NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

NK - pozostac czy usunac konto?

01 lip 2010, 14:44

Dodalam to na pilnym, bo chcialam, zeby jak najwiecej z Was przeczytalo ten artykul
Internauci opuszczają najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce. Protestują przeciwko nowemu regulaminowi, który daje Naszej-klasie prawo do wszystkich zdjęć, informacji i wpisów

Nasza-klasa, najpopularniejszy w Polsce serwis społecznościowy, który przyciągnął ok. 14 mln internautów, zmienił w tym tygodniu nazwę na Nk.pl. I kazał użytkownikom zaakceptować nowy regulamin - kto tego nie zrobi, wciągu 30 dni straci konto.

Użytkownicy się buntują. Arkadiusz (Warszawa): "W całym moim życiu internetowym usunąłem konta w2-3 serwisach. Dziś ten zaszczyt kopnął nk.pl". Przemysław (Poznań) na Naszej-klasie zostawił znajomym informację, że będzie już tylko na Facebooku. Patrycja z konta na Naszej-klasie usunęła nazwisko. Ktoś na forum pisze: "konta nie usunąłem, ale usunąłem 99 proc. zdjęć".

Ile osób nie chce nowych zasad? - Obecnie odsetek osób, które nie zaakceptowały nowych regulacji, jest niższy niż 1 proc. - mówi Joanna Gajewska, rzecznik serwisu. Można szacować, że nie więcej niż 140 tys.

Internautów zirytowało zmuszanie ich do udzielenia zgody spółce na nieodpłatne przetwarzanie danych, w tym wizerunku. M.in. w "celach reklamowych spółki i jej kontrahentów, w ramach serwisu lub poza serwisem". I licencji na praktycznie wszystko, co opublikowali w serwisie.

"Bezczelność. Administratorzy domagają się praw do naszych prywatnych fotografii, które umieściliśmy w portalu" - pisze do "Gazety" Zbigniew zGdańska. - Nasza-klasa uzyskuje prawa do wszystkiego, co użytkownik zamieszcza w swoim profilu, i może to wykorzystywać w dowolnych celach, łącznie z reklamami, wydawaniem albumów, gadżetów itd. - potwierdza radca prawny Mateusz Trojanowski zMeritum Kancelarii Radców Prawnych Ejtminowicz Skibicki Trojanowski i Partnerzy w Gdyni.

-Użytkownik nie mógłby być pewien, że jego wizerunek i jakiś ciekawy wpis nie znajdzie się np. na kubku Naszej-klasy sprzedawanym w supermarkecie - dodaje.

Co spółka na zarzuty? -Niektóre zapisy prawnie brzmią, niestety, drakońsko -przyznaje Gajewska. Podkreśla, że spółka zmian nie ukrywa, jak "niektóre podmioty w gąszczu innych zapisów". Ale wprowadza je nie po to, by pokazywać np. zdjęcia na billboardach. - Właśnie rozpoczęliśmy testowanie gier, w których wyświetlanie innym użytkownikom podobizny współgraczy jest elementem usługi. Do tego potrzebna jest jednak zgoda na przetwarzanie wizerunku -tłumaczy Gajewska.

Co ciekawe, ludzie, protestując przeciwko zmianom wNaszej-klasie, chwalą sobie Facebooka, który święty nie jest - serwis też przyznaje sobie prawo do korzystania ze wszystkiego, co użytkownik opublikuje, i to na całym świecie.

W kwietniu niemiecki rząd odradzał internautom korzystanie z Facebooka, twierdząc, że serwis narusza przepisy o danych osobowych.

Wojciech Wiewiórowski, powołany wczoraj przez Sejm na nowego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, podkreślał, że zajmie się ochroną danych osobowych w serwisach społecznościowych.

Zmian w regulaminie Nk.pl komentować nie chciał. Bo ich nie widział. -Dla wielu osób konto np. w Naszej-klasie i znajomości stały się częścią życia. W tej sytuacji każda zmiana zasad jest na granicy działania nie fair -mówi jednak. Protesty go cieszą. -To otwiera ludziom oczy, dostrzegają, na co się zgadzają, zaczynają pytać - dodaje.

Źródło: Gazeta Wyborcza

ja osobiscie zaczynam wykasowywac zdjecia z portalu, bo nie chce zeby znalazly sie na jakims plakacie... Zostawie tylko kilka...

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

01 lip 2010, 14:48

mi szkoda zlikwidować konto, bo mam kontakt z wieloma znajomymi. wykasowałam tylko zdjecia ... ale chory ten regulamin... :ico_noniewiem:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

01 lip 2010, 15:02

CMonikA, ja wlasnie kasuje fotki... jeszcze 3
mi tez szkoda konta, bo mam kontakt ze znajomymi, ale jak tak dalej bedzie to wykasuje

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

01 lip 2010, 15:09

ja konto usunęłam...zawsze od znajomych mozna wziąść gg i mail :-)

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

01 lip 2010, 15:16

karina22, ja chyba dzisiaj zaczne zbierac i spadam z tego nk

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

01 lip 2010, 16:15

Ja póki co nie zaakceptowałam regulaminu i rozpoczęło się odliczanie. Za 22 dni rozwiążą ze mną umowe z "ważnych powodów" Także jak mnie usuną to płakać nie będę. To szczyt bezczelności że chcą mieć prawo do wszystkiego. :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

01 lip 2010, 16:53

ojjjjjjj to ja jednak kasuje bo to jest sprzeczne z prawem :ico_zly:

[ Dodano: 2010-07-01, 16:59 ]
usunęłam konto w razie czego to każdy ma gg lub napisze tutaj na pw :)

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

01 lip 2010, 17:03

Dziewczyny, ale jest coś takiego, jak "uprawnienia". Tam można ustawić tak, ze fotki mogą oglądać tylko znajomi, albo wszyscy.

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

01 lip 2010, 17:12

Dziewczyny, ale jest coś takiego, jak "uprawnienia". Tam można ustawić tak, ze fotki mogą oglądać tylko znajomi, albo wszyscy.
owszem, ale ja mysle, ze nk i tak ma dostep do wszystkich

lilo

01 lip 2010, 17:20

ze nk i tak ma dostep do wszystkich
Dokładnie :ico_sorki:

Przerażające, a ja głupia zaakceptowałam bez czytania :ico_puknij:

Ale też mam wrażenie, że to niezgodne z prawem.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość