Awatar użytkownika
skaleczka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2007, 08:17

Szczepienie

14 mar 2007, 04:55

Dziewczyny poradzcie!Za tydzien czeka nas pierwsze szczepienie(to po 6 tyg zycia).Zastanawiam sie nad wyborem szczepionki i nie wiem co lepsze:szczepionka ktora oferuje mi przychodnia czyli potrojne klucie czy ta skojarzona platna??Doradzcie jaka Wy wybralyscie opcje dla swoich maluszkow.

Awatar użytkownika
Dora1
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1045
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59

14 mar 2007, 07:34

Skaleczka ,nie wiem jak Ty zrobisz ,ale decyzja należy do Ciebie :ico_haha_02: Ja szczepiłam Bartosza przez cały jego pierwszy rok w przychodni.Dostawałam zawiadomienia i poprostu szłam :ico_haha_02: Dzisiaj ma ostatnie na świnkę ,odrę i różyczkę.A jeżeli nie jesteś pewna spytaj sie pediatry Oliwierka ,a ona napewno doradzi Ci jak najlepiej :ico_haha_02: :ico_haha_02:
Super zdjęcie Oliwierka :ico_haha_02: :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
skaleczka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 09 mar 2007, 08:17

14 mar 2007, 07:58

Dzieki Dora1, Rozmawialam z pediatra i powiedziala ze nie widzi przeciwskazan ani jesli chodzi o ta skojarzona ani z przychodni.

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

14 mar 2007, 08:51

Ja również szczepiłam mojego synka zwykłymi szczepionkami z przychodni. Wszystko było ok, żadnej temperatury, obrzęków itp. ale to zależy od dziecka. Mi pani pielęgniarka powiedziała że nie ma prawie żadnej różnicy między tymi szczepionkami, poza tym że szczepionka skojarzona to mniej ukłuć i mniej bólu dla dziecka. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to (z tego co mi mówiła pielęgniarka) nie ma różnicy. Teraz nawet te bezpłatne szczepionki są z bakterii zabitych (ale nie wiem czy wszystkie). Wiem że to trudna decyzja, ale jeśli pediatra nie widzi przeciwwskazań..... Ja dlatego zdecydowałam się na bezpłatne szczepionki, bo skoro pielęgniarka mi owi że nie ma prawie żadnej różnicy to chyba prawdę mówi. Wiem że szczepionki skojarzone często zaleca się dzieciom które urodziły się malutkie, słabe i chorowite. Pozdrawiam :-) :-) :-)

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

14 mar 2007, 09:07

ja Łukasza szczepiłam w przychodni tymi bezpłatnymi dodatkowo dokładając mu szczepionke Hib (zapalenie opon mózgowych). Swietnie znosił szczepienie

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

14 mar 2007, 11:29

ja mojego malucha szczepie wlasnie tymi skojarzonymi, fakt kosztuja ale takie polecila mi pediatra malego...tak jak pisala Aga dlatego mi polecila ja miedzy innymi bo Oskarek nie urodzil sie za wielki i byl dosc slaby na poczatku i mial pewne problemy..a teraz jest super...

Awatar użytkownika
Aga_fr
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 860
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:07

14 mar 2007, 11:45

Moj maly jest szczepiony w osirodku zdrowia ,szczepionkami podstawowymi ,ale lekarz proponuje mi dodatkowe i ja zawsze sie zgadzam ( we francji nawet dodatkowe sa refundowane w 100%)
Nie wiem czy w Polsce szczepienie przeciw pneumocoqa sa obowiazkowe , ale to naprawde warto zrobic !!!

Awatar użytkownika
Natashka
Miss zgubnych kilogramków
Posty: 9704
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:06

14 mar 2007, 12:02

w Polsce przeciw Pneumokokom nie sa obowiazkowe a i kasiorka za nie z tego co slyszalam jest spora....
ale wy tam we Fr macie super...wszystko refundowane :ico_haha_01:

czarnulka25
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2007, 13:22

14 mar 2007, 13:40

ja szczepiłam swoją córkę skojarzoną płatną (120 zł- 5 w 1) i nie żałuję !!!! Bezpłatną miała tylko w szpitalu zaraz po urodzeniu, i teraz po skończeniu roczku priorix(refundowana). Teraz czeka ją w lipcu ostatnia dawka skojarzona ( ta płatna). a potem przed przedszkolem zaszczepie na pneumokoki ( 1 dawka - 50zł)

Awatar użytkownika
jane125
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2007, 16:16

14 mar 2007, 19:57

skaleczka....ja też szczepię mojego Kubusia tymi bezpłatnymi szczepionkami proponowanymi przez przychodnię...też słyszałam że nie ma różnicy..a poza tym wszystkie te niby zalecane to dodatkowy koszt 1000zł w przybliżeniu..trochę dużo jak na moją kieszeń.. bierzemy więc standardowe i jest ok (byliśmy już na 2 szczepieniach od wyjścia ze szpitala)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość