Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

ćwiczenia po cc

23 sty 2009, 19:08

Witam, mam pytanko czy ktoś moze mi pomóc w kwestii ćwiczeń po cc?kiedy mozna zaczać ćwiczyc?jakis zestawik cwiczen??będę wdzięczna za pomoc :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

08 mar 2009, 11:47

hej hej :-)

Marcia, teraz dopiero dojrzałam temat :ico_sorki:

z chęcią się przyłączam do pytań, ale i melduję, że wygrzebałam w necie kilka odpowiedzi.... :-D

troszkę się dziwię, że tyle dziewczyn na forum po cc, a żadna zdania nie napisała z dobrą radą albo chociaż opowieścią, jak było u niej :ico_noniewiem: noo, ale damy radę inaczej :-)

kiedy można zacząć? heh.. no i na to najważniejsze pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi... najczęściej podaje się okres około 4 do 6 miesięcy po cięciu...

zestawik cwiczeń... heh.. za tym też grzebałam, ale niestety nic nikt nie radzi konkretnego, więc postanowiłam zacząć wprowadzać ruch we wszelakiej formie :-D
ja zaczęłam od żywszego wchodzenia po schodach, które mam niestety strome :-D
do tego dolączyłam spacery, ale wiadomo - teraz, tą niesprzyjającą spacerom z wózkiem, porą roku - nie jest łatwo... ale jak tylko jest sucho i mniej wietrznie to łażę ponad godzinkę :ico_sorki:

od wczoraj rozpoczęłam totalną walkę ze zbędnymi kiloskami i absolutnie pozbywam się słodkości z diety :ico_sorki: po wczorajszym oczyszczaniu organizmu dziś nawet kawkę posłodziłam o połowę mniej cukru :-) nie chcę robić niczego zbyt drastycznie, by organizm nie odczuł zbytnio "straty" i nie walczył z moimi chęciami :-)

pogrzebię jeszcze w necie za ćwiczeniami na poszczególne partie ciała, które nie dotyczą partii brzucha - zostawmy spokojnie tee część ciała na potem, niech się zagoi dobrze rana wewnętrzna (grzebiac w necie w tym temacie naczytałam się przy okazji opowieści o zarwanych mięśniach, przepuklinach i zerwaniu szwów wewnętrznych :ico_olaboga: więc nie ma się co spieszyć)

może będziemy się tu wspólnie wspierały w tych ćwiczeniach po cc i gubieniu kg?? :ico_sorki: :-D

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

08 mar 2009, 12:53

ananke pisze:może będziemy się tu wspólnie wspierały w tych ćwiczeniach po cc i gubieniu kg?? :ico_sorki:
wiedziałam ze na Ciebie zawsze można liczyc :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :588: :588:

[ Dodano: 2009-03-08, 11:57 ]
no ja tylko załuje ze nie moge narazie diety stosowac..pogoda tez narazie nie sprzyja spacerkom..ale jakos moze damy rade ?? :-D :-D

jak byłam ostatnio na badaniach u gina to powiedziła ze po 2 miesiacach moge zaczac delikatnie cwiczyc..mam kumpele kt po cc wrociła do pracy po mięsiącu a jest instruktorem pływania i prowadzi aerobik w wodzie..sama juz nie wiem co robic..nie marze nawet ze narazie wroce do wagi sprzed ciązy..ale tak chociaz 5 kg mniej by sie przydało..ale jak narazie waga stoi jak zaczarowana

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

08 mar 2009, 12:59

Marcia77 pisze:wiedziałam ze na Ciebie zawsze można liczyc
i nawzajem :-) :ico_sorki:

ja - juz pewnie mówiłam - po ciąży mam do zgubienia 9,5kg na dzien dzisiejszy, ale do wymarzonej wagi mam dużo, dużo więcej, bo 39.5 kg :ico_noniewiem: noo, "nazbierałam" sobie z głupoty, lenistwa i barku czasu dla siebie :ico_sorki:

a wiadomo - jakos te kg łatwiej przychodzą niz chcą odchodzić :ico_olaboga: :ico_zly:

Marcia77, a jak sytuacja z kg wygląda u Ciebie??

może znajdą się jeszcze inne dziewczyny po cc, które będą z nami walczyły??

[ Dodano: 2009-03-08, 12:06 ]
Marcia77 pisze:no ja tylko załuje ze nie moge narazie diety stosowac..pogoda tez narazie nie sprzyja spacerkom..ale jakos moze damy rade ?? :-D :-D
noo, Martuś, Ty to karmisz piersią, więc żadnych siet absolutnie, choć ta, którą masz do karmienia (bez smażonego za wiele i słodyczy, bo niuni by zaszkodziło na brzuszek) to i tak wiele...

Marcia77 pisze:jak byłam ostatnio na badaniach u gina to powiedziła ze po 2 miesiacach moge zaczac delikatnie cwiczyc..
noo, moja pani dr powiedziała to samo i za przykład dała mi spacerki :-D :ico_brawa_01:

ja wychodzilam zawsze z zalozenia, ze dieta na 2, 3 tyg to bez sensu, bo potem wraca sie do jedzenia, jak wczesniej i kg wracaja najczesciej tez :ico_olaboga: dlatego wolę zacząć znów zmieniać powoli nawyki żywieniowe na zdrowsze, wtedy będzie łatwiej i bardziej trwale :-D :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

08 mar 2009, 13:29

ananke pisze:Marcia77, a jak sytuacja z kg wygląda u Ciebie??
ja mam do zrzucenia 11 kg..a z tymi słodyczami to musze sie przyznac ze pozwalam sibie na herbatniczki i ciasteczka owsiane :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

08 mar 2009, 13:32

Marcia77 pisze:pozwalam sibie na herbatniczki i ciasteczka owsiane :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
noo, wiesz, na cos trzeba sobie pozwolić :-) bo tak się katować i oblizywać na widok wszelkich słodyczy, to aż głupio :-)

ja też chcę sobie wymyślić cosik mało szkodliwego, typu owsiane ciasteczka, bo to dobry pomysł :ico_brawa_01:

Marcia77, a Ty masz pas poporodowy, prawda? dobrze pamiętam? napisz, jaki i czy sa rezultaty, znaczy czy pomaga cosik :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

08 mar 2009, 14:01

Marcia77, a Ty masz pas poporodowy, prawda? dobrze pamiętam? napisz, jaki i czy sa rezultaty, znaczy czy pomaga cosik :ico_sorki:
wiesz na pewno mi pomogł zaraz po porodzie bo mniej bolała..a tera..nie widze jakis rewqelacyjnych efektów..tylko tyle ze jak go założe to brzuszek mam bardziej płąski..ale za to góra sie wylewa..jak stoje to jakos to wyglada ale jak siądę to maskara

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

08 mar 2009, 14:24

Marcia77 pisze:jak stoje to jakos to wyglada ale jak siądę to maskara
:ico_olaboga: noo, u mnie tak też, tyle że bez pasa :ico_olaboga: a w ogóle wyglądam, jak w 6 miesiącu :ico_olaboga:

no, ale czekam na pas neoprenowy - poleciła mi go bratowa, podobno fajnie "wytapia" tłuszczyk na brzuszku... i zamówiłam na allegro :ico_sorki: mam nadzieję, że jakieś efekty będą

poza tym przymierzam się do zakupu hula-hoop, dziewczyny na forum odchudzającym bardzo polecają - taki banalny przyrząd, a podobno pomaga w talii i z boczkami.

no i odświeżam twisterek, choć jeszcze boje się kręcić, bo działa na mięśnie poprzeczne brzucha i boczki :ico_sorki: ale uszykuję go i może od przyszłego tyg będę się kreciła chociaż po 2 minutki dziennie z tyg na tydz zwiększając ilość czasu :ico_sorki:

no i czekam na powrót zdrówka, bo kaszlę jeszcze i wracam do spacerków :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

08 mar 2009, 18:04

ananke pisze:no, ale czekam na pas neoprenowy - poleciła mi go bratowa, podobno fajnie "wytapia" tłuszczyk na brzuszku... i zamówiłam na allegro :ico_sorki: mam nadzieję, że jakieś efekty będą
to czekam na efekty..moze tez sobie taki zakupie..ja ma mw domku rowerek stacjonarny ale nie wiem czy moge juz jezdzic..twisterek tez mam :-D :-D no i jeszcze gdzis u koleznaki jest steper ..ale nie moge sie doprosic na oddanie :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

[ Dodano: 2009-03-08, 17:04 ]
ananke pisze:no i czekam na powrót zdrówka, bo kaszlę jeszcze i wracam do spacerków :ico_sorki:
no to duuuzo zdrówka życzę :-D :-D :-D

nikol
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 299
Rejestracja: 13 sty 2009, 15:32

08 mar 2009, 20:51

Dziewczyny ja też jestem po cc i zaczęłam jakoś tydzień temu ćwiczyć.Takie tam ogólne ćwiczonka jakie pamiętam ze szkoły.Lekarz powiedział,że wystający mięsień podłużny brzucha można wyćwiczyć,przepukliny niestety nie.
Teraz już mogę zrobić 25 razy pod rząd "brzuszki",ale początkowo było ciężko się wogóle podnieść i napiąć mięśnie.
Niestety przyżądów zadnych do pomocy nie mam.Na hula-hop się nie skuszę bo już wcześniej nie bardzo mi leżał.
Pas poporodowy nosiłam,jeden lekarz powiedział,że rozleniwia mięśnie,inny powiedział,że przy przepuklinie i noszeniu dziecka lepiej zakładać.

Ananke zdrówka życzę.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość