Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

co na wzdęcia?

01 kwie 2010, 17:10

no właśnie... jak radzicie sobie z tym problemem? mam nadzieję, ze nie jestem z tym sama... czasami mam brzuch jak balon i już sama nie wiem co robić, jogurty niby miały działać i działały przez dwa tygodnie, a potem było jeszcze gorzej :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
emka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 30 paź 2009, 22:44

12 kwie 2010, 15:43

też czasami miewam takie dolegliwości, ale tez wiem z doświadczenia, że jogurty nie działają. Zamiast pakować siebie mnóstwo "żywych kultur bakterii" wolę wziąć skuteczny lek:)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

06 maja 2010, 11:53

ostatnio czytałam artykuł, że z jogurtami to jedna wielka bzdura, o ile pomogą na zaparcia to wzdęcia są po nich większe.... u mnie dokładnie tak było...
a jaki lek bierzesz? coś na receptę?

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

07 maja 2010, 08:32

Całkiem niedawno miałam ten sam problem :ico_noniewiem: szczególnie podczas zjazdów na uczelni, gdy szłyśmy z dziewczynami na obiad ... Czułam się niekomfortowo, ciężko ...

Ale przyznam, że u mnie Activia bardzo pomaga, jem zawsze przed spaniem. Próbowałam Espumisam Easy ale nie odczułam poprawy :ico_noniewiem:

Zapytaj może w aptece, doświadczony farmaceuta pomoże.

Główną przyczyną gromadzenia się gazów jelitowych może być np. połykanie nadmiaru powietrza podczas szybkiego jedzenia, picia czy odbytej przez nas rozmowy w czasie posiłku. Dzieje się tak, ponieważ powietrze zalega w żołądku, skąd wydalane jest na zewnątrz poprzez odbijanie nam się.
Innym powodem dokuczliwych wzdęć może też być także picie napojów gazowanych.

Jak więc im zapobiec? Oto kilka sposobów:

Należy przestrzegać diety, zrezygnować z pokarmów takich jak np. fasola, groch, kapusta, kalafior),
jedzenie należy spożywać powoli, bez pośpiechu,
trzeba dużo spacerować po posiłku,
unikać czynności powodujących połykanie powietrza
unikać spożywania napojów gazowanych,
pić herbatki ziołowe: np. kminek, koper włoski, mięta pieprzowa
trzeba unikać zdenerwowania, życia w biegu, oraz zbyt dużego wysiłku.

NICOLA_1985

07 maja 2010, 12:28

u mnie zawsze działa espumisan i zero wzdeciowych potraw

Awatar użytkownika
enigma
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 10 kwie 2010, 13:08

10 maja 2010, 23:37

Ja tez tylko espumisan uzywam i mi na szczęście pomaga, nie mam problemów wzdęciowych :)

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

11 maja 2010, 00:14

u mnie to chyba jest jedzenie w biegu, faktycznie zwykle nie mam czasu na porządny spokojny posiłek, jadam miedzy uczelnią, pracą a domem i chyba się przy tym nałykam powietrza... activia nie pomagała, wydaje mi się, ze to przez to, ze u mnie ogólnie po nabiale pojawia się ból brzucha, na zaparcia co prawda pomagała, ale wzdęcia niestety coraz większe były.... kupiłam sobie espumisan easy, jak na razie pomogło, zobaczę co będzie za kilka dni, mam nadzieję, ze nie przestanie działac tak, jak jogur

layla
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 04 gru 2009, 23:49

11 maja 2010, 10:15

Ja jogurtów wręcz unikam - z mlecznych napojów to najlepiej kefir i maślanka, bo to organizm lubi. Jeśli chodzi o wzdęcia to wiem co przeżywacie, bo sama mam IBS więc wzdęcia i zgagi to u mnie norma, i ja to stosuję miód Manuka na to.
Dieta i brak stresu - to konieczne, szczególnie nie można się śpieszyć podczas jedzenia. Możesz też pić napar z rumianka na wieczór dla złagodzenia jelita i przestań łykać tyle powietrza. Jednak jak nic nie pomaga a wzdęcia wciąż są to może też masz nadwrażliwe jelito?

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

11 maja 2010, 10:22

u mnie tez sie Espumisan sprawdza :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

13 maja 2010, 21:13

layla, nadwrażliwe jelito? a czym to się objawia? bo z wzdęciami i zaparciami to miewam problemy, ale radzę sobie jakoś, espumisan i suszone śliwki ;)
zgagi za to w życiu nie miałam...
raczej nigdy tych moich dolegliwości nie wiązałam z chorobami, pojawiły się po ciąży i tak już niestety zostały :ico_noniewiem:

Marcia77, a bierzesz ten w tabletkach czy granulkach?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość