MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

06 kwie 2008, 00:18

emka, mozesz kupic specjalna okleine i obkleic stara szafe (na rynku jest duzy wybor takiej jakby "tapety" samoprzylepnej na meble)...do tego mozesz powymieniac uchwyty... szafa bedzie jak nowa :-D jak juz cos zadzialasz, to pokaz nam swoj stary- nowy mebel :-D

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

06 kwie 2008, 14:47

Emka, możez kupić okleinę sa przeróżne albo ewentualnie pomlowć szafę....Chyna że zeszlifowoać wierzchną warstfę i polakierować :)

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

06 kwie 2008, 15:31

mysle ze chyba najlepszym rozwiazaniem byla by ta okleina :ico_noniewiem: z malowaniem to roznie bywa(nie kazdy potrafi idealnie pociagnac pedzlem :ico_oczko: i efekt moze byc wrecz tragiczny)... a jesli szafa nie jest drewniana to gdy sie zeszlifuje wierzchnia warstwe to mozna zepsuc mebel :ico_noniewiem: ja stawiam jednak na okleine... i najwazniejsze- kazdy moze wykonac taki "zabieg" renowacji :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

08 kwie 2008, 00:11

Możesz ją obić jakimś fajnym materiałem gdzieś kiedyś widziałam taki zszywacz do pikowania z różnymi wzorami ćwieczków do nabijania chyba w castoramie.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

17 kwie 2008, 16:10

no to czekamy na zdjecia emka... jak wyszlo? jestescie zadowoleni?

karo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2007, 11:29

22 kwie 2008, 16:00

Witam!

ja się podłączę pod temat, też chcę odnowić szafę, ale właśnie taką starą, drewnianą. I tu pytanie, jakie to mogą byc koszty? Na pewno do wymiany sa dwa duże lustra, zeszo z nich coś w rodzaju sreberka pod szkłem i bardzo nieładnie to wygląda. Samo drewno też fajnie było by jakoś odświeżyć. Cała szafa ma mniej więcej 4,x2 metry i jest na prawdę duża... waham się między renowacją a nową garderobą/zabudową :)

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

22 kwie 2008, 16:24

stare drewniane szafy maja swoj urok i ja bym sie zastanowila nad tym czy ja odnawiac...
ale jesli juz sie zdecydujesz to najlepiej drewno "przeciagnac" papierem sciernym (jesli jest taka potrzeba) i polakierowac - wg mnie szkoda malowac farba "na kolor" albo bron Boze oklejac :ico_nienie: co do luster, to szczerze powiedziawszy nie orientuje sie w cenach ale napewno mozna cos podobnego podebrac :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-04-22, 16:26 ]
a ... i jeszcze jedno - jesli szafa nie byla oryginalnie lakierowana to proponuje zapuscic ja drewnochronem...
szkoda ze nie pokazalas nam swojego mebelka... wtedy moze cos wiecej mozna by wymyslic :ico_noniewiem:

karo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2007, 11:29

23 kwie 2008, 09:53

Na razie szafa stoi w tak zwanej "służbówce" i nawet nie ma jak zrobic tego zdjęcia... będziemy ją przestawiac za miesiąc czy dwa i wtedy będzie dośćmiejsca z przodu, zeby dało się ją sfotografować. Zastanawiałam się nad najlepszym rozwiązaniem i chyba zrobię i jedno i drugie - czyli i renowację starej szafy i jakąś zabudowę Komandora.
Dlatego też mniej więcej chcę się dowiedzieć ile kosztuje renowacja, żeby ustalić jakieś priorytety :)

Awatar użytkownika
Fenneko
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 06 kwie 2020, 12:52

Re: Odnowienie starej szafy?

16 kwie 2020, 14:05

Ja polecam pozbyc sie starego lakieru, wypolerować szafe np. papierem ściernym i wtedy polozyc na niego elegancko bejce i nowy lakier.

Henriett
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 2020, 12:02

Re: Odnowienie starej szafy?

18 maja 2020, 12:35

Jezeli szafa jest zabytkowa to ani sie waz obklejac ją jakąs tandetą, ona wymaga profesjonalnej renowacji i moze byc wtedy warta nawet kilkadziesiat tysiecy zł.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość