Awatar użytkownika
BadGirll
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:12

Zęby ! katar,kaszel??

06 mar 2010, 16:12

Od tygodnia moja małą ma straszny katar i kaszel... jak w niedzielę zaczęła kaszleć zaraz pojechaliśmy do lekarza stwierdził że nic na oskrzelach nie ma ale choroba może się rozwijać przepisał antybiotyk i syropki wykrztuśne...
Antybiotyk skończył się 2 dni temu a mała dalej ma katar i z tego kaszle (bo jej spływa)
Tak się zastanawiam czy to nie może być czasem z zębów idą jej 2 na raz... moja sąsiadka mówiła że jej mały niby tak każdego zęba kaszlał... chciałabym z nią już wyjść przewietrzyć się ale nie wiem czy mogę :(



troszkę się boję :( moj tata polecił mi żebym zadz do mojej ,,kochanej'' babci ona mi poradzi bo przez wiele lat była położną i wychowała 4 dzieci powiedziała że to nie jest na pewno na ząbki mam zamknąć się na 4 spusty i nigdzie nie wychodzić małą oklepywać i dawać jej 2 razy dziennie IBUFEN D od bólu hyh;/

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

07 mar 2010, 20:24

BadGirll, oczywiscie ze to moze byc i od zabkow ,moj syn jak mu wychodzily zabki to zawsze go ucho bolalo chociaz larynglolog nic nie widzial,jak zabki wyszly to i ucho przestalo bolec ...mnie raczej niepokoi ze dostala antybiotyk(czyzby zachowawczo?) i nadal nie ma poprawy ,to ze na poczatku lekarz osluchowo nic nie stwierdzil nie oznacza ze teraz nie moze byc np zap oskrzeli......rzeczywiscie nie wychodz z dzieckiem na specer bo mozna go bardziej "zaprawic" jutro po prostu wybierz sie do lekarza i powiedz ze nadal nie ma zadnej poprawy i niech jeszcze raz zbada dziecko ....

Awatar użytkownika
aska1980
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 18 cze 2009, 11:50

08 mar 2010, 20:22

Słabią mnie lekarze, którzy na wszelki wypadek dają antybiotyk. Może zadziałasz objawowo skoro katarek to kup preparat na katarek np. euphorbium skutecznie działa i nie podrażnia śluzówki, na kaszel syrop odpowiedni do rodzaju kaszlu.
Oczywiście wizyta u lekarza też wskazana, ale nie daj sobie tak łatwo wcisnąć znowu antybiotyku.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

28 maja 2010, 22:53

Wiadomo,że jak wychodzą ząbki to pojawia się czasami katarek a jak jest katarek to spływa i robi się kaszel a spływa też do uszu więc może być zapalenie.Jak już jest zapalenie ucha to antybiotyk trzeba ale na sam katar czy kaszel to bez sensu...
Ja bym poradziła po prostu cebion ,cos na katarek,sterimar i podwyższenie łóżeczka od strony głowy żeby nie spływał tak katar .No i oczywiście lekarz ,tyle że inny :ico_noniewiem:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość