Na co zaszczepilyscie dzieci?

1.meningokoki,
Brak głosów
0
2.pneumokoki
50%
3
3.rotawirusy
Brak głosów
0
4.inne-jakie?
50%
3
 
Liczba głosów: 6
Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

szczepienia...

08 wrz 2008, 14:29

dziewczyny macie moze wiedze na co lepiej zaszczepic dziecko?meningokoki,pneumokoki czy rotawirusy?z zebranych opini z piasokownicy mam metlik ,bo czesc mamus mowi wszystkie zbedne,czesc chwali te na ktore chca zaszczepic a w gruncie rzeczy pediatrzy mowia tez roznie...na co sie zdecydowalyscie?w przyszlym roku moj maly ma isc do przedszkola i chcialabym wybrac cos kompleksowego.a nie stac mnie na branie tego co ma najbogarsza kampanie rekalmowa tylko chodzi mi o szczera opinie...biorac pod uwage ze moj maly 2 raz w ciagu pol roku mial solidna biegunke itppp wg lekarz wlasnie od rotawirusow to te chyba wezme napewno o ile mi nie poradzicie czegos innego...jestem otwarta...dzieki

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

08 wrz 2008, 19:00

Ja szczepiłam Izę na pneumokoki,zamierzam tez na menigokoki,dodatkowo też przeciw ospie...o ile jeśli chodzi o pierwsze dwie szczepionki też słyszałam różne,sprzeczne opinie,tak o szczepieniu p/ospie zarówno pediatra w ośrodku,jak i prywatny wypowiadali sie pozytywnie.Podobno wirus ospy tak sie zmutował w ciągu ostatnich lat,że może powodować różne groźne powikłania typu choroby serca itp...
Na pneumokoki i meningokoki szczepie,bo panicznie boję się sepsy,a tak mam spokojne sumienie :ico_sorki: No niestety,cena nie zachęca do szczepień :ico_zly: Polska jest jednym z niewielu państw,gdzie te szczepionki są płatne :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

09 wrz 2008, 08:09

Elwira151, ja moją córcię zaszczepiłam przeciw pneumokokom i menigokokom. Tak mi doradziła nasza lekarka i sama też tak zadecydowałam po przeczytaniu wszystkiego o tych bakteriach.
Wychodzę z założenia że lepiej dmuchać na zimne.

Co do rotawirusów to lekarka mi odradziła. Powiedziała że jest tyle odmian a szczepionka jest tylko przeciw jednemu gatunkowi.

No i jeszcze zastanawiam się nad zaszczepieniem małej przeciw ospie.

Awatar użytkownika
Elwira151
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1835
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:22

02 paź 2008, 16:14

ostatnio bylam u pediatry i wypytalam mneij wiecej no i wniosek taki na madry rozum oczywiscie biorac mozliwosci fiunansowe to jest taki ze rotawirusy sa tylko dla niemowlat szczepienia zdaje sie do 6 mies zycia,potem takie dzieci jak moj np w jego wieku to najpierw pneumo a meningo kolo 5-6 roku zycia jak ebdzie zblizal sie do poziomu szkolnego bo tam zwiekszone ryzykio zarazenia...ehhhhhhhhhhhhhhhh

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości