Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

Cukrzyca w ciąży - pogadajmy

05 wrz 2009, 15:44

Dziewczyny macie cukrzyce w ciąży?? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
trollina
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 126
Rejestracja: 30 sie 2009, 14:24

05 wrz 2009, 18:14

Hej emikaw85.Nie mialam co prawda typowej cukrzycy ciazowej tylko glikozurie nerkowa.Cukier mialam tylko w moczu i to duze ilosci a we krwi nie.Mialam jednak zalecona diete cukrzycowa,czeste badania moczu,czeste wizyty kontrolne i aby miec pewnosc ze to nie cukrzyca pomiar glikemii i 3 testy na obciazenie glukoza.Na szczescie urodzilam,dziecko jest zdrowe i mocz mam czysty.

Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

05 wrz 2009, 19:20

A mi wynalezi cukier i mam diete. Pierw badałam cukier na rano , po sniadaniu , po obiedzie i po kolacji. Roznie bylo z tym cukrem. A nie dawno dali mi insuline. I teraz cukier mam w normie. Tak mi sie chce jesc, ze masakra, a najbardziej to slodycze. Tonami bym je jadła. Kiedy tego nie bylo i bylo dobrze. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

14 paź 2009, 16:35

emikaw85, z cukrzycą jesteś i tyle cie po terminie trzymali :ico_szoking: mi cos wspomnieli ze tydzien przed terminem bedą wywoływac... jutro pojade do szpitala to sie dowiem co i jak

Awatar użytkownika
emikaw85
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 590
Rejestracja: 04 wrz 2009, 18:25

19 paź 2009, 03:52

A nio trzymali , ale wazne ze juz po wszytskim i malutka jest zdrowa. :-D :-D

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

13 lis 2009, 19:25

ja mam złe wyniki po obciążeniu glukozą i termin eizyty u diabetologa na 19.11.2009r.Pewnie dietka mnie czeka? Jeśli któraś z was ma cukrzycę ciążową napiszci proszę jaką macie dietę,jakie zaleceia lekarskie.

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

13 lis 2009, 19:43

karmelka, ja mialam cukrzyce ciazawa i bylam na insulinie :ico_haha_01: Nic strasznego, wiec sie nie boj. Troche to meczace, ciagle klocie sie i mierzenie glukozy ale z wszystkim da sie zyc.
Na pewno u diabetologa przejdziesz szkolenie z zakresu diety i mierzenia cukru, a takze dostaniesz glukometr i recepte na paski.
Na poczatku bedziesz miala sama diete a jak cukry mimo wszystko beda szalaly, to pewnie czeka Cie insulina.
Z takich dobrych rad moich: to nie glodz sie nawet jak po brokulach cukier masz ponad 200 :ico_oczko:
zapisuj wyniki i idz do lekarza, bo jak bedziesz sie glodzila to pojawia sie ketony w moczu a wtedy skieruja Cie do szpitala :-P

Acha... ja nie korzystalam z tej diety, ktora mi opracowali, poniewaz cukier i tak mi skakal. Sciagnelam sobie z internetu Indeks Glikemiczny M. Montignac, i z niego korzystalam :-D
A co do samej diety, to od czasu do czasu pozwolilm sobie na zjedzenie loda, czy kawalek szarlotki (dosc spory kawalek).
Kubus urodzils ie zdrowy z waga 3550g :-D

Zycze Ci powodzenia :-)

Ps i jeszcze jedno: Nie czytaj o powiklaniach i innych bredniach, ktore wypisuja w necie. Nawet jak Ci cukier bedzie szalal, to najwazniejsze jest zebys sie nie denerwowala. Ja codziennie mialam minimum jeden wynik ponad norme i co sie przy tym nastresowalam, ze robie krzywde dziecku i tak dalej :ico_olaboga: Nikt mi nie powiedzial, ze liczy sie srednia dobowa, ktora bodajze powinna wynosic max 140 :ico_noniewiem: ale nie jestem pewna...

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

14 lis 2009, 12:05

megi dziękuję ci bardzo za odpowiedź.Wiadomo jak człowiek się dowiaduje,że ma cukrzycę to wariuje.No,ale mam nadzieję,że dietka pomoże,a jak nie to kłucie mnie czeka,ale tym się nie przejmuję bo igły się nie boję.Wszystko się dla zdrowia dziecka zrobi :-) A jaki miałaś wynik po obciążeniu glukozą? piłaś 50g czy 75g?

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

14 lis 2009, 18:42

karmelka, ja w 28tc wynik po obciazeniu glukoza 50g mialam tylko odrobine ponad norme. Zrobilam dodatkowo 75g i bylo w normie.
W 34tc robilam powtorke 75g i wynik, juz nie pamietam ale duzo ponad norme... :-/
Jak znajde te badania to napisze :ico_oczko:

A co do insuliny, to nie wiem dlaczego niektore kobitki boja sie, klocie jest bezbolesne a z jedzeniem mozesz sobie pozwolic na wiecej, ja czasami przeginalam :-D

Jak bedziesz miala jakies pytania, badz chciala sie czegos wiecej dowiedziec, to pytaj smialo :-D

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

14 lis 2009, 20:40

Jak bedziesz miala jakies pytania, badz chciala sie czegos wiecej dowiedziec, to pytaj smialo
pewnie skorzystam :-) Ja po 50g godzinę po wypiciu miałam 197,a po wypiciu 75g i dwóch godzinach 155.
Jakie owoce mogłaś jeść? Słodziutkie jest twoje dzieciątko,fajny maluszek :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość