Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

Dlaczego butla?

27 mar 2007, 23:00

dziewczyny mam problem, moja julia kiedy plakala calymi wieczorami, zaczelam dokarmiac ja butla raz wieczorem po oproznieniu piersi i problem zniknal, a teraz od dwoch tygodni prawie wogole nie sypia w ciagu dnia i wciaz chce pic z piersi ( 12 razy na dobe przy czym 12 godizn w nocy przesypia wiec wychodzi ze co godizne a czasem i czesciej, wtedy podaje jej tez wode i wypija tak kolo30 ml kiedy piersi nie chce a butle nie chce podac zeby za bardzo do mleka sie nieprzyzwyczaila z butli ) ale mysle ze moze jej moje mleko niestarcza, tutaj wszysyc mowia ze najlepiej piers, piers ale´ona tak sie meczy przeciez ona ma 2 miesiace neicale a wciagu dnia spi gora 45 minut :ico_szoking: ciagle tylko cycu cycu i czesto przez to przemeczenie musze z nia chodzic na raczkach, wczesniej to mogla spokojnie lezec i jadla co 2 godziny a teraz tylko ja i ja.

dlatego zastanawiam sie dlaczego wy wybralyscie butle, jaki byl konkretny powod, porozmaiwam jutro z polozna bo moze trzeba bedzie przestawic mala na butle, albo dokarmiac wiecej butla.... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Madzisko
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1075
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

27 mar 2007, 23:15

MamciaKochana, słuchaj to, ze dziecko leży przy cycu wcale nie znaczy że cały czas je. Czasem potrzebuje po prostu bliskości. Ja tak miałam z Ania szczególnie jak wróciłysmy ze szpitala. Prawie bez przerwy wisiala mi przy cycu. Potem jakoś sie uspokoiło i wsyzstko się unormowało...tzn. jadła co 2 czasem 3 godzinki. A nocki przesypiała całe.

Z tego co wiem to ilość pokarmu reguluje samo dziecko wiec im czesciej przystawiasz tym wiecej pokarmu jest, wiec nie dokarmiałabym sztucznym ot tak sobie.

Pytasz daczego butla? Jak Ania skończyła 6 miesięcy to musiałam wrócić do pracy tak się jej spodobało picie z butli (do 5 miesiaca o żadnej butelce nie było mowy Ania sie tak wykrecała, że z żadnej nie mogliśmy jej nakarmić), że nie chciała pić z cyca. Chyba takie odstawienie jest najlepsze i najmniej bolące dla obu stron.

Mimo wszystko jestem zwolenniczka karmienia naturalnego wiec jak masz takie mozliwoscie to przytulaj Julcie ile sie i karm piersią nie myśl o butli.

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

27 mar 2007, 23:31

MamciaKochana, mi też się wydaje że Twoja córcia po prostu potrzebuje Twojej bliskości. Raczej jest niemożliwe żeby dziecko co pół godziny lub co godzinę było głodne. Pamiętam, że ja też miałam podobnie z moim synkiem. Specjalnie zapisywałam sobie godziny karmienia i jak długo mój synek jadł. Jak się okazało przerwy miał różne, od 15 minut do dwóch godzin. Potem wszystko się uregulowało. Madzia ma rację, staraj się nie dokarmiać Maleńkiej butelką bo jak jej się spodoba to sama zrezygnuje z piersi. Pozdrawiam... :-)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

27 mar 2007, 23:55

Mamcia Ja dokarmiam małego swoim mlekiem bo odciągam często i do zamrażarki wkładam na tzw. "zaś" i jak Wojtulek po opróżnieniu obydwóch piersi dalej płacze to wyciągam z zamrażalnika butle i podaje małemu. Jak mnie nie ma to jak mały zje z butli moje mleko to podają mu butelkę z Bebilonem a z piersi dalej chętnie je choć czasami na zmianę ssie- puszcza pierś, co mnie doprowadza do szewskiej pasji.
Wiadomo, że mleko mamy jest najlepsze dla dziecka ale karmienie ma być przyjemnością dla obu stron i mamy i dziecka a nie męczarnią i wiecznym dylematem czy dziecko jest głodne czy nie i stresem!
Mamcia ... może wybierz rozwiązanie pośrednie: i pierś i butelka ... ale po opróżnieniu pierwsze piersi, podawaj butle ... Będzie ok... A jak zechcesz na butle przejść to ja to rozumiem i na pewno nie będziesz gorszą mamą bo kochasz swoją Julcię i jestem z Tobą kochana ... Wybierz to co Wam obojgu odpowiada i z czym będziesz się dobrze czuła... Powodzenia!

Awatar użytkownika
akerl
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 732
Rejestracja: 16 mar 2007, 19:27

28 mar 2007, 09:02

Filipek do 3go mca,tez lubil byc przy cycu,uspial,niby possal,zasypial,pozniej okazalo sie ze przybral 550g,i musialam zaczac dokarmiac butla.wystarczylo kilka dni,zeby zrezygnowal z cyca,wrecz dostawal histerii,zasypiac przy cycu-tak,jesc-nie.nastepnych kilka dni pozniej okazalo sie ze musze mu ograniczyc mleko.Nie ma jeszcze 4 mcy,butle dostaje 2 razy dziennie,a w cciagu dnia,zupki i desery,lyzeczka. :ico_placzek:

newtella
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 27 mar 2007, 16:42

28 mar 2007, 10:51

Mamciu,z moim Michasiem było podobnie-ciągle wisiał przy cycu,nie spał w dzień,nocki ciche i spokojne i był marudny,płaczliwy.Bywało też tak,ze płakał tak jak z głodu,a piersi nie chciał(dodam,że jeszcze nie znał butli i sztucznego mleka)Aż któregoś razu dałam mu na noc butlę.Wydoił 1,5 butelki :ico_szoking: . Teraz dostaje i butlę i cysia i noralnie inne dziecko!!!Mi się wydaje,że jeżeli maluszek nie może się najeść to nie należy go stresować i trzeba dokarmiać.Tylko szkoda by było,gdyby smyk zaczą pluć cyckiem...

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

28 mar 2007, 15:34

dziewczyny dzieki za rady, :ico_haha_02: moja dzidzia jak pije z piersi to czuje kiedy mleko plynie bo ona strasznie mocno ciagnie i mleko ´plynie intensywnie a jak odsune sutka to mleko cieknie szybko, a czasem jak pisalyscie po prostu jakby sie przytulala i spac jej sie chce, dzis zadzwonilam do poloznej bo mala wogole prawie nie spalo i ona stwierdzila ze nietrzeba zmieniac na butle bo wystarczy uregulowac jej potrzebe snu, kazala mala klasc do gondolki ubrana cieplo i przy otwartym oknie, kiedy idzie spac to miala dostac wody z butli gdyby jej sie zachcialo pic po oproznieniu piersi, no ale mala zawsze jest aktywna po piersi wiec zdarzy zglodniec zanim pojdzie spac, powiedziala ze karmic mam wdrugim pokoju to samo z zabawami zeby mala wiedziala ze sypialnia jest do spania, no wiec zrobilam jak kazala i nakarmilam ja z piersi ( oproznila najpierw cala jedna a potem troszke z drugiej, ) i wtedy sie pobawilysmy a jak zachcialo jej sie spac to ubralam ja cieplutko i do gondolki przy otwartym oknie, mala zaplakala wiec podalam jej wody wypila 60 ml ( za pierwszym razem za drugim razem jak ja kladlam to wypila 30 ml a za trzecim 15 ml ) po tym jak wypila wody ( butle podalam jej w gondolce ) zasnela w ciagu kilku sekund bez bujania bez niczego :ico_szoking: bez noszenia ( ostatnie dwa dni noszenie na rekach od rana do nocy, ostatnie dwa tygodnie nie spala w ciagu dnia ) rano spala 1 godzinke, o 11.40 1,5 godzinki a teraz zasnela trzeci raz o 15.00,

butle z mlekiem bede jej wciaz podawac wieczorem na spanie, a karmic w ciagu dnia, a do snu wody podawac po zabawie, mala dzis taka fajna byla, zupelnie jak dwa tygodnie temu, no i spi troche to najwazniejsze, a ja mam czas na sniadanko, obu tak dalej bylo !!!

co do butli to wsytrzymam sie az do czasu jak ja zwarzymy 11 kwietnia wtedy sie okaze czy na tej piersi i butli wieczorem i wodzie do snu przytyje troche

dzis tez sie do cyca przytulala i niessala ale tylko raz, reszte ssala ladnie :-D strasznie sie ciesze, i dzieki wam bo teraz wiem ze butla niemusi byc konieczna tylko jak waga nierosnie jak jedna z was miala.

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

30 mar 2007, 23:33

MamciaKochana, dobrze,że śpi w nocy
jak chce często jeść za dnia to może tyle potrzebuje
napewno przyzwyczaiła się właśnie do twojego ciała i jego ciepła i tak jej bezpiecznie
że śpi krótko w dzień,to też się zdaża
Wszystko ok tak jak dziewczyny pisały.
Powodzenia :ico_haha_02:

Eva_1977
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 585
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:29

03 kwie 2007, 13:14

u nas bylo tak,ze Dominis na oczatku bardzo ladnie jadl z cyca ale po pewnym czasie zaczal bardzo plakac szczegonie wieczorami, probowalam dawac mu cyca a on go wypluwal i dalej placz iec pomyslalam ze dostal kolki
podawalam mu kropelki, ktore nie chcialy mu pomagac
az maz sie zdenerwowal i pojechal do sklepu i kupi mleczko Bebilon
ja bylam pewna, ze i tak go nie wypije bo on nawet herbatki nie chcial pic z butli a co dopiero mleczko
zrobilam mu butle 90 ml i jakie bylo moje zdziienie jak on ja calą wypil :ico_szoking:
a musze dodac, ze to bylo wieczorem
noc byla przespana bez zadnego placzu
obudzil sie moze ze dwa razy i popijal z cyca
od tej pory to inne dziecko, jest spokojniejszy, ladniej spi
teraz w dzien pije z buti a w nocy dwa razy daje mu cyca chyba, ze on chce wiecej a u mnie pustki to robie butle i spi jak aniolek :)))

pozdrawiam, Eva

paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

03 kwie 2007, 16:31

MamciaKochana, nasz mały był 8 miesiecy na cycusiu...i równiez ciagle przy nim wisiał...trzymał go w bużce co nie oznacza ze ciumkła...poprostu lubił, a raczej uwilebiał sie do niego przytulac....a ze ok 8 miesiaca stwierdziłam ze chyba sie najada i dałam mu na spróbowanie butle...mały ot tak odstawił cycusia...a mi pokarm z dnia na dzien zanikł....ale mały do tej pory od czasu do czasu zaglada mi pod bluzke i smieje sie jak zobaczy cycusie i otwiera buzke jak rybka..... :-D :-D ale tam juz nic dla niego nie ma.... :ico_noniewiem: szkoda bo uwielbialam go karmic cycusiem :-D :-D

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość