monia:-)
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:16

urlop macierzynski i wychowawczy

09 maja 2008, 11:34

zwracam sie z prosba o pomoc do tych, ktorzy maja jakies pojecie o zasadach urlopow macierzynskich i wychowawczych. postaram sie w skrocie opisac moja sytuacje. jestem w 6miesiacu ciazy, termin mam na 28 sierpnia. staram sie o zatrudnienie w firmie znajonego, ktory chce mi pomoc, poniewaz jestem w ciezkiej sytuacji finansowej. jednak wystapily problemy. stracilam status osoby bezrobotnej do 15lipca. kolega stara sie o dotacje na stworzenie nowego miejsca pracy, ktoje ja mam objac, takze aby mnie zatrudnic musze byc zarejestrowana w PUP. chcialabym sie dowiedziec, czy przyslugiwalby mi platny urlop macierzynski, jesli zostalabym zatrudniona np 2 tygodnie przed porodem, i na jaki okres czasu (bedzie to moje drugie dziecko). slyszalam ze aby otrzymac urlop wychowawczy trzeba miec przepracowane 6 miesiecy, ale czy do tego okresu zalicza sie takze czas urlopu macierzynskiego? prosze, pomozcie....

monia:-)
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:16

13 maja 2008, 15:22

dzieki za pomoc, sytuacja troche sie polepszyla, poniewaz kolega zdecydowal ze nie ma sensu czekac i zatrudnil mnie z wyprzedzeniem, od 1maja.nie czekal na dotacje. teraz mam nadzieje ze wszystko bedzie juz dobrze :-)

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość