FikiMiki
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2009, 15:51

Mam brzydkie dziecko

15 lip 2009, 15:53

Cześć
Nie wiem, czy dobrze trafiłam, czy to dobre forum, ale jestem zrozpaczona. Niedawno urodziłam, czekałam na swoją córeczkę tak długo i tak się na nią cieszyłam... oczywiście teraz też się cieszę i bardzo ją kocham, ale nie mogę się pozbyć myśli, że moje dziecko jest brzydkie... Nie wiem, może jestem jakąś wyrodną matką, może jakąś straszną i złą kobietą, ale jak patrzę ma moją Maję, całą w tych wypryskach, z tym krwiakiem na głowie, czerwoną, pomarszczoną to, chociaż to moje dziecko, po prostu mi się nie podoba! Co mam zrobić!? Czy ja jestem jakaś nienormalna??

dobcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2009, 13:56

15 lip 2009, 17:17

Wiesz, wydaje mi się, że wiele kobiet ma taki problem. Mówi się, że matka z chwilą pierwszego spojrzenia na swoje dziecko jest w nim już bezwarunkowo i na zawsze zakochana, że wydaje jej się ono najpiękniejszą istotą pod słońcem, ale to nie jest tak do końca prawda... Każda matka może mieć na samym początku wątpliwości, które jednak szybko mijają. Mogę Ci to powiedzieć z własnego doświadczenia. I nie znaczy to, że jesteś złą czy wyrodną matką. Na prawdę, uwierz.

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

15 lip 2009, 17:40

FikiMiki, wyobrażałaś sobie przez całą ciążę, że urodzisz ślicznego różowego bobaska niczym z reklamy bobovity czy gerbera. Życie zweryfikowało ten pogląd. Niestety nie ma dzieci idealnych. Każde ma coś. Zobaczysz za jakiś czas kiedy znikną wszystkie noworodkowe mankamenyt ujrzysz cudowną istotkę

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

15 lip 2009, 18:56

FikiMiki, z biegiem czasu i wypryski i zaczerwienienie minie :ico_oczko: tak male dzieci tak maja i juz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

15 lip 2009, 19:10

FikiMiki, wydaje mi sie, ze to Twoje pierwsze dziecko, prawda?
w telewizji nie pokazuja czesto takich malenkich maluszkow (maslo maslane ;-)), kreowany jest raczej wizerunek tlusciutkiego rozesmianego bobasa... jednak na poczatku niemowleta nie sa "piekne"... tak jak piszesz, sa czerwone, czesto ze sladami po porodzie (czerwone powieki, pocalunek bociana i inne takie), obiektywnie rzecz biorac - nie powalaja uroda....

nie napisze Ci, ze rozumiem, przez co przechodzisz, bo chociaz moj synek byl czerwony, mial wypryski i wielkie znamie na plecach... i nie byl okazem piekna, to dla mnie byl piekny, na swoj sposob (bo byl MOJ).. i zawsze patrzac na inne dzieci, wydawalo mi sie, ze moje jest ladniejsze :-) heh, pewnie wiekszosc matek tak ma - to sie wlasnie nazywa milosc - a ona jest slepa ;-)

nie twierdze, ze nie kochasz swojego dzieciatka... jestem pewna, ze jest odwrotnie.. co moge doradzic? poczekaj, daj czas swojej coreczce, wypryski znikna, cera rozjasnieje, malutka zacznie sie usmiechac... i wtedy (o ile nie wczesniej) wpadniesz po uszy :-D

trzymaj sie i nie mysl o sobie zle!

NICOLA_1985

15 lip 2009, 20:24

FikiMiki, każde dziecko po urodzeniu się jest czerwone, pomarszczone i nie wygląda dokładnie tak jak dzieci na reklamie, nic sie nie martw Twoja córeczka jest na pewno śliczna. ja gdy zobaczyłam moją Karolinke pierwszy raz to mimo ,ze wyladała jak wyglądała... hehe to pomyślałam , że jest idealna :-D i zawsze wydawało mi sie i tak do tej pory mam , że moje dziecko jest najpiękniejsze :-D też za nie długo tak zaczniesz myśleć tylko musisz dac swojej małej wiecej czasu :ico_oczko: n ie napisałam nic nowego czego nie napisałyby dziewczyny... wiec podpisuje sie obiema rekami pod ich postami i trzymam kciuki żeby przeszły Ci te czarne myśli.

[ Dodano: 2009-07-15, 20:28 ]
a może wkleiłabyś nam zdjęcie swojej córeczki i wtedy my rozwiejemy twoje wątpliwości :-D jak przeczytasz 100 postow ze twoja corcia jest sliczna od razu wybijesz sobie z głowy takie myśli ktorymi sie z nami padzieliłas!

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

15 lip 2009, 20:38

FikiMiki, słyszałam kiedys,ze jesli noworodek jest brzydki z wiekim bedzie coraz ładniejszy :) rośnie Ci gwiazda,albo modelka :)

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

15 lip 2009, 21:23

FikiMiki, ja myślę, że tu nie chodzi o dziecko, ale bardziej o Ciebie. Przeraziła Cię sytuacja bycia mamą. Ty i córeczka nie nauczyłyście się jeszcze siebie. wrzeszczące, ciągle głodne, maluteńkie dziecko, na dodatek z wypryskami. Spokojnie, daj sobie zcas, dziecko urośnie, nawet nie będziesz wiedziała kiedy, krostki poginą. Głowa do góry :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Pantofelek_84
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 cze 2009, 14:53

15 lip 2009, 22:01

Twoje dziecko na pewno nie jest brzydkie, każdy niemowlak tak wygląda. Skoro już używasz netu, to poszukaj sobie jakichś artykułów czy czegoś na temat kolejnych stadiów rozwoju dziecka. Tutaj mogę Ci podrzucić bardzo fajny tekst, żebyś się douczyła link został usunięty przez administratora ze względu na reklame
albo inny:
link został usunięty przez administratora ze względu na reklame
Pewnie boisz się, że Twoje bobo wyrośnie na brzydką dziewczynę, ale tak zupełnie nie jest, na pewno będzie piękne :) to normalne, że świeżo po urodzeniu dzieci nie wyglądają jeszcze tak „wyjściowo”, jakbyś się tego mogła spodziewać. Trzymaj się!
Ostatnio zmieniony 16 lip 2009, 15:10 przez Pantofelek_84, łącznie zmieniany 1 raz.

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

16 lip 2009, 09:57

no moj pierwszy tekst po porodzie to bylo "o jezu jaki on owlosiony!" :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość