Awatar użytkownika
delfi1
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 551
Rejestracja: 24 lut 2008, 18:56

Koszta :)))

15 paź 2008, 12:20

czesc mam takie pytanka -ślub konkordatowy:
1. Z jakim wyprzedzeniem trzeba zglosic do kosiola?
2. Ile kosztuje oplacenie samego ksiedza?
3. Czy prawda jest ze trzeba jakies dokumenty wyciagac z urzedu stanu cywilnego, hym..ksiadz tego sam nie robi?
4. Koszta sukienki?
5. Welon czy diadem?
6. Slub z chrzcinami co o tym myslicie?
7. Skromny w domu?
8. co mozna nie drogo, a efektownie, a zarazem skromnie zrobic na poczestunek w domku, na 15 osob :))??
9. Kwiaty na slub, jakie sa fajne i nie drogie?
10. Fotki, zdjecia slubne amatorskie czy fachowe?

Mam nadzieje, ze mi doradzicie, pozdro i czekam na odp :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Izunia
Wodzu
Wodzu
Posty: 15798
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:35

15 paź 2008, 16:29

delfi1, na częśc z tych pytań musisz sama sobie odpowiedzieć bo ty powinnac podjąć decyzję.
delfi1 pisze:1. Z jakim wyprzedzeniem trzeba zglosic do kosiola?

Myślę ze 3 miesiące na pweno.
delfi1 pisze:. Ile kosztuje oplacenie samego ksiedza?

Zależy od księdza ;/
delfi1 pisze:3. Czy prawda jest ze trzeba jakies dokumenty wyciagac z urzedu stanu cywilnego, hym..ksiadz tego sam nie robi?

No trzeba i ksiądz tego nie robi bo z jakiej racji...
delfi1 pisze:4. Koszta sukienki?

Zależy są sukienki za 500zł i są sukienki za 5000zł
delfi1 pisze:5. Welon czy diadem?

To twoja decyzja są Panny młode które w ciązy i po urodzeniu dziecka (nie powinno się) zakładają welon i są takie co nie zakładają.
delfi1 pisze:6. Slub z chrzcinami co o tym myslicie?

Czemu nie fajnie :)
delfi1 pisze:7. Skromny w domu?

Sama musisz odpowiedzieć a to pytanie. Bo to twój wybór czy chcesz mieć duże weselicho czy kameralne dla najbliższej rodziny.
delfi1 pisze:8. co mozna nie drogo, a efektownie, a zarazem skromnie zrobic na poczestunek w domku, na 15 osob :))??

Obiad kawa cisto jakieś ciepłe przekąski :ico_noniewiem:
delfi1 pisze:9. Kwiaty na slub, jakie sa fajne i nie drogie?

Myślę że w kwiaciarni uzyskasz najleprzą odpowiedz
delfi1 pisze:10. Fotki, zdjecia slubne amatorskie czy fachowe?

To zależy od ciebie...

aniulek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3286
Rejestracja: 05 gru 2007, 14:16

15 paź 2008, 16:59

delfi1 pisze:1. Z jakim wyprzedzeniem trzeba zglosic do kosiola?

3 miesiące ale jak chcecie jakąś konkretną datę lub godzinę to radzę iść wcześniej zamówić a potem przyjść te 3 mies .wcześniej.
delfi1 pisze:2. Ile kosztuje oplacenie samego ksiedza?

To zależy od księdza.W niektórych parafiach narzeczony musi zapłacić tzw. półślubek i za zapowiedzi w swojej parafii (jeśli jesteście zameldowani pod jednym adresem to parafia jest ta sama i można uniknąć tej opłaty :ico_oczko: )
delfi1 pisze:3. Czy prawda jest ze trzeba jakies dokumenty wyciagac z urzedu stanu cywilnego, hym..ksiadz tego sam nie robi?

Ksiądz nie może bo to Wy składacie oświadczenie że chcecie zawrzeć małżeństwo,podajecie jak będziesz się nazywać Ty i Wasze dzieci i tego typu sprawy.
delfi1 pisze:4. Koszta sukienki?

Ceny są różne,można kupić od kogoś i jest wtedy taniej.Na allegro jest sporo ofert.A jesli chcecie mieć kameralny ślub i połaczyć go z chrzcinami to może lepiej zrezygnować z klasycznej sukni ślubnej na rzecz jakiegoś pięknego kostiumu?Ale to juz indywidualna decyzja :ico_oczko:
delfi1 pisze:6. Slub z chrzcinami co o tym myslicie?
7. Skromny w domu?

To niezłe pomysły ale oczywiście od Was zależy czego oczekujecie bo to Wasz ślub i ma być najpiękniejszy.A to czy na 15 czy 150 osób to zależy od zasobności portfela i potrzeb pary młodej.Niektórzy wolą zamiast urządzać ogromne przyjęcia,wyjechać gdzieś razem itp.
delfi1 pisze:8. co mozna nie drogo, a efektownie, a zarazem skromnie zrobic na poczestunek w domku, na 15 osob :))??

Nie doradzę bo nie mam pomysłu.A moze lepiej w restauracji,to nie będą może aż takie koszty?Albo catering?Pewnie jakieś ciekawe dania by zaserwowali :ico_oczko:
delfi1 pisze:9. Kwiaty na slub, jakie sa fajne i nie drogie?

Musisz zapytać w kwiaciarni bo to zależy na jakie kwiaty jest aktualnie sezon.Bo jak będziesz chciała jakieś konkretne a sezon już się skończył na nie lub dopiero ma być to będzie problem z ich sprowadzeniem a i koszty wtedy są duże.
delfi1 pisze:10. Fotki, zdjecia slubne amatorskie czy fachowe?

Może ktoś ze znajomych ma dobry aparat i mógłby grzecznościowo lub po kosztach takie zdjęcia Wam zrobić?Modne są teraz plenery,w studio robi się dużo mniej zdjęć niż kiedyś(niestety :ico_noniewiem: ,żałuję bo jak ja brałam ślub to raczej w studio była większość robiona a wolałabym w plenerze)

Życzę wszystkiego dobrego!

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

15 paź 2008, 22:26

delfi1, postaram się pomóc tym bardziej że niedawno sama miałam ślub :ico_oczko:

Odpowiadając na Twoje pytania:
ad1. My termin zarezerwowaliśmy ok. pół roku przed ale to dlatego że chcieliśmy konkretną datę. Na 3 miesiące przed trzeba przyjść spisać protokół małżeński.
Musisz pamiętać o naukach przedślubnych które trwają zreguły miesiąc (tzn. raz w tygodniu przez miesiąc)
ad2. co do księdza. Nie płacisz jako tako za księdza tylko za ślub. U nas kosztowało to 300 zł ale co kościół to inna cena. W tej cenie mieliśmy przystrojenie kościoła, czerwony dywan, organistę.
ad3. my mieliśmy wcześniej cywilny więc dokumenty mieliśmy ze sobą. Niestety nie wiem jak jest w wypadku ślubu konkordatowego.
ad4. ceny są naprawdę różne. Jeżeli zależy Ci na małych kosztach to proponuję wypożyczyć suknię. Kosztuje to niewiele a wybór jest duży.
ad5. Ja miałam kwiat we włosach :-) ale gusta są różne. Generalnie masz pełną dowolność. Wszystko zależy od tego jaką fryzurę będziesz mieć.
ad6. jak dla mnie piękna i wzruszająca sprawa. Koleżanka właśnie niedawno miała ślub połączony z chrzcinami. Hihi popłakałam się jak bóbr :ico_wstydzioch:
Gdybym miała taką możliwość sama bym tak zrobiła :ico_oczko:
ad7. to kwestai gustu i finansów. Czasem jak się przeliczy tą całą pracę jaką się włoży w przygotowania to bardziej się opłaca zrobić w restauracji. Tym bardziej że za obiad w restauracji biorą od 30zł
ad8. proponuję coś ciepłego (albo jednodaniowy jakiś gulasz albo tradycyjnie schabowe) do tego ciasto i ewentualnie jakaś zimna płyta
ad9. to też kwestia gustu. A Tobie chodzi o bukiet ślubny ?? Jeżeli tak to pasują róże ale np widziałam białe kalie i bardzo efektownie wyglądały. Bukiet też zależy od sukni jaką wybierzesz
ad10. ja miałam koleżankę która jest fotografem. Kilka zdjęć wrzuciłam tutaj na wątku więc możesz zobaczyć :ico_oczko: Ale na ślubie szwagierki ja robiłam im zdjęcia więc to też kwestia tego jakimi finansami dysponujecie

Powodzenia

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

08 lis 2008, 16:09

Ja tylko dodam,że za ślub płaciliśmy 250 zł (prawie 6 lat temu); organista dodatkowo 150 zł

Datę ślubu rezerwowaliśmy ponad pół roku wczesniej, na 3 m-ce wcześniej byliśmy ją potwierdzić i spisać protokół

Można zamówić fajny catering,wystarczy wpisać w neta i wyjdzie trochę ofert...samemu ciężko przygotować imprezę,nawet na kilkanaście osób,tym bardziej,jak jest w domu malutkie dziecko...a i pewnie wyszłoby to niewiele taniej niż skorzystanie z usług profesjonalnej firmy,w końcu produkty kosztują,czas tez się liczy...

Odnośnie kwiatów-jak chcesz niedrogie,to proponuję bukiet z margaretek,są ładne,a cena jest przystępna...

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

08 lis 2008, 18:28

delfi1 pisze:1. Z jakim wyprzedzeniem trzeba zglosic do kosiola?

około 3 miesiące

delfi1 pisze:2. Ile kosztuje oplacenie samego ksiedza?

my 3 lata temu płacilismy 300 zł

delfi1 pisze:6. Slub z chrzcinami co o tym myslicie?

super-wszystko za jednym razem :)

7. Skromny w domu?

my mielismy w domku na 25 osób. było bardzo fajnie. w kuchni pomagała nam moja kuzynka-cateringu nie bralismy.

9. Kwiaty na slub, jakie sa fajne i nie drogie?

ja miałam z niebieskich margaretek-sliczny :) zapłaciłam 30 zł :)

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

30 lis 2008, 22:40

na 1. to ok 3 miesiące :)
2. my dla ksiedza płaciliśmy 800 zł, ale jak u Ciebie w parafii jest to nie wiem
3. Ksiądz tego nie zrobi napewno :)
4. Z tym to różnie bywa .. musisz się rozejżeć po salonach :)
5. diademy są ładne, ale np ja osobiście chciałam klasycznie i wziełam WELON :)
6. Hmm.. to chyba kwestia osobista :)
7. Ja miałam wesele normalnie na sali :) ale to takze sprawa finansowa :)
8. catering na tyle osób będzie nie drogi :D
9. w kwiaciarni napewno mają jakieś super oferty w katalogach :) ja osobiscie wybralam biale roze
10. sądze że fachowe są lepsze :)

Awatar użytkownika
aniulka8503
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 512
Rejestracja: 21 lis 2008, 17:22

11 gru 2008, 14:01

1. Słyszałam, że pół roku, ale teraz tu czytam, że chyba starczą 3 miesiące...
2. A niektórzy mają swoje cenniki...
3. no tak, też tak słyszałam...
4. kupno czy wypożyczenie??? Wypożyczenie już od 500zł...kupno...kumpela kupowała i dała 2300 :ico_placzek:
5. Ja osobiście chcę diadem...
6. Fajny pomysł, ale u ciebie już za późno, bo już po chrzcinach :ico_haha_02:
7. W domu robiłam cywilny - nie było źle, ale kościelny to chcę taki tradycyjny na sali i w ogóle...
8. My mieliśmy na cywilnym 20 osób...jedzenie wyszło około 3000, ale dużo jedzenia powydawaliśmy i jeszcze sporo zostało...a co? ja miałam ślub już o 11.30 więc obiad (kotlety, kurczaki,zrazy), ziemniaki, surówki, póżniej ciasto...braliśmy z cukierni, poza tortem, ale zrobienie tortu też nie było tanie, zwłaszcza, że mężuś robił tort 3 razy, bo nie podobały mu się jego pierwsze dwa dzieła... :ico_haha_01: , kolacja - sałatka, bigos, leczo, galat, klopsiki w sosie pomidorowym, kurczaki, kotlewty...więcej nie pamiętam co było...No i zakąski...no ale dużo kasy poszło na alkohol (szampan, wina, wódka) i na napoje (soki drożej niż oranżada)...
9. Ja na cywilny zamawiałam na rynku (na piastowskim) i za bukiet zapłaciłam 15zł...
W kwiaciarni powiedzieli, że około 100...
10. Zdjęcia miałam amatorskie, chociaż sesję też sobie zrobiliśmy :ico_haha_01:
Aczkolwiek na kościelny to weźmiemy fotografa :-D

Zakochana
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2009, 13:28

24 mar 2009, 14:59

ja polecam artukył:

http://www.saladlaciebie.pl/artykuly/pokaz/41/2.html

tylko zastanawiam się, czy da się znaleźć zespół za 1,5 tysiąca??

Pozdrawiam gorąco!! :-)

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość