karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

głupie pytania

13 lip 2008, 10:04

25 grudnia biore ślub kościelny :ico_brawa_01: zawsze marzyłam o długiej białej sukni z welonem,noi tu zaczyna sie problem.Jestem juz 2 lata po ślubie cywilnym,mam dwójke slicznych bobasów,i głupie pytania tesciowej,której pochwaliłam sie ze wybieram sie do krawcowej - 'Długa suknie bedziesz miała??" " z welonem"???"przeciez niemozesz welonu",przeciez niepujde do ślubu w czarnej mini :ico_zly: .Bardzo lubie tesciowa ale niewiem dlaczego naszego slubu nietraktuja poważnie :ico_puknij: .

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

13 lip 2008, 17:18

karina22, a dlaczego niby nie możesz welonu...?? jakis przesąd, zakaz czy co? nie rozumiem...

My pobieralismy się w kościele, kiedy byłam już w ciąży i nikt o welonie nic nie mówił. Miałam co prawda suknie ecru, ale to dlatego, ze taka mi się podobała a nie z innych powodów. Moim zdaniem powinnaś wyglądać tak jak Ty sobie to zaplanujesz a nie tesciowa, bo to Twoja uroczystość i to Ty masz czuć sie i wyglądac tak jak sobie wymarzyłaś. A teściowej pozwól wybrać menu albo wzór serwetek na talerzyki dla gosci :ico_oczko: :-) Zresztą teściowa powinna się cieszyc, że bierzecie ślub w kościele, pewnie na tym jej zależało. To powinno być jej wszystko jedno jaka suknia bedzie, przecież w gruncie rzeczy liczy się sam fakt slubowania przed Bogiem.

Się rozpisałam :-)

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

13 lip 2008, 18:01

sensibel, o tym welonie to sama sie zdziwiłam,i sama niewiem czy przesad czy co :ico_puknij: pierwszy raz słysze o tym ze kobieta która ma dzieci niemoze w welonie isc do ślubu :ico_szoking:

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

13 lip 2008, 20:41

Ja też brałam ślub będąc w ciąży i miałam i białą suknię i welon... to jedyna taka okazja :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

13 lip 2008, 21:28

karina22, to Twój dzień ma być, prawda? wybierz\ taką suknię żebyś czuła się przepięknie i wyjątkowo... a do tej sukni trzy welony :-D na zmianę żebyś miala :-) a tak serio, to teściowej należy chyba przypomnieć, że ona juz swój ślub miała, prawda? wierz mi.. znam mnóstwo dziewczyn, które uległy w jakiejś kwestii własnego ślubu i żałują... nie daj się, nikomu, to Ty masz być szczęśliwa i wyjątkowa tego 25 grudnia, reszta to tylko dodatek ...

NICOLA_1985

14 lip 2008, 08:57

ja wiem co to za przesąd ale w przesady nie wierzę, biała suknia i welon to znak czystości i powinny tak byc ubrane dziewice, a kobietom w ciąży i takim które maja dzieci to nie przystoi , powinny mieć suknie innego koloru niz biały i najlepiej bez welonu - no ale to tylko przesąd...
to Twój ślub i niczym sie nie przejmuj bo to Ty masz być najpiekniejsza w tym dniu i czuc się jak księżniczka. ja byłam w ciąży i to już widocznej (5,5 miesiac) i miałam welon wprawdzie suknia koloru ecri ale tylko dlatego ze taka mi sie podobała a nie z powodu przesadów bo ja tam nie wierze w takie głupoty
nikt sie krzywo nie patrzył, nic nie gadał, a ksiądz mnie tez z kościoła nie wyprosił więc się nie przejmuj głupotami tylko wybieraj suknie jaka ci sie wymarzyła! :ico_oczko:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

14 lip 2008, 09:25

juz niemoge sie tego dnia doczekac,nasz ślub cywilny był piękny,ale jednak kosciół ,biała suknia,to sie zupełnie inaczej czuje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Synuś ma nam nieść obrączki :ico_brawa_01:
Teraz musze tylko pochodzic po sklepach i poszukac tej wymarzonej sukni i 3 welonów :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

14 lip 2008, 09:38

karina22, noo i suprrr :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: w razie czego możesz pogrzebać po sieci, mnóstwo salonów i firm z sukniami ma już strony w necie, a to wiesz, można w zaciszu własnego domu wyszukać fasony, które Ci się podobają :-)

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

14 lip 2008, 12:26

ananke, miałam miec szyta przez krawcowa ,ale chyba nic z tego niebedzie :ico_noniewiem: i chyba bede musiała zakupić,a ceny teraz sa niesamowite :ico_szoking:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

14 lip 2008, 12:35

karina22 pisze:miałam miec szyta przez krawcowa ,ale chyba nic z tego niebedzie :ico_noniewiem:
heh... taka byłaby najlepsza....

wiesz ja mam taki plan bojowy :-) mam znajomą krawcową, która weźmie mniej kasy niz od zwykłego ludzia z ulicy :-) no i pojedzie ze mną do hurtowni materiałów i tam kupimy wszystko, co nam trzeba będzie. Podobno ma wyjść taniej...
noo i ja to mam "mały-duży" problem :-) bo jestem otyła i nie bardzo jakos się widziałam w standardowej sukni. A jeśli nie masz takiego problemu jak ja, to wiesz... znajdziesz w salonach mnóstwo pięknych kiecek na siebie :-)

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość