Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

niereguralne cykle ;/

13 mar 2010, 19:34

od dluzszego czasu mam nieregularne miesiaczki nie wiem czym to jest spowodowane bralam tabletki antykoncepcyjne jakis czas w sumie ok 2lata cykle maialam jak w zegarku super co 21 dni okresik :ico_brawa_01: teraz nie wiem co sie dzieje raz mi sie spoznia mam 34dni a raz przychodzi juz po 3 tygodniach :ico_zly: poardzcie cos czy jest jakis sprawdzony sposb i skuteczny w miare aby wyrownac sobie miesiaczke i wiedziec kiedy sie mozna by bylo jej spodziewac..bo mam dosc juz takiego czekania, myslenia kiedy ona moze nadejsc..

:ico_noniewiem:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

14 mar 2010, 00:14

aby wyrownac sobie miesiaczke i wiedziec kiedy sie mozna by bylo jej spodziewac.
wyrównać to nie wiem ale wiedzieć kiedy odwszeń. Jeśli nie interesuje cię ceregiele to tyle mierz sobie temperaturę w pupie lub pochwie. Po 1-2 cyklu zorientujesz się ile trwa u Ciebie faza lutealna i będziesz wiedzieć kiedy @masz dostać.

Helga
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30

30 sty 2011, 23:22

Ja bym się wybrała do ginekologa i zbadała poziom hormonów.

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

31 sty 2011, 14:12

ja nigdy nie miałam regularnych miesiączek, przed ciążą miałam regulowane hormonami, ale nie tabletkami anty. proponuję wizytę u ginekologa

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

31 sty 2011, 16:44

temat juz chyba nie aktualny bo kasienka pisala o tym w 2010 w marcu
:-)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

31 sty 2011, 18:35

faktycznie, Helga odgrzebała stary temat :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aniaInofolic
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2014, 14:09

Re: niereguralne cykle ;/

10 lut 2014, 15:02

W przypadku nieregularnych cyklów zawsze najlepiej udać się na wizytę do ginekologa. Pozna on dokładne przyczyny wahań i z pewnością zaleci odpowiednie leczenie. Dodatkowo można również zadbać o swoją suplementację diety, przez dodanie do swojej diety inozytolu. To składnik, który wpłynie na regulację gospodarki hormonalnej i poprawi odpowiedź organizmu na działanie FSH, TSH czy insuliny. Zwiększy więc szanse na poczęcie dziecka.

Pozdrawiam.

lentinka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2014, 17:52

Re: niereguralne cykle ;/

24 maja 2014, 19:13

ja też mam nieregularne cykle od dawien dawna... jak się okazało choruje na zespoł policystycznych jajników:( musiałam zrobić cały zestaw hormonów, usg no i wyszło...teraz martwie się czy uda mi się zajśc w ciąże...:(

Awatar użytkownika
Diagnostyka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:20

Re: niereguralne cykle ;/

04 cze 2014, 22:18

Regularne cykle przy braniu tabletek to sprawa zupełnie normalna, bierzesz 21 pigułek zawierających odpowiednie hormony, po czym robisz 7 dniową przerwę, w której następuje krwawienie z odstawienia. Jest ono spowodowane tym, że w tym momencie nie przyjmujesz hormonów. A czy wcześniej, przed rozpoczęciem brania tabletek, miałaś regularne cykle ?

Jak najbardziej możesz sprawdzić hormony płciowe, jak i hormony tarczycy, jest też wiele innych czynników, które mogą powodować nieregularne cykle. Jak wiedzieć kiedy przyjdzie miesiączka ? Trzeba wsłuchać się we własne ciało, obserwować wydzielinę z pochwy, w momencie owulacji ma ona konsystencję surowego białka kurzego. Od momentu wystąpienia takiego śluzu możesz po ok. 10-14 dniach spodziewać się miesiączki.

Można też mierzyć temperaturę w pochwie i identycznie, jeśli nastąpi wzrost, to po 10-14 dniach możesz spodziewać się miesiączki. Część kobiet przed krwawieniem miesięcznym ma tkliwe i bolesne gruczoły piersiowe, a ich organizm zatrzymuje wodę, więc Twoja masa ciała może wzrosnąć nawet o 2 kilogramy.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: niereguralne cykle ;/

03 paź 2014, 14:46

Ja też cierpię z tego powodu - powodowało to trydność w ustaleniu owulacji, ale jak zaczęłam pić ziółka Regularne Cykle na owulację, to poprawiło mi ise i łatwiej mi dokonywac obserwacji, także jeśli nie jesteście na nic hore, to moim zdaniem warto wypróbowac taką nieinwazyjną formę samopomocy - ja czuję się lepiej wiedząc że zrobiłam wszystko co mogłam zeby pomóc sobie i mam nadzieję mojej przyszłej fasolce :) oby jak najszybciej, a na razie pije zioła i ciesze się z poprawy :)

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość