natja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2008, 14:22

TAKSI

18 lip 2008, 14:24

Hej , pisze głównie do mam i niań, ostatnio chciałam wybrać sie do mamy ze swoją ukochana córeczką i akurat byłam sama bez męża, z racji że mama mieszka na drugim końcu miasta chciałam zamówić sobie taksówkę , nie było problemu ALE gdy poprosiłam o taksówkę z fotelikiem bo córeczka ma 2 latka pani na centrali uprzejmie mnie poinformowała , że nie mają fotelików i że mogę córeczkę wieź na swych rękach... śmiech na sali... chyba tylko w bielsku panuje taki zacofanie aby taksówki nie miały fotelików dla dzieci , aby je bezpiecznie je przewieźć. Czy tylko ja miałam takiego pecha , czy tak faktycznie jest?

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

18 lip 2008, 14:48

natja, nie mam pojęcia czy u mnie w mieście posiadają foteliki ale moim zdaniem powinny być w każdej taksówce o ile się nie mytlę to taki problem był nawet w wiadomościach poruszany...

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

18 lip 2008, 15:02

natja, w taksówkach nie ma obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych.To jest wyjątek-NIESTETY.
A nie miałaś w domku swojego ,kierowca pewnie nie miałby nic przeciwko temu by go zamontować na czas podróży.

natja
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2008, 14:22

18 lip 2008, 19:14

No właśnie w tym problem , ze wszystko zostało w samochodzie, który był cały dzień z mężem.. Wiem , że nie ma takiego obowiązku ale chyba sama rozumiesz , że dla matki to tak jakoś bezpiecznie:) Dziękuje wam bardzo za odpowiedzi:)

Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

18 lip 2008, 19:35

Wyjątek, nie wyjatek nigdy bym nie wiozła swojego dziecka samochodem bez fotelika.
kazda firma taksówkowa powinna miec kilka fotelikow na stanie. Mysle, ze matki wolałyby poczekac chwile dłuzej na taksówke z fotelikiem, niz ryzykowac zycie i zdrowie dziecka.

Dona
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2039
Rejestracja: 27 cze 2007, 08:37

22 sie 2008, 21:25

ja kiedys jechałam taksówką i pytałam, czy gdybym nie miała w domu fotelika, to mogłabym przewieźc dzidzię w samej gondoli, okazało się,ze nie byłoby z tym problemu

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

20 lut 2009, 16:38

Ja niestety ostatnio wizłam swojego malucha na kolanach. :ico_placzek: moj maz pojechal z fotelikiem do krakowa a my bylismy sami. maly nagle dostal goraczki, zaczal wymiotowac itp. nie mialam wyjscia. on sam czul sie dziwnie, bo przez cala droge do przychodni plakal i pokazywal ze siedzi u mnie na rekach a nie w foteliku.

kiedys obiecywalam sobie ze nigdy tak nie zrobie ale jak widac sa sytuacje kiedy nie mamy wyjscia.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 lut 2009, 20:08

to niestety prawda ze taksowki sa uprzywilejowane i nie ma obowiazku jazdy dziecka w foteliku w taksowce. dla mnie to bezsens bo jaka roznica czy taksowka czy nie? kazde auto moze miec wypadek. mozna dzwonic do centrali, moze i maja kogos z fotelikiem ale to nie regula niestety...

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

20 lut 2009, 20:18

faktycznie to problem...

kiedyś miałam w ręku ulotkę firmy gdzie taksówki prowadziły same babki i tam było napisane, że mają foteliki na stanie... ale to było dawno, jeszcze w ciąży nie byłam no i mieszkałam w Gdańsku

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

20 lut 2009, 23:09

Ja niestety swego młodszego smerfa też w styczniu wiozłam taksówką bez fotelika. Ale przyznam się szczerze, że dzwoniąc po taksówkę nawet nie zapytałam dyspozytorki, czy mają kierowcę z fotelikiem w samochodzie. Mały miał prawie 40 st gorączki a ja modliłam się tylko o to, by szybko przyjechał samochód i mnie zawiózł na pogotowie.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość