k_j
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:00

Dzieci afatyczne i z zaburzeniami mowy

05 cze 2008, 11:30

Witam wszystkich !
Forum to powstalo przede wszystkim z myslą o dzieciach afatycznych oraz o dzieciach z zaburzeniami mowy.
Prosze o kontakt rodziców z takimi zaburzeniami.

Awatar użytkownika
Wronka
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 329
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:02

05 cze 2008, 23:29

Na pewno będę zaglądać.

nonamarmi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:12

Witam

10 cze 2008, 19:19

Ciesze sie ze znalazlam to forum, moje dziecko jest afatyczne. Podejrzewano u niej spektrum autyzmu , na szczescie nie jest to autyzm. Nie wiem jak pomuc mojej corce poniewaz logopeda nie wie jak sie zabrac za mowe, my zreszta tez, Corcia mowi kilka slow, rozumie wszystko, wypelnia polecenia, reaguje na swoje imie, przytula sie, pieszczocha straszna z niej, ma dobry stosunek z nami i innym ale nie mowi, jednyne slowa to mama, papa, ciao, i no , oraz tak.
Pozdrawiam Anna

k_j
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:00

10 cze 2008, 19:35

Witaj!!
Ile lat ma córcia?

nonamarmi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:12

10 cze 2008, 19:49

Witam.Moja cora ma 3 latka.No i oczywiscie wszyscy kazali mi czekac, czekac bo w koncu zacznie mowic. No i tak glupia baba ze mnie czekalam, bo wszystko zwalali na dwujezycznosc dziecka.
Jak prowadzicie rehabilitacje swoich dzieci. Co robic Jak zachecac do mowienia?
Dodam ze corka nie chce absolutnie powtarzac slow.Mowi na siebie Nana wskazujac raczka na swoje piersi.Czyli doskonale wie jak sie nazywa.JAk ja sie zapytam, lub jak sie przedstawia komus. Ma na imie Wanda, wiec malo zrozumiale mowi swoje imie ale to jednak swiadczy o tym iz nie jest autystyczna .

k_j
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:00

10 cze 2008, 20:24

Mój Kacper ma teraz prawie 8 lat.Jak mial trzy lata i nie mówił , to wszyscy mi mówili że ma jescze czas.Bo chlopcy maja cięższą mowe.. Potem mial 4 lata...
Jak miał 4,5 roku poszlam z nim do PPP do logopedy i uslyszalam że dziecko jest żle wychowane bo nie potrafi sie skupic ,nie słucha się i z takimi dziecmi sie nie pracuje. :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Nie czekaj!!!
Aniu !! Pózniej Ci napisze wiecej.Jutro musze złożyc odwolanie do PPP. Muszę to napisac za chwile. A nie wiem jak zacząc....
Pozdrawiam.
Aga

nonamarmi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:12

10 cze 2008, 21:56

Mi tez wlasnie kazali czekac bo dwujezyczna, dopiero teraz pediatra kieruje na badania. No nic bylo minelo. Teraz trzeba myslec co robic a nie co bylo. Chodzimy do logopedy ale to widze nic nie daje i nie da bo widze jakie podejscie ma logopeda , niestety urzednik panstwowy i tyle. Ciekawa jestem o jakiej farmakologii byla mowa? Moze nootropil? albo jeszcze cos innego?
Jakie badania powinno sie zrobic?

KACHNA
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2008, 09:49

27 cze 2008, 10:33

Witam wszytkich mam na imie Katarzyna dla znajomych Kachna.Mam wielki problem i czuje sie bezradna,nie wiem u kogo szukac pomocy ani co dalej robić.Mam 4letnia córke Wiki.problem z nią zaczął sie od 2,5roku kiedy to Wiki nie reagowowała na dzwięki.Zrobilismy badania słuchu, które wykazały ze wszystko jet ok.Przed tymi problemami Wiki chorowala na rota wirus- z hospitalizacją.Wysłano nas do osrodka dla dzieci autystycznych i co stwierdzono autyzm calosciowy .Uczęszczalismy tam na terapie w tym do logopedy gdzie po PÓŁ roku tak rozwoj ruszył do przodu ze oni rozlozyli rece i stwerdzili ze nie wiedza co to jest. Znależliśmy nowych terapeutów w tym neurologopede ale efekty marne.2yg temu bylismy na konsultacji u logopedy w przedszkolu do ktorego Wiki ma chodzic od wrzesnia i pani powiedziala ze jest to afazja dziecieca.Wiki buduje proste zdania oznajmiające,,jedziemy autem na basen,,idziemy do sklepu po lody,,nie ma z nią dialogu a jej nauka mowy to jakby nauka chinskiego szuka,szuka cos w tym mozgu próbuje ukladac usteczka i klapa,nerwy placz ,nie poszło.Miala robione badanie bez uzycia mowy-poziom rozwoju umyslowego -6lat.Ale jak właczymy mowe klapa.Mowi niewyraznie,niezrozumiale dla otoczenia,bełkot jak za szybko.Prosze powiedzcie co ja mam dalej robić,gdzie jechac,jak leczyc nie mam zielonego pojecia jaka terapie zastosowac.Błagam pomocy co ja dalej?! :ico_placzek:
Ostatnio zmieniony 28 cze 2008, 09:35 przez KACHNA, łącznie zmieniany 1 raz.

nonamarmi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 cze 2008, 19:12

27 cze 2008, 20:46

och jak bym wiedziala co robic, to bym byla szczesliwa, mam ten sam, a moze podobny problem. Probuje wszystkiego ale powiem ci ze pitogramy to dla mnie super sprawa, powiesilam na cianie rysunki i jak cos chce to pokazuje, to dla niej nie problem nie musialam jej tlumaczyc, powiesilam powiedzialam raz , ze to kanapka, to mleko, to woda, to jablko, to... i jak cos chce to pokazuje palcem co i przynajmniej nie mam klopotu z odgadywaniem co dziecko chce i ona wtedy mniej nerwowa ze mama jej nie rozumie.Wiec moze to takie nic.. ale pomoze w zyciu codziennym. Pozdrawiam Anka

k_j
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:00

28 cze 2008, 09:15

Dziewczyny napiszcie skąd jesteście? Łatwiej będzie jakos Wam pomóc.
W Warszawie polecam dr. Senderskiego który zajmuje się diagnostyką i leczeniem ośrodkowych zaburzeń słuchu u dzieci.
Polecam sprawdzic. U Kacperka czułosc słuchu jest prawidłowa ale wystepuja centralne zaburzenia słuchu.
Dr. Senderski przyjmuje w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. link usunięty przez obsługę forum
Jeśli któs chce szybciej udac sie na konsultacje do dr.Senderskiego to polecam Centrum Słuchu i Mowy "Medincus" w Warszawie.
Centrum to ma też filie w Rzeszowie ,Szczecinie i Katowicach.link usunięty przez obsługę forum

W Warszawie polecam też p..Małgorzate Szurlej psycholog, audio-psycho-fonolog.
Absolwentka Paris X i Paris VII Wydziału Nauk Społecznych i Komunikacji
- specjalizacja psychologia społeczna i kliniczna
- praktyka psychoterapeutyczna

Instytut Tomatisa w Paryżu
- specjalizacja w dziedzinie audio- psycho- fonologii

W latach 1991-1997 pracowała pod kierunkiem profesora Alfreda Tomatisa, wynalazcy elektronicznego ucha, metody treningu słuchowego i stymulacji audio- psycho- lingwistycznej we Francji i w Wielkiej Brytanii

Współtworzyła Instytut profesora Tomatisa w Londynie i Edynburgu

Posiada wieloletnie doświadczenie w stosowaniu metody treningu słuchowego zarówno w terapii dzieci, jak i dorosłych

Pracowała ze śpiewakami operowymi, aktorami, ludźmi biznesu

Współpracuje z ośrodkami szkoleniowymi i terapeutycznymi w Europie Zachodniej
link usunięty przez obsługę forum

Jeśli u Twojego dziecka rozwój mowy wyraźnie się opóźnia, a specjaliści (logopeda, psycholog, neurolog) podejrzewają niedokształcenie mowy o typie afazji, powinieneś skorzystać z konsultacji w Ośrodku dla dzieci z afazją. Potwierdzenie tych podejrzeń przez Zespół Diagnostyczno-Konsultacyjny działający w Ośrodku umożliwi Twojemu dziecku rozpoczęcie kompleksowej terapii
Osrodek ten znajduje sie w Krakowie. link usunięty przez obsługę forum /?id=oferta
Pozdrawiam
Aga
Ostatnio zmieniony 16 sie 2010, 13:03 przez k_j, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość