Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

GRY I ZABAWY rozwijające DZIECKO 12-24 miesiące!

24 kwie 2008, 11:06

Znacie może jakieś fajne gry czy inne zabawy, które pomagają dziecku w tym wieku odkrywac coś nowego, pobudzac do działania, rowijac mowę, sprawnośc motorykę duża i małą szkraba? Tak się zastanawiam co by pomogło dzieciakowi w tych sparwach, może macie jakieś fajne strony, linki, albo wlasne sprawdzone sposoby???? Czekam!

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

24 kwie 2008, 13:30

małgorzatko ja żadnych patentów nie mam, ale mogę się podzielic moimi z Jagą sposobami spędzania razem czasu :-) Generalnie mamy go dla siebie mało, wiec staram sie wykorzystac go jak najlepiej :-) Przede wszystkim - nasladownictwo - Jaga uwielbia mnie naśladowac, więc - razem robimy gimnstyke, podnosimy nóżki, robimy rowerki, gotujemy razem, odkurzamy, zamiatamy....Jaga wszystko robi równo ze mną i sprawia Jej to ogoromną frajdę :-D Ja przy okazji ogarniam swoje obowiązki :ico_oczko:
Poza tym staram sie zapewniac Małej dużą ilość bodźców i jak najczęstszy kontakt z rówieśnikami - a to uczy ją najwięcej :-) Dlatego chodzimy razem na basen (świetnie rozwija koordynację), chodzimy do "świata dziecka", gdzie Jaga turla sie w piłeczkach, biega po torach przeszkód i poznaje inne dzieci, a od piątku zaczynami regularne zajecia z tzw. rytmiki :ico_haha_02: mam nadzieję, ze tam podpatrze kilka zabaw ruchowych, bo grupa wiekowa ma być do 2 latek :ico_haha_02: Póki co bawimy się w chowanego i ganianego, bo inne Jagi nie interesują...nie ta umiejętność skupiania uwagi :-) poza tym mnóstwo czytamy, klocki układamy (Jaga bardziej burzyć woli... :ico_oczko: ), mamy zabawki edukacyjne na zasadzie wkładania, wyciągania, przemieszczania, itd...
Myślę, że nasze dzieci sa tak ciekawe swiata, że czasami wystarczy za dzieckiem podążyć i go posłuchać, włączyć do tego co same robimy albo dac czasem bardziej odpocząć i pozwolić zadziałać wyobraźni :ico_haha_02: Jaga czasami dużo lepiej się bawi mając jedna łyżkę i jedną miseczkę wymyślając sobie zabawy, karmiąc po swojemu lalki itd., niż gdy sama jej czas umilam :ico_oczko:

A jak wrócę z zajęć rytmicznych (sa jutro) i z ang. dla maluszków - dam Wam znac jakie tam mają patenty na rozwój malców :ico_haha_02:

[ Dodano: 2008-04-24, 13:33 ]
Swoja drogą małgorzatka pełna podziwu jestem, ze na ostatnich nogach, przed samym rozwiązaniem jeszcze tyle determinacji do rozwoju synkowej motoryki w Tobie :ico_brawa_01:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

25 kwie 2008, 22:51

eve.ok Dziękuję za odowiedź .. mój Wojtuś też lubi naśladowac... ale swojego tatę lub dziadka a nie mnie niestste, bo sprawy kobiecie go nieststy nie interesują :-D Natomiast uwielbia kosić trawę z dziadkiem :ico_haha_01: - ma nawet swoją małą zabawkowoą kosiarkę :ico_brawa_01:, walić młotkiem po deseczce- tak jak to robi tata kiedy coś majstruje ... a ostatnio nawet po swojemu gipswał ścianę z Tomkiem :ico_brawa_01: co prawda było więcej wymazanego Wojtusia niż czystego ale luzik :-D :-D :-D

eve.ok pisze:A jak wrócę z zajęć rytmicznych (sa jutro) i z ang. dla maluszków - dam Wam znac jakie tam mają patenty na rozwój malców :ico_haha_02:


Czekam z niecerpliwością na wieśći ...może coś się przyda!

eve.ok pisze:Swoja drogą małgorzatka pełna podziwu jestem, ze na ostatnich nogach, przed samym rozwiązaniem jeszcze tyle determinacji do rozwoju synkowej motoryki w Tobie :ico_brawa_01:


Dla mnie Wojtuś jest całym światem, uwelbiam się z nim bawić i go "uczyć i rozwijać" ale kończą mi się sensowne pomysły ... No i w moim stanie- jestem na podtrzymaniu- ciężko tak fruwać za dzieciakiem ale bardzo chętnie jak urodze to wykorzystam ..teraz sprawy tego typu sprawuje mój T. więc ja mu dostarczam widomości on je wciela w życie!
Dziękuje za uznanie!

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

26 kwie 2008, 11:43

Małgorzatka, z takich spokojniejszych rzeczy przy Twoim podtrzymaniu to warto ksiazeczki czytac z ogromnymi czytelnymi obrazkami, tak zeby byla jedna rzecz na jednej stronie, lub te ksiazeczki z okienkami do otwierania. Julka tez lubi taka ksiazke co ma tylko obrazek i sa to jakies dziela artystyczne pelne kolorow, Julka potrafi przy tym siedziec i dziwiowac hihihi A co do rozwijania mowy to wlasnie ja tez stawiam na to by juz coraz wiecej slow poznawala, szczegolnie jak w ciagu dnia przewaga dunskiego, wiec ja tak robie ze ja bujam na nozkach lub klapie w lapki i te wierszyki wszystkie mowie ( Rudy ojciec, rudy dziadek......dzik jest dziki, dzik jest zly...prosze panstwa oto mis....itd. ) ona je w prost uwielbia i w rytm klaszcze lub po sylabach. No i znowych rzeczy to wymawiam litery alfabetu tak po kolei po trzy razy jedna, a na koniec sylaby- ma-ma, ta-ta, ga-ga, ku-ku, fu-fu, itd. zeby jak najwiecej dzwiekow wyszlo. Zauwazylam juz poprawe ze sie nauczyla pare literek tylko oczywiscie sklada je po swojemu ale najwazniejsze ze wymawia coraz wiecej literek po polsku i sie osluchuje z polskim. Mozesz juz powoli te zabawy pamieciowe wprowadzac, np poloz na podlodze trzy rozne klocki lub trzy rozne rzeczy , zamknij malemu oczy i zwin jedna, bedzie sie dziwnie przygladywal jakby cos sie dziwnego stalo hihihi Julka juz kuma ze je chowam za plecami hihihih W chowanego tez sie bawimy, w ganianego, no i sprzatanie tradycyjnie ze mna, jak tak chodze w kolko cos robiac to nawet sie nie wkurza tylko zajmuje soba, lub chodzi za mna, lub tez lapie za skarpetki i stol wyciera hihihihi. Malowanie tez mozesz juz zaczac farbkami, tylko takimi jadalnymi, i najlepiej zeby raczkami malowal. Co do zajec ruchowych to muzyczke mozesz wlaczyc taka dzwonkowa, rytmiczna i tupac nozkami, zobaczysz ze zacznie za toba tupac i tancowac. Ja zrobilam tez tak wieczorem np ze wlaczylam te piosenki same melodie taki szum moza, smiech dzieci, dzwoneczki, i zgasilam swiatla zostawilam tylko mala lampke, polozylam kolderki pod stolem i sie schowalismy z Julka a potem wystawialismy nozki i robilismy cienie na scianie. Przy spokojnej muzyce bardzo fajna, relaksujaca zabawa. Zycze powodzenia i burzy pomyslow, ale tez i podziwiam Cie ze z takim brzuszkiem jeszcze masz checi hihihihi Brawa!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

tetrees
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2011, 22:27

12 maja 2012, 17:55

Myślę, że dziecku w tym wieku możesz zacząć podsuwać klocki, takie z prawdziwego zdarzenia, do przyczepiania, przekładania, dopasowywania itp :) To rozwija zdolności manualne malucha. Np. lego duplo zawierają różne zwierzęta, maszyny itp, dziecko na pewno chętniej sięgnie po takie klocki :) Warto zwrócić na nie uwagę :D

Awatar użytkownika
Vero-Vila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:34

02 lip 2012, 11:29

Może garnuszek na klocuszek lub coś w tym stylu. Tylko trochę bardziej rozwinięty, gdzie jest więcej kształtów. Oprócz tego oczywiście klocki. Dla maluchów najlepiej sprawdzają się Lego Duplo.

pawelmat33
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2014, 12:30

Re: GRY I ZABAWY rozwijające DZIECKO 12-24 miesiące!

14 maja 2014, 13:26

Można dać dziecku scrablle, klocki lego. Dobre są też warcaby i szachy. Dziecko się wtedy prawidłowo rozwinie.

Norbert717
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:09

Re: GRY I ZABAWY rozwijające DZIECKO 12-24 miesiące!

31 lip 2014, 21:46

Owszem można jeśli jest na tyle duże, że nie wsadzi do budzi a klocki i pionki są małych rozmiarów.

Pozdrawiam
Norbert
Dzieciaki z klasą

berry
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2014, 13:28

Re: GRY I ZABAWY rozwijające DZIECKO 12-24 miesiące!

21 sie 2014, 14:20

No właśnie, przy młodszych dzieciach trzeba z tym bardzo uważać. Ale gry dla dziecka to świetny prezent i często wygrywają one z rodzicami!

Smykolandia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:57

Re: GRY I ZABAWY rozwijające DZIECKO 12-24 miesiące!

02 wrz 2014, 13:50

Oczywiście mowa tutaj o grach planszowych,a te z reguły s dobrym rozwiązaniem ale dla starszych dzieci. Dla tych młodszych polecam maty edukacyjne,to znakomite rozwiązanie.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość