dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

25 kwie 2009, 16:02

zgadzam sie. pasy tylko sztucznie uciskaja brzuch. a on musi naturalnie pracowac i sam sie obkurczac. nie ma co przyspieszac sztucznie!

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

26 kwie 2009, 07:32

cyn.inspiration, najlepiej skonsultuj sie ze swoim lekarzem. nie mozesz teraz nadwyrezac rany po cc. nie martw sie brzuch sie wciagnie. przez 9 mcy sie rozciagnal wiec nie oczekuj cudow przez kilka dni

nikol
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 299
Rejestracja: 13 sty 2009, 15:32

26 kwie 2009, 18:26

Cyn.inspiration ja słyszałam słowa podzielone na temat pasów.Ginekolog mowił mi,że osłabiają mięśnie,natomiast lekarz pierwszego kontaktu polecała.Ja jestem też po cesarce i został mi dosyć duży brzuch(urodziłam 5,5 mc temu),reszta jest w normie.Została mi jeszcze przepuklina.Pas dosyć dobrze ściąga,łatwiej zmieścić się w ciuchy,i lekarka mowiła,że przecież dużo nosze dziecko,to przy przepuklinie nawet wskazane.Wiadomo,że całego dnia go nie noszę i trzeba też dodatkowo ćwiczyć bez pasa,wtedy jest lepszy efekt.
A u mnie do załamki też niedaleko i strasznie denerwuje mnie ten dodatek na brzuchu i bokach.

Awatar użytkownika
22540MONIKA
Wodzu
Wodzu
Posty: 11813
Rejestracja: 27 mar 2007, 21:45

27 kwie 2009, 09:02

cyn.inspiration, ja syszałam ze psay mozna nosić po cc dopiero po miesiącu ale tak jak dziewczyny piszą pas nie załatwi sprawy :-)
sa takie fajne wyzsze figi,majteczki które z pewnoscia są lepsze niz ten pas
cos takiego

http://www.allegro.pl/item607640425_fig ... ce_xl.html

ale decyzja zależy od Ciebie,spytaj też swojego lekarza ginekologa co on Ci poradzi

asiula25
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 110
Rejestracja: 15 mar 2010, 08:02

17 kwie 2010, 21:42

Odświerze temat.

Ja nosiłam pas bo zaleciła a nawet kazała mi go założyć ordynatoka jeszcze na oddziale połozniczym i to juz w 5-6 dobie po cc. Więc ile lekarzy tyle opini. no ale mi on pomógł. I duzo lepiej mi się chodziło z nim niz bez niego.

NICOLA_1985

23 maja 2010, 19:19

widze ze temat juz doawno nie odwiedzany ale napisze tez swoja opinie jestem po jednej cesarce i teraz bede miec drugą, po pierwszej cesarce przyszła do mnie połozna jak jeszcze nie byłam w stanie wstac i spytała czy chce zeby lepiej mi sie wstawało, prawie bezbolesnie i do tego szybciej wrocic do formy i swoich rozmiarow z przed ciązy ja jej odpowiedzialam na to ze tak a ona mi wtedy powiedziala zebym kazała mezowi kupic w sklepie sportowym pas ściągajacy i ze musze go zacząc nosic od razu bo im pozniej tym gorzej i nie bedzie sensu.. ale teraz albo wcale. no i posłuchałam zrobiłam jak mi powiedziała jeszcze w ten sam dzien pas miałam naszykowany na nastepny dzien gdy mialam wstac najpierw polozna pomogla mi na lezaco załozyc pas a pozniej były proby ze wstawaniem i powiem wam ze jak miałam porownanie ze wstawaniem z pasem i bez to z pasem o niebo lepiej i brzuch sie wciągał bardzo fajnie, nie cwiczylam wogole a brzuch po jakims czasie zrobił sie prawie ze taki sam jak przed ciązą... gdyby nie to ze miałam rozstepy to nikt nie chcial uwierzyc ze niedawno bylam w ciązy, szybko sie spowrotem miescilam w swoje ciuchy, pewnie gdybym jeszcze do tego cwiczyła było by jeszcze lepiej ale ja i tak byłam na tyle zadowolona z mojego brzucha ze chodziłam na basen z córcią i zakładałam bez wstydu dwuczesciowy struj kąpielowy.
jutro ide do szpitala na planowane cc i tez juz mam w torbie naszykowany pas.

Awatar użytkownika
Aneczka.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2010, 13:16

01 lip 2010, 10:03

pas jest konieczny i nie odważyłabym się chodzić po porodzie bez niego

lilo

01 lip 2010, 11:32

pas jest konieczny i nie odważyłabym się chodzić po porodzie bez niego
:ico_szoking: A na jakiej podstawie twierdzisz że jest konieczny???? Ja po żadnym porodzie nie stosowałam co widać znaczy że jestem bardzo odważna :-D
Może czasem komuś pomaga, może czasem komuś ktoś zaleci ale na pewno nie jest konieczny.

Awatar użytkownika
Aneczka.
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 25 cze 2010, 13:16

01 lip 2010, 13:43

Warto go stosować żeby przyspieszyć powrót do sylwetki sprzed urodzenia dziecka, po porodach fizjologicznych - wzmacnia nadmiernie rozciągnięte powłoki brzuszne; po porodach operacyjnych (cięcie cesarskie) - zabezpiecza przed wystąpieniem przepukliny pooperacyjnej,
daje poczucie pewności i bezpieczeństwa,
ułatwia wczesne wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych wzmacniających mięśnie brzucha;
no i ważne jest systematyczne noszenie pasa i wykonywanie odpowiedniego zestawu ćwiczeń gimnastycznych przyspieszających powrót do zgrabnej sylwetki.

lilo

01 lip 2010, 14:16

daje poczucie pewności i bezpieczeństwa,
Mi to zapewnia mąż i rodzina :ico_oczko:
Ale na serio - tyle pozytywnych jak i negatywnych opinii jest na ten temat zwłaszcza na początku połogu.
Dla mnie zresztą było najważniejsze dziecko w tym okresie a nie szybki powrót do figury.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość