Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

Zanim zacznę budowę

03 gru 2009, 11:47

Dziewczyny doradźcie! Od czego należy zacząć. Jakie papiery będą potrzebne? Co musi być podłączone itp. Chciałabym skorzystać z czyjegoś doświadczenia żeby się nie motać i nie tracić niepotrzebnie czasu. Na razie jesteśmy na etapie wyboru działki, tzn. mamy dać znać do końca przyszłego tygodnia na którą się zdecydowaliśmy.

agus2112
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 360
Rejestracja: 13 paź 2009, 13:37

03 gru 2009, 12:25

my własnie skończylismy budowę domu w stanie surowym.
jak już wybierzecie działkę, potem plan kupicie, do biura trzeba zanieść żeby nanieść poprawki i żeby architekt przerysował go na plan działki.
my mielismy o tyle dobrze że nie musielismy latać po papiery i zaność do innego urzedu.nasz architek który dostosowywał plan załatwiał wszystkie pozwolenia, warunki itp za nas.
najwazniejsze jak już bedziecie chcieli zaczynać budowe to musicie zgłosić jej rozpoczęcie na dwa tygodnie wcześniej, zanim się umocni dokument, nasi znajomi nie zgłosili rozpoczecia i mieli z tego powodu przykrości i zapłacili karę.
a dokładnie co i jak oraz jakie dokumenty beda potrzebne to powie wam architekt prowadzący, oraz możecie znaleść na stronie z projektami, niektóre firmy mają na swoich stronach dokumenty jakie są potrzebne, lub w urzędzie gminy

[ Dodano: 2009-12-03, 11:28 ]
najlepiej tez by było żeby działka którą chcecie kupić miała wszystkie przyłącza.
u nas mieliśmy taką sytuację że tam gdzie się wybudowalismy powstaje osiedle więc dopiero zrobili kanalizację przed budową , wodę już tez mamy na działce a teraz do stycznia ma być podciągnięty prąd.gaz mamy na sąsiedniej działce

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

03 gru 2009, 16:44

agus2112, dzięki. A jak to jest z tymi przyłączami? Bo jedna działka ma już wszystko przy ulicy a na drugiej jest tylko prąd, resztę mają niby w tym roku robić, ale wiadomo jak to będzie. No i ta druga jest tańsza. Ale chyba nie ma co ryzykować?

agus2112
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 360
Rejestracja: 13 paź 2009, 13:37

03 gru 2009, 21:00

no jest tańsza bo ma tylko prąd. a jak masz na tej jednej to potem pociągniesz z jednej do drugiej działki. my też mamy 2 obok siebie i budujemy na jednej a druga zostaje jako taki ogród, wolny teren i też większość mamy w drodze.
ale jak mają Wam podłączyć to może to zrobią, a to co masz w drodze to już sami sobie możecie podłączyć i tylko kable Was będą kosztować

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

05 gru 2009, 15:21

agus2112, a możesz napisać ile was wyniósł stan surowy za 1m? I czy warto kupić tę działkę tańszą, bo czy te przyłącza nas nie wyniosą więcej niż różnica w cenie.

agus2112
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 360
Rejestracja: 13 paź 2009, 13:37

05 gru 2009, 16:37

to zalezy czy będziecie się budować na dwóch czy będziecie łaczyć w jedną czy tak jak my drugą zostawiamy bez ruszania i narazie nie potrzebujemy podłączania przyłączy do drugiej. nas ogólnie cały dom w stanie surowym bez blachy kosztował ok 12 tyś tyle wzieli budowlańcy,

Kasia67
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2016, 19:02

Re: Zanim zacznę budowę

29 sie 2016, 13:32

Ważne, aby przed budową zrobić odpowiednią mapę geodezyjną. Do projektu domu potrzebna jest mapa sytuacyjno- wysokościowa. Warto zatrudnić dobrą firmę do tego (http://www.geo-szkic.pl) Robienie takiej mapy trwa ponad dwa tygodnie.

Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Re: Zanim zacznę budowę

31 sie 2016, 18:01

Musicie też mieć kosztorys, to chyba dość oczywiste.
Dobrze jest też ustalić, czy sami zamawiacie materiały, czy robi to wykonawca.
W tej chwili jest dość komfortowo, bo wiele materiałów czy elementów można zamawiać w sieci:
http://ilazienki.pl/ceramika-sanitarna, ... y-wc,c_353 w atrakcyjnych ofertach.
Dlatego to takie ważne, żeby wcześniej ustalić, kto ma to robić.
Jeśli Wy - to musicie mieć a to czas i brać pod uwagę terminy dostaw.

Majcia555
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 14 cze 2016, 23:13

Re: Zanim zacznę budowę

23 wrz 2016, 16:30

Przed budową warto zajrzeć na ten blog budowlany. Jest tam wiele przydatnych informacji dotyczących budowy, remontów a także aranżacji ogrodów i np. budowy basenów. Bardzo przydatne na blogu są szacunki i wyliczenia kosztów różnych przedsięwzięć. Dzieki temu wiemy, czy warto się za coś zabierać.

obcasowaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:36

Re: Zanim zacznę budowę

26 wrz 2016, 14:43

A ja bym się sama na remont mieszkania pod dzieci nie zdecydowała. Skontaktowała bym się z fachowcami takimi jak oni http://www.janer-bud.pl/ i zleciła im taką robotę.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość