pomoc dlatego nie grzebie po calym forum tylko szybciutko tutaj prosze was o rade :-)

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

09 gru 2007, 19:41

Jesli od 3 dni mleko modyfikowane pije to prawdopodobnie przez to :ico_noniewiem: Dziecko karmione sztucznie MUSI w jakis sposob wypic przynajmniej 100 ml herbatki (rumiankowej, lub lepiej z kopru wloskiego) dziennie, bo bez tego niestety sa wielkie problemy z kupka. sama to z Lusia przeszlam i tez pic herbatek nie chciala, wiec wyczekiwalam, az bedzie bardzo glodna i wtedy herbate dawalam. pila, bo glod doskwieral :ico_oczko:
Teraz juz nigdy nie mamy problemow z zaparciami, ale to juz nie zasluga herbatek, tylko pozycją "brzuszek do brzuszka" w chuscie wiazanej, gdzie zoladeczek malucha jest naturalnie pobudzany do trawienia.

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

09 gru 2007, 21:16

Jasnie Pani ma racje duzo herbatki dawać mój Franio tez miał problemy i ma nadal a jak nie chce mi pic to go troche "przegłodze" i mi pije herbate, pozatym masaż brzuszka ( nóżki do brzuszka ) no i mozemy jeszcze pomóc maluszkowi w naturalny sposób, rozszerzając troszkę palcami odbyt ( tk zeby powietrze dostało sie do odbytu, wtedy pójda wiatry i to tez pobudzi do kupki) ale polecam herbatki lub soczki jabłkowe, dla takiego maluszka mieszamy sok jabłkowy z woda

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

09 gru 2007, 21:24

ja mojemu podawalam czopki glicerynowe polówkę :-)

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

09 gru 2007, 22:43

mozna także włożyc do odbytu końcówke termometru i troszkę pokręcic nim u nas sie zawsze sprawdzało

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

10 gru 2007, 08:47

Magda Sz., niech maleńśtwo pije herbatkę koperkową jest na kolki ale na zaparcie też powinna pomóc. Wydaje mi się że jest to spowodowane mlekiem które jest podawane dziecku...Może warto by spróbować innego mleka?

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

10 gru 2007, 11:16

Ja z Majką miałam to samo i 4 razy zmienialismy mleko. Potem lekarka zaleciła nam syropek Lactulosum (1 mała łyżeczka dziennie), sok z surowej marchwii, sok z buraczkow i herbatka dla dzieci ułatwiająca trawienie. Czasami dawaliśmy Maji czopki glicerynowe dla Dzieci. Maja cierpiala na zaparcia ponad rok, i dopier od niedawqna wszystko sie unormowało. A termomert odradzam-tez probowalismy i potem Maja nie chciala sama zrobic kupki... a i polecam tez suszone sliwki z gerbera

majka_30
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:45

10 gru 2007, 14:17

U nas bylo to samo, zaparcia byly dosc bolesne - radzilismy sobie gimnastyka i masazami brzuszka, zeby troszke pobudzic jelitka do pracy;) Staralam sie tez dawac jak najwiecej pic - glownie herbatki. Pare razy trzeba sie bylo ratowac lekami - dawalam homeopatyczna nux vomicę (innych rzeczy sie balam;)) i czopki glicerynowe

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

10 gru 2007, 16:50

madzia22 pisze:mozna także włożyc do odbytu końcówke termometru i troszkę pokręcic nim u nas sie zawsze sprawdzało

NIE WOLNO TAK POSTĘPOWAĆ BO MOŻNA ZROBIĆ DZIECKU KRZYWDĘ
niech twoja koleżanka masuje malutkiego i gimnastykuje najlepiej w ciepłej kąpieli to naprawde pomaga :)
no i za wszelką cene trzeba dziecko dopajać może samą wodą przegotowaną jak nie chce herbatek
jeżeli nie przejdzie to chyba trzeba zmienić mleczko
-powodzenia

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

10 gru 2007, 21:11

mojamaja.corcia pisze: a i polecam tez suszone sliwki z gerbera

Ale dla 2 miesięcznego smyka to chyba nie najlepszy pomysł :ico_noniewiem:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość