Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

Leczo-wasze pomysły

12 sie 2008, 17:52

Ma ktos pomysł na jakieś inne leczo niz te tradycyjne? bo kazdy i tak dodaje wedle swoich gustów co chce.

a to moje składniki

pieczarki
3rodzaje papryki kolorowej
puszka pomidorów
kostka knorr
pomidory bez skórki
cebula
kiełbasa
koncentrat pomidorowy(mały słoiczek-najlepiej łowicz lub pudliszki)
ząbek czosnku
i przyprawy(pieprz,sól, ewentualnie wegeta,papryka ostra lub chili,troszke cukru)

ilośc lecza robie na oko :ico_oczko:

sposób przyrządzenia:
wlewam oliwy na patelnie dodaje pieczarki ,cebule podduszam z małą ilością wody, następnie dodaje papryke, pomidory potem jeszcze pomidorów z puszki ,kiełbasa,ząbek czosnku-dusze to jakiś czas do miękkości az troszke wody odparuje i dodaje koncentrat i przyprawy wedle gustu :-) i gotowe :ico_noniewiem:
:ico_obiadek:

a to moje dzisiejsze leczo :-D

Obrazek

[size=150]
to czekam tu na wasze propozycje rózniste :-)
[/size]
Ostatnio zmieniony 13 sie 2008, 16:01 przez Duszka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

17 sie 2008, 13:06

a ja robię tak
najpierw obsmażam mięsko mielone,dodaje kiełbaskę,boczek,jakąś inną wędlinke (co tam mam z takich rzeczy),potem cebulkę i razem duszę,dodaje paprykę kolorową,pomidory ,jak papryka zmięknie dodaje cukinię obraną i wydrążoną pokrojoną w kostkę i duszę do miekkości tylko nie na taką papkę :ico_oczko:potem trochę koncentratu pomidorowego,doprawiam solą,pieprzem,papryką,troche maggi i robie zasmażkę żeby troche to jeszcze zagęścić i pyszne jest :-D
Dodaje jeszcze liść laurowy i ziele ang.

moja siostra dawała jesczze ogórka świeżego startego i też dobre było

bazylissa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2008, 14:03

24 sie 2008, 15:30

leczo wegetariańskie
Cebulę lekko podsmażam(ma być biała), dodaję pokrajaną kolorową paprykę(np. zieloną i żółtą) tez lekko podsmażam i dodaję pokrajane pomidory-duzo. Jak sie trochę podsmażą dodaję cukinię albo kabaczek(mają się nie rozgotować).
Przyprawy to sól, słodka papryka w ostatniej chwili-gdy już wyłączę gaz i szczypte chili(ostrej papryki). Leczo jest dość gęste-zawiesiste :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
rita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2008, 10:15

19 gru 2008, 19:23

Ale sobie smaku narobiłam jak to przeczytałam. Idę sprawdzić czy mam w domu składniki. A moja teściowa robi leczo z jajkiem. Na koniec wbija kilka jajek na patelnię w zależności od ilości. Też dobre :ico_oczko:

igula
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2009, 10:45

27 sty 2009, 19:20

A Ja robię tak :-D podsmażam paprykę żółtą i czerwona cebulkę i kiełbaskę do tego pieczarki i przyprwy bazylia pieprz i czerwona papryka słodka i podlewam rosołkiem lub woda z warzywkiem i do tego przecier pomidorowy i na koniec jak zrobi się sosik to dodaje ryż ugotowany w woreczkach pycha i gorąco polecam z tym ryżem acha zapomniałam jeszcze dodać o czosnku :-D

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

26 lip 2009, 18:34

a ja proponuję leczo z kabaczka :-D
obieramy kroimy w kosteczkę i do gara z wodą i kostką rosołową gotujemy
do tego dodajemy podsmażoną kiełbaskę pokrojoną w kostkę i cebulkę
jak wszystko będzie miękkie dodajemy groszek zielony, przyprawy i przecier, jak jest rzadkie możemy zagęścić mąką takie inne i na czasie polecam bo jest pyszne :-D

olli3
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 28 sie 2009, 08:38

03 wrz 2009, 18:44

Dołączam sie do "leczowego" wątku:)
Ja robię leczo z jajkami:)
Podsmażam kiełbasę z cebulą i czosnkiem, wrzucam paprykę, cukinię, pokrojone w kostkę, jak się podsmaży, dodaje pomidory pozbawione miąższu, pokrojone i jeszcze duszę. Na koniec doprawiam solą, pieprzem i wbijam 3 jaka. Mieszam, aż się zetną. POLECAM!!:)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

07 gru 2010, 12:40

Duszka, super, że fotke dodałaś i przez to wygląda super i spróbuje je zrobić.
Lubie przepisy jak są fotki jakoś szybciej sie motywuje do zrobienia tego :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

07 gru 2010, 13:08

a ja proponuję leczo z kabaczka
to samo chcialam zaproponowac :) Tyle ze ja zamiast kielbaski daje albo parowki albo mortadele :ico_brawa_01:

TrendCenter
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 47
Rejestracja: 28 lip 2012, 09:42

Re: Leczo-wasze pomysły

05 paź 2012, 15:38

uwielbiam leczo z cukinii, doskonały przepis kryje się w torebce Ratatuj z cukinii! :) do dostania w każdym sklepie, teraz niestety nie pamiętam składników, ale jak coś zrobię edit :)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość