Awatar użytkownika
Askja
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 23 cze 2009, 23:22

hemoroidy

01 lip 2009, 23:15

Hejka, ktos mial taki problem? Troche poczytalam w sieci bo zaczelam odczuwac bol przy siedzeniu, a nie mialo to nic wspolnego z nadmiarem seksu ;-) Nie mam czasu isc do lekarza i sie zastanawiam czy jak cos sobie w aptece zakupie to wystarczy? czy musze jednak do lekarza uderzac?

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

02 lip 2009, 00:43

Askja nie musisz iść z tym do lekarza :ico_nienie: ja miałam hemoroidy po porodzie i sama zakupiłam sobie w aptece takie czopki Hemorectal :-) i po niecałym miesiącu miałam juz spokój :ico_brawa_01: jedynie jak będzie gorzej ci się robiło to wtedy idź do lekarza inaczej nie ma takiej potrzeby :-)

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

02 lip 2009, 15:29

ja wybralam sie do lekarza bo zaczelam krwawic kilka tyg po porodzie.kupilam masc germoloid.wydaje mi sie ze mozna ja dostac w Polsce.jak reka odjac. po drugim dziecku mialam to samo.wiem ze jest to czesta dolegliwosc po porodzie.jak sie pogorszy to idz do lekarza-zaden wstyd.jestem pewna ze mozna kupic kilka rodzajow masci lub czopkow w aptece.dzialaj juz teraz

karola123
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2012, 15:49

hemoroidy - lekarz

27 sie 2012, 15:54

Askja, ja bym jednak polecała Ci wizytę u lekarza. Moja koleżanka też początkowo odczuwała jedynie ból przy siedzeniu i liczyła, że jej przejdzie. Jednak znacząco jej się pogorszyło i wizyta u lekarza była nieunikniona. Chyba lepiej jest zapobiegać w początkowym stadium niż potem niepotrzebnie cierpieć. :)

nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Re: hemoroidy

11 gru 2012, 21:07

Lepiej idź do lekarza dobrze radzą. Może wystarczy wtedy leczenie farmakologiczne - tu masz opisane http://e-witamina.pl/farmakologiczne-leczenie-hemoroidow/, bo później to już trzeba operacyjnie a to wierz mi nie jest nic a nic przyjemne.

hienko
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 07 gru 2015, 15:35

Re: hemoroidy

26 maja 2016, 22:29

z hemoroidami nie ma żartów. ja je lekceważyłam długo i potem miałam większe problemy. teraz jak tylko mam zaparcia o biorę dicopeg 10g bo inaczej boję się, że hemoroidy powróca

darijam
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2016, 22:29

Re: hemoroidy

30 maja 2016, 22:34

Hemoroidy, które wciąż stanowią temat tabu, są wynikiem zaniedbanych...zaparć....Na pewno każdy z nas miał w swoim życiu nie jeden raz problemy z zaparciami, a ilu nas z tego powodu odwiedziło lekarza? Z pewnością niewielki procent. Nawracające zaparcia prowadzą nie tylko do hemoroidów, ale też wielu innych, mniej lub bardziej poważnych dolegliwości.

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: hemoroidy

07 cze 2016, 14:07

jeśli problem nie jest duży to można spróbować leki z apteki bez recepty bez wizyty u lekarza, lekarz tak naprawdę niewiele więcej poradzi, mnie przepisał czopki dostępne bez recepty Ruskorex, jak unikać hemoroidów żeby już nie wracały po leczeniu można przeczytać tutaj http://ruskorex.pl/porady-ekspertow

rodarte
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2015, 15:53

Re: hemoroidy

27 cze 2016, 12:20

To zależy jak bardzo poważny jest Twój problem. Może wystarczy tylko maść, ale jeśli problem jest bardziej zaawansowany to może warto wybrać się do proktologa. W sumie są teraz nieinwazyjne metody, takie jak zabieg Barrona, więc można się uporać z tym problemem.

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: hemoroidy

30 cze 2016, 17:28

Hemoroidy powstają w wyniku nieleczonych zaparć, to dlatego pilnowanie diety i ewentualne środki takie jak dicopeg są takie ważne, pozwalają uniknąć o wiele gorszych problemów

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość